misto.zp.ua

Екстремальне літо: вейкбординг в Запоріжжі

Екстремальне літо: вейкбординг в Запоріжжі

Швидкість, драйв та бризки в обличчя! Якщо ви оволодієте мистецтвом вейкбордингу, зможете сміливо назвати себе підкорювачем Дніпра. Цей екстремальний вид спорту поєднує в собі елементи воднолижного слалому, акробатику та стрибки! Погодьтеся чи це не одне з найзахоплюючих видів активного відпочинку влітку.

Про те, що ж таке вейкбординг та як не впасти з дошки, «Порогам» розповів вейкбордист зі стажем Олексій Негода.

- Олексію, розкажіть докладніше, що це таке - вейкбординг?

- Це новий екстремальний варіант проведення літнього відпочинку, який неодмінно захопить вас та перетвориться на хобі. А можливо, як і я, ви станете займатися вейкбордингом професійно. Вейкбординг прийшов до нас із Європи та США. Тому, можна сказати, що з одного боку для України – це новинка, а з іншого – ні, тому що є багато професійних райдерів, які катаються на дуже високому рівні та вже створюють школу вейкборду, навчаючи інших райдерів.

Щодо Запоріжжя, то в нашому місті цей напрям тільки зароджується. Хоча навіть у нас вже є «підвіс» – канатна доріжка для кабельного вейкбордингу, де ви можете спробувати свої сили –  покататися на безпечній дистанції з безпечними умовами. Принцип доволі простий: ви вибираєте дошку – вейкборд, берете фал у руки, і канатна доріжка катає вас за траєкторією вперед та назад. Більш серйозні райдери намагаються виконувати різноманітні трюки навіть на підвісі. Це досить цікаво і має назву паркова їзда.

Інший вид катання на вейкборді –  їзда за катером. Цей вид менш розвинений, тому що, на жаль, у Запоріжжі немає такої доступної ресурсної бази для тренування, але ми над цим працюємо. Сутність цього напряму у тому, що ви також одягаєте дошку на ноги, занурюєтеся у воду, берете фал у руки, а коли починається рух катеру, вам необхідно утриматися на воді. Якщо ви це зробили – молодець! Райдери-початківці спочатку повинні утриматися на воді, і, коли вони це зробили, для них настає момент маленької перемоги та море позитивних вражень. Професійні райдери починають пересікати хвилю з права на ліво та навпаки, тим самим на гребні хвилі намагаються вистрибнути і зробити різноманітні трюки.

- Звідки з’явилося бажання займатися вейкбордингом?

- Все почалося з того, що я декілька разів бачив відео в Інтернеті із заходів Redbull, який проводить змагання з екстремальних видів спорту, з вейкбордингу в тому числі. Одного разу в мене виникла проблема з водним транспортом. Я поїхав до магазину і там побачив, як на стіні висіла дошка. Майже одразу я згадав, де бачив подібне, і в мене виникло бажання придбати її та здійснювати такі ж цікаві трюки, як ті хлопці, котрих я бачив на відео. Я поставив собі мету, і через деякий час у мене з’явилася ця дошка. Неможливо було передати моєї радості. Я не міг дочекатися того часу, коли cпробую її на воді. Маючи досвід катання на лижах, я навчився техніці підйому з води у повітря. Коли ти знаходишся у воді, і човен натягує фал, потрібно чітко вловити рух, щоб стати на ноги та утримати рівновагу. У мене вийшло стати на вейкборд з другої спроби. Я був настільки щасливий від того, що в мене є ця дошка, що я можу розвиватися, відкривати для себе новий вид спорту.

- Головною особливістю вейкбордингу є можливість робити трюки. Що вже навчилися робити ви?

- У перший сезон катання, я вже почав тренувати різноманітні повороти, відходи від хвилі, заїзди, з’їзди на хвилю. Це є база для будь-якого новачка, яка формує його подальший стиль катання. Наступний сезон ознаменувався тим, що я тренував стрибки – оллі. Ястрибав на хвилю, через неї. Намагався за допомогою катеру та людини, яка їм управляє, вибрати нормальну для себе хвилю, або максимально високу, яку я міг би осилити. Також я пробував правильно змінювати траєкторію, підбирати амплітуду. В принципі, в мене це вийшло. Я добре роблю оллі – це база і без неї ти не зможеш зробити жодного трюка. При вильоті з хвилі у тебе є 2-3 секунди, щоб зробити той чи інший трюк, або фішку.

Кожного сезону, який триває з раннього літа до середини осені я відпрацьовую свою майстерність. Звичайно, можна тренуватися і до кінця вересня,  тому що саме в цей час вода ще не охолола, і ти можеш вдягти гідрокостюм, який зберігає температуру тіла 36,6 градусів навколо тебе. Таких сезонів у мене було багато. В одному, я намагався вивчити стрибки, в іншому – фліпи (обертання, сальто). Я тренував декілька трюків і зараз можу похвалитися дечим. Не можу сказати, що я вже прорайдер, але дечому навчився. Тому розвиваюся у цьому напрямку.

- Як давно ви займаєтеся вейкбордингом?

- З 2007 року. Але відпрацьовувати трюки став у 2009 році.  Два роки я просто катався на ній, потім бажання пропало. Інколи, коли родиною виїжджали кататися на човні, я брав її з собою. А конкретно трюками я почав займатися 5 років тому.

- Чи є у вас тренер?

- Тренера немає. Все відпрацьовувалося на своїх помилках, як кажуть, кров’ю і потом. Але є маса відеоуроків в Інтернеті, які дійсно грамотно, крок за кроком показують, як зробити той чи інший трюк, як засвоїти ту чи іншу техніку катання. Також я познайомився на змаганнях, типу українськихX–games, з іншими вейкбордистами. Це люди міжнародного класу катання, вони дійсно прорайдери у своїй справі. Я слідкував за їх технікою, вони мене консультували з різних питань.

У нас дуже гарні відносини з хлопцями з Києва, Дніпропетровська, Донецька, де знаходяться дуже сильні школи з вейкбордингу. Якщо в мене щось не виходить, я можу у будь-який час звернутися до них, і вони мені допоможуть. Можна сказати, що це і є мій тренерський склад.

У мене є ціль, мотивація і бажання. А коли є бажання – то тренер не потрібен. Він має бути поруч для того, аби корегувати помилки.

- В яких змаганнях із вейкбордингу ви брали участь?

- В змаганнях у якості райдер-участника, я поки що не заявляв про себе. Тому що в мене є деякі амбіції, які я хочу реалізувати у трюках, а їх мені ще треба відпрацьовувати. Подивившись на рівень катання хлопців, які виступали на змаганнях – розумієш, що це дуже високий рівень. Я не хочу сказати, що погано катаюся, але межі досконалості немає. Завжди потрібно розвиватися. Я брав участь у якості глядача, в якості помічника того чи іншого райдера, тренувався разом із ним, але виступати на самих змаганнях я поки що не бачу можливості для себе. Що стосується аматорських змагань, то ми брали участь у міських і клубних заходах. Це змагання, які допомагають покращити твою техніку катання. Після них, ми сформували невеличку команду у місті, туди входять декілька людей. І вже на наступний сезон ми готуємо новий проект.

- Чим ще, окрім вейкбордингу, ви  займаєтеся?

- Я займався багатьма видами спорту, адже вважаю себе спортивною людиною. Все починалося зі скейтборду, потім беймікси. Через деякий час мене затягнуло в індустрію брейкденсу. З роками я розумів, що мене чекає доросле життя і потрібно вибирати щось більш серйозне. Що стосується екстремальних видів спорту, то, крім вейкбордингу, можу виділити гідроцикл. Тренуюся, катаюся, їжджу на змагання. Але це знову-таки сезонний вид спорту. Взимку немає відповідної тренувальної бази. Після відкриття школи вейкбордингу, плануємо відкрити басейни закритого типу, щоб люди могли тренуватися. Але це все в планах, поки не будемо забігати наперед. Зараз активно займаюся боксом, до цього займався боротьбою – дзюдо. Домігся певних висот. Але через деякі травми довелося відмовитися від цього виду спорту. Також ходжу в зал, для підтримки загальної фізичної форми.

- І на останок. Що можете побажати нашим читачам?

- Я бажаю всім вести здоровий спосіб життя. Не забувати, що спорт – це головне в нашому житті. Тому що саме він формує наш характер, наше здоров’я. Займайтеся спортом завжди, де б ви не знаходилися. І ще скажу таку річ: краще діти і молодь у спорті, ніж діти і молодь на вулиці.

Анна СОЛОШЕНКО


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ПОРОГИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
MISTO.ІНФОРМ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |