Кандидат у Президенти Юлія Тимошенко завітала до Запорізького національного університету 17 травня. Юлія Володимирівна обговорила зі студентами гостру ситуацію, що сталася в країні, а також висловила прогнози стосовно того, що конфлікт України з Росією незабаром вичерпається й війни не буде, адже Володимир Путін уже відчув на собі негативні наслідки своєї агресивної політики. В свою чергу, студенти поставили гості низку серйозних питань.
- У своїй передвиборчій програмі ви говорите, що слід боротися з корупцією. Але ви задекларували прибуток за минулий рік лише в 180 тисяч гривень та квартиру площею 59,4 кв. м. Більше, як говориться в документі, у вас немає ніякого майна та фінансових накопичень. Куди поділися машина, чоловік?
- Хочу звернути вашу увагу, що декларація заповнюється за рік. Якщо згадати, де я була в 2013 році… Взагалі декларацію я могла не заповнювати, за мене її мусили заповнити працівники пенітенціарної служби. Скільки я заробила там. Тому в декларації знаходиться сума, яку я отримувала як голова партії «Батьківщина». Так, я могла внести прибуток чоловіка в декларацію, але, за законом України, я маю вносити туди тільки тих членів родини, які за рік жили зі мною під одним дахом. У тюремній камері чоловіка зі мною не було, й тому, за законом, я навіть не маю права його включити в декларацію, хоча він у мене немало заробляє. Він займається підприємництвом за межами України, й це була моя умова. Я вважаю, що для політика недопустимо, щоб родичі вели бізнес у державі, в якій працює цей політик. Впевнена, що це вже корупція. Тож поки моя декларація має такий вигляд, але в 2014 році спробую заробити більше.
А тепер з приводу корупції. Коли Янукович, Азаров і Пшонка почали війну проти мене, як гадаєте, чи хотіли вони показати світові, хоча б одну копійку моєї корупції, коли я була на посаді прем’єр-міністра, щоб світ не захищав мене? Вони перебрали кожен папір, який я підписала, перевірили кожен тендер, проаналізували кожну копійку видатків бюджету, проаналізували всю мою власність, моїх родичів, друзів, знайомих, але нічого не знайшли. Жодного обвинувачення в корупції в мене немає. А що стосується машини, якщо у вас є друзі-хлопці, нехай вони підуть і подивляться на рік її випуску – вона дорога, але старенька. Колись її подарував мені чоловік, і вона й досі мені справно служить. В мене є порада до вас, як до виборців, обирайте президента не за його обіцянками, а за його біографією. Якщо вам подобається те, що робив цей політик за своє життя, тільки тоді слід його обирати.
- Коли ви вийшли з тюрми, то заявили, що не будете балотуватися в президенти.
- Я такого не казала. Мені пропонували відмовитися від посади на користь єдиного кандидата, щоб Порошенко переміг ще в першому турі. Але я не збираюся так легко здаватися. В нас різні позиції. Я вважаю, що клани не сумісні з європейською країною. І, щоб максимально реалізувати свої ідеї, політик мусить стати президентом.
- В останній програмі «Шустер Life» Петро Порошенко знову відмовив вам у дебатах. Як ви до цього ставитеся?
- Насправді відмова від дебатів – це слабкість. Я на дебати з Петром Олексійовичем готова піти на будь-яку площадку, в будь-якому форматі, з будь-якими учасниками. Для мене це не має значення, тому що я абсолютно не відчуваю ніякого страху перед дебатами з ним. І я вважаю, що найкращий спосіб зрозуміти, ким є політик і взагалі, що він думає і що він планує, – це дебати. Тому в більшості цивілізованих країн дебати є обов’язковими. Якщо не йдеш на дебати, до побачення з виборів, тому що ніхто не хоче купувати кота в мішку. У нас все інакше: політик підміняється рекламою, й це страшно. Янукович також не прийшов на дебати зі мною, таким чином мені доводилося дебатувати з пустим стільцем. Але потім він створив чудову рекламу, яка подіяла. Зараз, коли починають піднімати справжню його біографію, зі всіма професорськими званнями, виявляється, що людина ніде не вчилася.
Савік Шустер знову запрошує нас з Петром Порошенком на дебати 23 травня, сподіваюся, він прийде, адже нам є про що поговорити. Я хочу поставити йому декілька запитань, серед яких – як він міг працювати міністром економіки в уряді Януковича за декілька місяців до революції. Я вже його запитувала особисто, на що він відповів, що пішов до уряду Януковича, щоб звільнити мене. Тоді, за логікою Сергія Власенка, мого захисника, потрібно було генеральним прокурором призначати. І, якщо ці дебати відбудуться, я прошу вас, не пропустіть це видовище!
- Якщо ви переможете на виборах, яка команда буде працювати з вами?
- Я пропоную після перемоги в президенти спробувати призначити ключові посади в державі на конкурсній основі. Тому що призначати генерального прокурора – велика відповідальність. І я хочу поділити цю відповідальність із суспільством. Адже відповідати самій за корупцію генерального прокурора якось не зручно. Тому я оголошу конкурс.
- Чому ми маємо голосувати саме за вас?
- Головна відмінність між мною та іншими кандидатами в тому, що останні 15 років я була в опозиції. Навіть знаходячись при владі, я все одно була в опозиції до системи. З Ющенком ми постійно були в дискусіях. Коли закінчилася Помаранчева революція, і ще всі стояли на трибунах і вигукували якісь гарні гасла, за нашими спинами вже зібрали круглий стіл, де олігархи вирішували, що й кому дістанеться. Кучма вважається батьком кланово-олігархічної системи, Ющенка, можна так сказати, тепло всиновили. Петро Олексійович – уже визначений єдиний кандидат від олігархії, а я маю трохи інше бачення, як будувати країну. Мені важко, тому що проти мене стоять всі ЗМІ, 15 років проти мене застосовували найсильнішу пропагандистську зброю. Тому я в нерівних умовах з опонентами. Чому голосувати за мене? Якщо ви хочете жити по-старому з новим президентом, за мене не слід голосувати. Перше, що я зробила, прийшовши у політику, це створила опозицію. Я перша внесла до Верховної Ради постанову про імпічмент Кучми. Демократичної країни без опозиції бути не може.
- Росіяни негативно ставляться до змін, що відбулися в України та до самих українців. Як спілкуватися з ними?
- Ні в якому випадку не можна виводити цей діалог на рівень агресії. Поки складається така ситуація, краще кажіть про свою любов до них. Не розділяйте родину за політичними ознаками. Пелена з їхніх очей незабаром впаде, коли вони відчують наслідки, до яких призвела агресивна політика Путіна. Поки ж я вам бажаю терпіння й любові.
- Чи слід надавати російській мові статус другої державної?
- Вважаю, що захисту зараз більше потребує українська мова. Хто буде розмовляти нею, крім нас на нашій землі? В побуті й так багато хто спілкується російською без усяких перепон, статус другої державної мови просто буде змушувати нас робити всі документи двома мовами. Авжеж російській мові можна надати розширені права, але робити її другою державою не є необхідністю.
Комментарии:
нет комментариев