Хоча одному з підприємців все ж доведеться сплатити штраф у 17 тисяч гривень. Крім того, суд має вирішити долю двох поліцейських, які перебували у магазині без захисних масок
За даними електронного реєстру судових рішень, Енергодарський міський суд на даний час розглянув кілька десятків матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності тих осіб, щодо яких було складено протоколи про порушення карантину.
Зазначимо, що в Енергодарі протоколи складали на порушників режиму самоізоляції, підприємців, що здійснювали заборонені під час карантину види діяльності, перевізників, а також містян, які перебували у громадських місцях без масок або документів.
Наразі один підприємець за рішенням суду (і першої, і апеляційної інстанції) має сплатити штраф 17 000 грн. Мова про власника ювелірного магазину, який працював в умовах жорсткого карантину, коли діяльність таких об’єктів була заборонена. І хоча бізнесмен пояснював у суді, що у той день не працював, а був на робочому місці, щоб зібрати речі, але надав консультацію щодо ремонту ювелірного виробу чоловіку, який зайшов у магазин, – суд визнав його провину та призначив мінімальний розмір штрафу 17 000 грн. Цього тижня апеляційний суд залишив це рішення без змін.
Другий факт, за яким міський суд призначив штраф за порушення карантину, стосувався проведення 24 березня масового збору біля прохідної ЗаТЕС. У мітингу брали участь 30 осіб. І суддя, вивчивши матеріали справи, постановив визнати організатора винним у порушенні правил карантину та призначив штраф 17 000 грн. Проте у цьому випадку апеляційний суд став на сторону відповідача. У матеріалах зазначено, крім іншого, що конституційне право на мирні зібрання не може обмежуватися рішеннями органу виконавчої влади. До того ж відсутні докази, що саме ця людина організовувала зібрання. Тож апеляційний суд рішення суду першої інстанції скасував.
Щодо інших «карантинних» протоколів, складених протягом березня-квітня, – Енергодарська феміда була лояльною до порушників. Наприклад, за фактом діяльності одного з магазинів в умовах карантину встановлено, що там, окрім іншого, продавали маски та дезінфікуючі засоби, реалізація яких не заборонена. У іншому випадку – теж щодо роботи магазину – був неналежно складений протокол, і справу повернули до поліції.
По 4 протоколах щодо перебування у громадському місці дітей до 14 років без супроводу батьків суд закрив провадження.
Більше десяти адміністративних проваджень щодо порушення маскового режиму та перебування у громадських місцях без документів, що посвідчують особу, закриті за малозначністю, а порушникам винесені усні зауваження. Зауваженням відбувся і чоловік, що порушив умови самоізоляції.
Затримані у квітні на блокпосту перевізники теж обійшлися без штрафів. В одному випадку власник автомобіля пояснив, що їхав з Кам’янки-Дніпровської в Енергодар у справах і запропонував безкоштовну допомогу людям, які через скасування маршруток не можуть дістатися на роботу. Водій іншого авто у суді пояснив, що їхав у справах до Запоріжжя та, аби зекономити на пальному, взяв попутників. У матеріалах обох справ суд не знайшов доказів, що водії здійснювали нерегулярні пасажирські перевезення, обидва провадження закриті за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Крім того, в місті складено протоколи щодо двох співробітників Енергодарського відділу поліції, лейтенанта та старшого сержанта, які 27 червня перебували у магазині без захисних масок. Це зафільмували містяни, і за фактом правопорушення було призначено службове розслідування. Прийнято рішення про притягнення поліцейських до адміністративної відповідальності. Зазначимо, що справи про правопорушення, передбачені статтею 44-3 КУпАП, мають розглядатися судами.
Комментарии:
нет комментариев