misto.zp.ua

Світла доля невтомної трудівниці

Світла доля невтомної трудівниці

Материнська мудрість – то чисте джерело, яке треба пронести крізь життя і передати дітям та онукам. Є таке народне прислив`я: «Похвалити від душі не небезпечно, небезпечно незаслужено засмутити». Тому хочеться розповісти про жінку, яка все своє свідоме життя пропрацювала в селі Мирному Гуляйпільського району.

Середня донька

Народилась і виросла Лідія Петрівна Чухіна в селі Верхня Терса. Дитинство та юність були нелегкими, бо прийшлися на повоєнні роки. У матері було троє доньок: Ліда – середня. У 1948 році їхня сім'я переїхала до радгоспу «Гуляйпільський». Сімнадцятирічна Ліда пішла працювати різноробочою, потім – дояркою. Коли побудували свиноферму, погодилася працювати свинаркою, при цьому усвідомлюючи, що ця робота – одна з найважчих.

Важкої праці не цуралася

Свиней, а їх було до трьох тисяч, утримували у трьох приміщеннях, а влітку переводили у загони. Все робилося вручну. Санітарний стан, догляд за свиноматками, збереження поросят – все це входило в обов'язки свинарки. Багато років працювала з маточним стадом свиней. Це дуже відповідальна праця – догляд, обов'язкова присутність при опоросах. То були важкі роки.

– У моїй пам'яті залишився рік, коли одного спекотного літнього дня від страшної грози сталася велика пожежа, від якої загинуло багато поросят та свиноматок, – згадує Лідія Петрівна. – Після цього почалася кропітка робота з відновлення втраченого поголів’я.

Роки родинного щастя

У 1957 році Ліда зустріла свою долю – молодого сільського хлопця-механізатора Івана Чухіна. Техніка в колгоспі була старою. А в один із кращих років, коли господарство мало змогу і кошти на придбання техніки, був куплений важкий трактор К-700. Його і довірили кращому механізатору Івану Івановичу, який виправдав довіру керівників господарства. Він орав, культивував, сіяв. Денні завдання систематично перевиконував, а всі польові роботи виконував якісно.

Лідія Петрівна старанно працювала в радгоспі до виходу на пенсію – до 1987 року. Одначе, коли прийшов час іти на заслужений відпочинок, вона приймає рішення не покидати свиноферму і працювала ще до 1995 року.

У 1998 році не стало її чоловіка. Разом вони виростили і виховали трьох дітей: Світлану, Галину і Миколу, які вже теж працювали в рідному селі.

І правнуки вже допомагають

Зараз Лідія Петрівна живе з донькою Галиною. Має п'ятьох онуків та трьох правнуків, які дуже її люблять і допомагають. Гордістю сім'ї став старший онук – Сергій Жовнір. Він продовжує справу свого дідуся – теж уміло працює на усіх видах сільгосптехніки. Сергій давно став прикладом для молодих механізаторів господарства.

У селі всі поважають Лідію Петрівну за її простоту, скромність, людяність, працьовитість. За свій сумлінний труд вона мала багато подяк, грошових премій, заохочень. Нагороджена медаллю «Ветеран праці». Та й сама жінка стверджує, що їй випала світла доля.

Тож нехай великий життєвий досвід Лідії Петрівни, її розсудливість, мудрість гріють душі і серця дітей, онуків і правнуків. Вона заслужила на наше розуміння і повагу в осінню пору свого життя.

Першого лютого був день народження Лідії Петрівни. Тож у зв`язку з цим та з наступним святом 8 Березня побажаємо цієї приємної у всіх відносинах жінці здоров'я, благополуччя і довгих, щасливих років життя.

Павло ПАХУЧИЙ, голова спілки ветеранів с. Мирне Гуляйпільського району.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Александр Андрущенко – редактор газеты НадеждаГазета Запорожского областного совета ветеранов «Надежда» – популярное издание. Нет такого района в нашей области, где бы сотни, а то и тысячи людей не выписывали бы ее. Газета – Лидер в нашей области по числу подписчиков.
Журналисты нашего издания стараются выбирать для материалов темы, которые вызывают у читателе подлинный интерес. И в то же время не скатываются к поискам дешевых сенсаций. Материалы должны быть написаны простым, ясным языком и понятны всем, считают сотрудники редакции.
В «Надежде» становится все больше интересных материалов и даже целых страниц. Не прошло и года с тех пор, как она стала толще на четыре полосы. Многие уже привыкли к таким из них, как «Полезные советы», «Ориентир», «Жизнь», «Переключая каналы». Все публикуемые данные многократно проверяются и перепроверяются. Каждое написанное слово как бы взвешивается на весах правдивости, четкой логики и здравого смысла. «Надежда» старается в ситуациях в той или иной степени спорных предоставлять слово сторонам, ведущим дискуссию. Газета часто возвращается к поднятым темам и событиям, дает возможность высказаться всем заинтересованным лицам.
«Надежда» и впредь будет держать руку на пульсе жизни нашего региона. Она и впредь останется настоящим другом, добрым советчиком и умным собеседником всех своих подлинных друзей.

Александр АНДРУЩЕНКО,
редактор газеты «Надежда», член Запорожского областного совета ветеранов.

Контакты

Учредитель:
Запорожская областная организация ветеранов Украины
Издатель:
Рекламное агентство «МВ – плюс»
Генеральный директор:
Надежда Самсоненко
Адрес:
72312, г. Мелитополь, ул. К. Маркса, 1-А
Наши телефоны:
8 (292) 69-4-29, 67-9-98
Веб-сайт:
www.mv.org.ua
E-mail:
andru@mv.org.ua
nadegda@mv.org.ua

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |