misto.zp.ua

Активісти зі Львова розповіли студентам ЗНУ, що благодійність має бути драйвовою

Активісти зі Львова розповіли студентам ЗНУ, що благодійність має бути драйвовою

27 квітня у ЗНУ відбулася зустріч студентів факультету журналістики з делегацією громадських та культурних діячів Львова у рамках проекту «Підвищення ефективності діяльності громадських організацій на Півдні України». Студенти мали змогу познайомитися з програмним директором ГО «Форум видавців» Григорієм Семенчуком, прес-директором Мистецького Об’єднання «Дзиґа» Володимиром Бєгловим та менеджером ГО «Wiz-Art» Антоном Ткачуком.

Гості розповіли про свою діяльність з організації різноманітних культурно-просвітницьких проектів та запросили молодь Запоріжжя приєднатися до здійснення таких заходів, аби сприяти розширенню культурного простору.

Так Володимир Бєглов розповів про проведення благодійних заходів, що не потребують грошей. У спікера є чималий досвід у цьому питанні, адже Мистецьке Об’єднання «Дзиґа» реалізує різноманітні культуро-творчі проекти: «Фестиваль андеграунду «ВиВИх», фестивалі «Свобода Вибору», «УМХ – 93», «Jazz Bez» , «Флюгери Львова», «Metro Jazz», «Pink Slow», «Проект Є», «Новий Ноїв Ковчег », клуб «Лялька», «Слухай Українське», міжнародного проекту «L²» (Львів – Люблін) та багато інших масштабних проектів.

«Благодійність має бути драйвовою. Щоб організувати захід, слід мати три складових: ідею, мету й команду, тоді це спрацьовує. На цьому не вдається нічого заробляти, але чи це потрібно? Кожного року заходи стають все масштабнішими, а зібрані кошти під час вечірки покривають витрати. Якщо ви почнете займатися благодійністю, то вже не зможете зупинитися», – поділився досвідом Володимир Бєглов.

Організація Григорія Семенчука займається популяризацією читання серед українців. Саме вони проводять найбільший український книжковий ярмарок та Львівський міжнародний літературний фестиваль «Форум видавців у Львові».Традиційно у заходах Форуму беруть участь найвідоміші українські письменники: Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Віктор Неборак, Тарас Прохасько, Сергій Жадан, Ірена Карпа та ін. Почесними гостями Форуму видавців у різні роки були Пауло Коельо (Бразилія), Петер Вайдгаас (Німеччина), Юстейн Ґордер (Норвегія), ДіБіСі П’єр (Велика Британія), Зигмунт Бауман (Польща).

«Наразі в Україні зникла культура читання, порівняно з тією ж Європою. Дуже часто більшість зневірюється в культурній діяльності. Тим часом переможці конкурсу «Форум видавців» є набагато кваліфікованішими, ніж книжкові журналісти. Що стосується фінансових моментів, то я пропоную громадським діячам паралельно проводити якийсь комерційний захід, наприклад, книжкову ярмарку. Це допоможе утримати офіс і робити заходи, що не потребують інвестування. Дитина має рости в тій атмосфері, де книга — цінність, тоді буде успіх», – заявив Григорій Семенчук.

Антон Ткачук розповів, що ГО «Wiz-Art» проводить щорічний Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів, який відображає актуальний стан, тенденції розвитку короткометражного кіно і візуального мистецтва в Україні та й у світі загалом. Учасники фестивалю обмінюються досвідом та налагоджують співпрацю з мистецькими середовищами у світі. На фестиваль до Львова приїздять режисери з Польщі,Німеччини, Мексики, Болгарії, Великобританії Словаччини, Чехії, Вірменії, Іспанії, Бразилії, Австрії та іних країн.

«Є певні речі, які фінансами не закриєш, має бути елемент взаємовигоди. «Wiz-Art» не приносить шалених грошей, однак, поки ми не зрозуміємо, що культура потребує інвестування, доти будемо жалітися, що все погано. Культура — це не розвага, це етнічне формування нашої нації», – додав Антон Ткачук.

Також громадські діячі зі Львова представили новий проект, над яким зараз працюють – створення концепції розвитку української культури в ХХІ столітті. Метою проекту є децентралізація управління галуззю культури, для цього ініціативи слід передати громадським організаціям.

Наприкінці заходу гості порадили студентам завжди обирати дивовижне і створювати нові молодіжні проекти.

Дар’я АНДРЮШИНА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ПОРОГИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
MISTO.ІНФОРМ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |