misto.zp.ua

Гуру тайського масажу розкрила секрети його техніки запоріжцям

Гуру тайського масажу розкрила секрети його техніки запоріжцям

Масаж люблять у всьому світі. У кожній країні є свої техніки та методи масажу. Останнім часом у Запоріжжі зросла популярність тайського масажу, але мало хто знайомий з його технікою. «Пороги» дізналися секрети тайського масажу з професійним масажистом Світланою Яценко. Світлана має медичну освіту, практикує тайський масаж вже більше десяти років та постійно вдосконалює себе, відвідуючи семінари та тренінги у різних містах України.

- Світлано, про свій шлях до тайського масажу. Як давно Ви займаєтеся цією справою, з чого все починалося?

- Десять років тому було складно знайти компетентного викладача. Мені пощастило, я навчалася у тайців, які щорічно приїжджали до Києва зі своїм спецкурсом. Цей курс розрахований на професіоналів, там ми по 2 тижні проходили верхню частину тіла, 2 тижні – нижню, стопи і живіт по тижню. Нас готували до лікувальної роботи, адже у Тайланді це основна лікувальна практика. У підсумку за кілька років я засвоїла всю програму лікувального тайського масажу на дуже високому рівні. За роки навчання я активно практикувала і на собі відчула його цілющу дію! Це було для мене настільки великим відкриттям, що я вирішила зробити масаж своєю професією. Паралельно я захопилася аюрведою і остеопатією, теж, до речі, навчаючись у найкращих вчителів в нашій країні і за кордоном. Прагнучи до постійного підвищення свого рівня, отримала другу освіту – медичну. Сьогодні я дивлюся на проблему зі здоров’ям як професіонал відразу з декількох сторін, що дає можливість надавати допомогу ефективними та найбільш природними методами.

- У світі існує багато різних видів і технік масажу. А які використовуєте ви?

- Я починала з тайського масажу – загальний тайський, масаж стоп, масаж живота і лікувальний тайський масаж в моєму арсеналі. Ці техніки дозволили мені розвинути високу чутливість і багато дізнатися про те, як влаштовано тіло людини. Тому остеопатія далася мені легко і я використовую багато остеопатичних технік у своїй роботі. Моє захоплення аюрведою поповнило багаж технік індійським масляним массажем –аб’янгою, і масажем трав’яними мішечками. Іспанський масаж я використовую дуже рідко, це релакс-масаж. А я приділяю більше уваги у своїй роботі на відновлення здоров’я.

- Чим тайський масаж, який ви практикуєте, відрізняється від інших видів масажу? У чому його переваги?

- У нього декілька переваг. По-перше, його вплив на м’язи дуже сильний! Сама техніка масажу заснована на тому, щоб розслабити м’яз, зняти з неї спазм. По-друге, оскільки в масажі багато пасивних рухів, (його за це ще називають йога-масажем) ми розтягуємо зв’язки і опрацьовуємо суглоби.

 І по-третє, оскільки ця техніка прийшла до нас зі Сходу, то особливість цього масажу у відновленні течії енергії в тілі. Саме з цим пов’язаний стан після сеансу – почуття, спокою, впевненості в собі і щастя.

- З якими захворюваннями можна до Вас звертатися? Що лікується за допомогою тайського масажу?

- Більшість людей звертаються зі скаргами на біль в тій чи іншій частині тіла, найчастіше з м’язовими болями – близько 80%. Оскільки у нас немає спеціального лікаря, який займається проблемами м’язів, то люди після звернень до лікаря і не отримавши полегшення приходять саме на масаж, сподіваючись здобути тут звільнення від болю. Тому найчастіше приходять зі скаргами на болі в спині, шиї, плечі, коліні. Ще дуже часто приходять ті, хто багато працюють і мало рухаються. Так, їм теж дуже потрібен масаж, як засіб гармонізації та релаксації. Масаж допомагає нормалізувати тонус м’язів, прибрати дисбаланс у опорно-руховій системі і це прибирає біль. Глибоке розслаблення після сеансу дуже позитивно впливає на нервову систему.

- Як часто потрібно робити масаж в якості профілактики будь-яких захворювань?

- Тайці нас навчали робити масаж здоровим людям для профілактики раз на місяць. Але при нашому ритмі життя, навантаженнях і стресах я рекомендую один раз на тиждень. Якщо це робити регулярно,  проблеми в тілі не встигнуть накопичитися і перерости у діагноз.

- Які протипоказання можуть бути у даного виду масажу?

- Це остеопороз, варикоз та тромбоз. Інші протипоказання як і у інших видів масажу – інфекція, шкірне захворювання, інтоксикація, лихоманка.

- Скільки часу триває сеанс масажу? Від чого це залежить?

- Тривалість масажу залежить від його мети. Лікувальний масаж робиться з акцентом на проблемну зону, він може тривати до 2-х годин. Якщо говорити про профілактичний масаж – це стандартний протокол, масаж з метою зняття стресу, коли не заподіюється дискомфорту і не опрацьовуються проблемні місця. Час може бути різним,у середньому це 1,5 години.

- На сьогоднішній день, Ви не тільки практик, а й викладач. Що входить в програму навчання? І для кого розрахований курс?

- Цей масаж приваблює тим, що для його виконання не потрібно спеціальних умов. Він ідеальний, коли мова йде про масаж для своїх близьких. Навчатися приходять всі, масажисти і новачки, незалежно від досвіду. Курс побудований від простого до складного, докладний і зрозумілий для будь-якої людини.

- Що найбільше Вам подобається у вашій професії?

- Мені подобається дивитися на результат своєї роботи. Коли людина приходить з болем у плечі, яка мучила його 10 років, і після курсу масажу забуває про неї. Подобається, коли людина перестає кульгати після сеансу. Коли вона починає добре спати і взагалі дивиться на світ іншими очима. Масаж це не просто процедура, це місце, де людина відчуває любов і доброзичливість. Це змінює її. Нехай ненадовго, але змінює.

 Ще подобається навчати інших. Щоб більше людей володіло цією практикою, адже вона так потрібна всім сьогодні.

- А хто вам робить масаж?

- Класичний масаж або остеопатію – мої колеги. Тайський – мій учень.

Ярослав БАРДАКОВ, Яна МОСТОВА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ПОРОГИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |