Територія Української держави не була недоторканою – з 1608 року протягом трьох століть вона з’являлася на політичній карті світу лише епізодично.
У 1608-1615 рр. кордони незалежної козацької держави не були стабільними, а потім вона взагалі відійшла до Московії. У 1623 році Росія «поділилася» частиною українських території з Польщею. За наступні 35 років Польща розширилася, однак поділ України між двома державами залишився. В 1743 році Російська імперія відібрала Крим в Османської імперії.
Україна з’явилась на політичній карті у 1905 році, але щастя українців було недовгим. Крим відійшов до Росії у 1909 році, а наступного року частина північних українських земель стала російською.
У 1923 році Східна Україна зайняла місце у складі Радянського Союзу, а у 1939-му до неї приєдналися й західні території, чому неймовірно раділо партійне керівництво. Крим став частиною УРСР у 1954 році згідно з указом Президії Верховної Ради СРСР. Легітимність цієї угоди ставили під сумнів російські політики, а 18 березня 2014 року вони виправили цю «помилку» анексією півострова. Проігнорувавши положення Будапештського меморандуму 1994 року про повагу незалежності і суверенітету України та її існуючих кордонів, Росія вмотивувала свої дії цілями самооборони.
Виталина БЫСТРИЦКАЯ, Дарья ГРИГОРА, Анастасия САМУСЬ
Комментарии:
нет комментариев