27 квітня у ЗНУ відбулася зустріч студентів факультету журналістики з делегацією громадських та культурних діячів Львова у рамках проекту «Підвищення ефективності діяльності громадських організацій на Півдні України». Студенти мали змогу познайомитися з програмним директором ГО «Форум видавців» Григорієм Семенчуком, прес-директором Мистецького Об’єднання «Дзиґа» Володимиром Бєгловим та менеджером ГО «Wiz-Art» Антоном Ткачуком.
Гості розповіли про свою діяльність з організації різноманітних культурно-просвітницьких проектів та запросили молодь Запоріжжя приєднатися до здійснення таких заходів, аби сприяти розширенню культурного простору.
Так Володимир Бєглов розповів про проведення благодійних заходів, що не потребують грошей. У спікера є чималий досвід у цьому питанні, адже Мистецьке Об’єднання «Дзиґа» реалізує різноманітні культуро-творчі проекти: «Фестиваль андеграунду «ВиВИх», фестивалі «Свобода Вибору», «УМХ – 93», «Jazz Bez» , «Флюгери Львова», «Metro Jazz», «Pink Slow», «Проект Є», «Новий Ноїв Ковчег », клуб «Лялька», «Слухай Українське», міжнародного проекту «L²» (Львів – Люблін) та багато інших масштабних проектів.
«Благодійність має бути драйвовою. Щоб організувати захід, слід мати три складових: ідею, мету й команду, тоді це спрацьовує. На цьому не вдається нічого заробляти, але чи це потрібно? Кожного року заходи стають все масштабнішими, а зібрані кошти під час вечірки покривають витрати. Якщо ви почнете займатися благодійністю, то вже не зможете зупинитися», – поділився досвідом Володимир Бєглов.
Організація Григорія Семенчука займається популяризацією читання серед українців. Саме вони проводять найбільший український книжковий ярмарок та Львівський міжнародний літературний фестиваль «Форум видавців у Львові».Традиційно у заходах Форуму беруть участь найвідоміші українські письменники: Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Віктор Неборак, Тарас Прохасько, Сергій Жадан, Ірена Карпа та ін. Почесними гостями Форуму видавців у різні роки були Пауло Коельо (Бразилія), Петер Вайдгаас (Німеччина), Юстейн Ґордер (Норвегія), ДіБіСі П’єр (Велика Британія), Зигмунт Бауман (Польща).
«Наразі в Україні зникла культура читання, порівняно з тією ж Європою. Дуже часто більшість зневірюється в культурній діяльності. Тим часом переможці конкурсу «Форум видавців» є набагато кваліфікованішими, ніж книжкові журналісти. Що стосується фінансових моментів, то я пропоную громадським діячам паралельно проводити якийсь комерційний захід, наприклад, книжкову ярмарку. Це допоможе утримати офіс і робити заходи, що не потребують інвестування. Дитина має рости в тій атмосфері, де книга — цінність, тоді буде успіх», – заявив Григорій Семенчук.
Антон Ткачук розповів, що ГО «Wiz-Art» проводить щорічний Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів, який відображає актуальний стан, тенденції розвитку короткометражного кіно і візуального мистецтва в Україні та й у світі загалом. Учасники фестивалю обмінюються досвідом та налагоджують співпрацю з мистецькими середовищами у світі. На фестиваль до Львова приїздять режисери з Польщі,Німеччини, Мексики, Болгарії, Великобританії Словаччини, Чехії, Вірменії, Іспанії, Бразилії, Австрії та іних країн.
«Є певні речі, які фінансами не закриєш, має бути елемент взаємовигоди. «Wiz-Art» не приносить шалених грошей, однак, поки ми не зрозуміємо, що культура потребує інвестування, доти будемо жалітися, що все погано. Культура — це не розвага, це етнічне формування нашої нації», – додав Антон Ткачук.
Також громадські діячі зі Львова представили новий проект, над яким зараз працюють – створення концепції розвитку української культури в ХХІ столітті. Метою проекту є децентралізація управління галуззю культури, для цього ініціативи слід передати громадським організаціям.
Наприкінці заходу гості порадили студентам завжди обирати дивовижне і створювати нові молодіжні проекти.
Дар’я АНДРЮШИНА
Комментарии:
нет комментариев