27 січня рішенням виконавчого комітету зі штатного розпису комунального підприємства ПКВ, яке наразі вже не веде жодної діяльності, виключили останніх шістьох працівників, лишивши тільки генерального директора.
Тож реорганізація ПКВ – створення на його матеріально-технічній базі декількох комунальних підприємств, як це рекомендував аудит 2015 року, – врешті завершається поступовим відходом самого підприємства у минуле.
Втім швидко та безслідно це КП не зникне. Вже хоча б тому, що за собою тягне неабиякі борги та фігурує у не одній судовій справі. Колишнім працівникам підприємство винне 3,8 млн грн зарплати. Крім того, згідно з офіційними даними Державної податкової служби, станом на 1 грудня 2019 року енергодарське КП ПКВ заборгувало 58,7 млн грн податків у державний бюджет та ще майже 32 мільйони – у місцевий. А за даними реєстру юридичних осіб, щодо підприємства відкрито більше 200 виконавчих проваджень. Більшість з них стосується стягнення зарплати, яку екс-працівникам не виплатили при звільненні.
Нагадаємо, що ще з кінця 2015 року на все рухоме та нерухоме майно КП ПКВ було накладено арешт, на початку 2016-го було арештовано банківські рахунки, а трохи пізніше – і готівку, що надходила в каси. Усе це відбувалося в рамках примусового виконання рішення суду про стягнення з ПКВ боргу перед ЗАЕС за отриману теплову енергію. Втім у листопаді 2018-го постановою начальника відділу примусового виконання рішень управління ДВС з частини майна комунального підприємства арешт було знято. Власне того ж місяця на сесії міськ-
ради все «звільнене», загальною вартістю близько 400 млн грн, було передано на баланси інших КП міста (зазначимо, що зняття арешту з майна ПКВ оскаржує НАЕК, поки остаточного рішення судом не винесено – вчора справу розглядав Касаційний адміністративний суд).
Тож боргів у ПКВ багато, а майна, яке можна продати через аукціони, щоб їх погасити – не дуже. У 2019 році у рамках зведеного виконавчого провадження, де боржником виступає комунальне підприємство, через Систему електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) було реалізовано декілька транспортних засобів, найближчим часом на продаж виставлять ще кілька автівок – два старенькі вантажні ГАЗи та одну «Славуту».
Напевно, ситуацію із зобов’язаннями хоча б перед колишніми співробітниками можна було вирішити швидше і не через суди, якби споживачі розрахувалися перед підприємством за колись отримані послуги. Але квитанції з минулого енергодарці-боржники у більшості ігнорують.
Цікаво знати. Станом на початок грудня 2019-го року в Україні налічувалося більше мільйона суб’єктів господарювання, які мають податковий борг. У переважної більшості це невеликі суми, до 1000 грн. Але загальна сума не сплачених у державний бюджет податків склала більше 100 мільярдів гривень – це річні бюджети сотні таких міст, як Енергодар.
11 підприємств заборгували суми понад мільярд гривень.
900 підприємств мають податковий борг понад 10 мільйонів. У цьому антирейтингу КП ПКВ за сумою боргу посідає 204 місце в країні.
Алиса ТИТОВА
Комментарии:
нет комментариев