Питання, поставлені керівництву міста та генеральному директорові КП “Міські теплові мережі” на громадських слуханнях
Є. Г. Карташову:
Питання 1: Перед тим, як стягувати плату за опалення, необхідно було по телеканалу "ТВ-5" щодня пояснювати населенню, яким чином буде провадитися розрахунок та оплата за опалення, а не "вводити в оману" населення. Найбільш звертається увага на різницю в сплаті за 1 м2 опалювальної площі "наших" 3,50 грн. проти "київських" 3,20 грн. Заможне місто Київ не в змозі дозволити собі "мало" брати з мешканців. А чому в нас дорожче? Або там краще перевіряти тих, хто здійснює нарахування тарифів? Чи запоріжці дорожчі від киян? Рівень пенсій та заробітної плати низький, зробіть пенсії та заробітну плату більше, проблем не виникне.
Відповідь: Роз’яснювальна робота з населенням щодо впровадження сезонного тарифу розпочалася ще в І півріччі 2007 року. Проводилось ознайомлення через засоби масової інформації (в міських газетах публікувалися статті, в яких роз’яснювалися сутність та переваги сезонного тарифу). Через пункти прийому платежів Запоріжзв’язоксервісу та житлово-експлуатаційні ділянки проводилось анкетування населення з метою визначення думки людей із приводу запровадження в місті сезонного тарифу на опалення. За результатами анкетування 57,1 % від загальної кількості опитуваних (18 258 осіб) проголосувало за введення сезонного тарифу на опалення. Виконавчим комітетом міської ради 20.06.2007 було вирішено запровадити з 01.09.2007 сезонний тариф на послуги з централізованого опалення для населення м. Запоріжжя, помешкання якого не обладнане приладами обліку.
З розміром тарифів на опалення населення було ознайомлено також заздалегідь. Було підготовлено відповідний проект рішення, який розміщено в мережі Інтернет на сайті міської ради та в газеті "Запорозька Січ" з метою одержання зауважень та пропозицій. Протягом червня-серпня 2007 року було надруковано чимало статей у газетах із приводу запровадження сезонного тарифу та розміру оплати за опалення за новими тарифами. Наразі, до виконавчого комітету Запорізької міської ради протягом цього часу не надійшло жодного зауваження чи пропозиції від населення.
Щодо різниці в тарифах у м. Києві та м. Запоріжжі повідомляємо, що 15 % від вартості опалення у м. Києві відшкодовується з міського бюджету. Тобто, стовідсоткова вартість опалення (при оплаті по сезонному тарифу) складає: 3,20 грн. + 15 % = 3,68 грн. за 1 м2 опалювальної площі (3,20 грн. оплачує населення, 0,48 грн. – відшкодування з міського бюджету).
І. А. Лайтерману:
Питання 2: Чи буде перерахування, якщо знову буде тепло взимку?
Відповідь: Згідно з діючим законодавством, плата за надані послуги береться за показаннями приладів обліку та в разі їх відсутності – згідно з установленими нормами споживання:
– із централізованого опалення -з розрахунку за 1 м2 опалювальної площі;
– із централізованого гарячого водопостачання розрахунку на одну особу.
Послуги повинні відповідати нормативним температурам:
– із централізованого опалення – температура повітря в приміщенні (за умови їх утеплення) 180С, у торцевих кімнатах – 20°С.
– із централізованого гарячого водопостачання – температура гарячої води в точці розбору 50°С.
Перерахунок або зниження розміру плати здійснюється тільки в разі ненадання послуг або в разі відхилення фактичних температур повітря в приміщенні та гарячої води від нормативних.
Питання 3: Чи буде збільшуватись оплата за опалення при холодних умовах узимку?
Відповідь: Для споживачів без приладів обліку плата збільшуватися не буде.
Споживачі з приладами обліку сплачують за фактично отриману теплову енергію згідно з показаннями лічильника.
Питання 4: Чи буде населення отримувати якісну послугу при збільшенні вартості плати за опалення?
Відповідь: Концерн "Міські теплові мережі" в опалювальному періоді 2006–2007 років повністю виконав свої зобов’язання щодо сталого постачання теплової енергії, крім окремих збоїв у січні та лютому 2007 року в дні значного зниження температури зовнішнього повітря. Якість послуг теплопостачання напряму залежить від належного забезпечення теплопостачальної організації природним газом, електроенергією тощо та своєчасним виконанням ремонтно-відбудовних робіт.
Виконання даних умов можливе:
– при встановленні тарифів на теплову енергію, що забезпечують відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії;
– при своєчасній та повній сплаті послуг теплопостачання споживачами.
Питання 5: Як буде виставлено сплату за опалення в жовтні та квітні, за неповний місяць?
Відповідь: Місячна плата за неповні опалювальні місяці буде коригуватися на фактичну кількість опалювальних діб.
Питання 6: Якщо в мешканця є борги з опалення, чи має він право сплачувати авансом за надані послуги?
Відповідь: Споживач має право визначати призначення платежу (період оплати, вид послуг, за які здійснюється оплата й таке інше). Але здійснення авансових платежів не звільняє споживача від сплати боргу.
Питання 7: Чи буде дотримано графік подачі тепла відповідно до температури навколишнього повітря?
Відповідь: Обов’язок теплопостачальної організації забезпечити постачання обсягу теплової енергії, визначеного договірними тепловими навантаженнями з урахуванням фактичних середньомісячних температур зовнішнього повітря та холодної води й кількості діб роботи теплоспоживаючого обладнання. Обсяг теплової енергії можна регулювати двома параметрами: температурою та витратою теплоносія.
Питання 8: Чому тарифи Концерну "Міські теплові мережі" більші, ніж тарифи КП "ВРЕЖО" при безпосередній угоді з мешканцем?
Відповідь: Тарифи на надання послуг включають усі втрати, пов’язані з наданням послуг. У КП "ВРЕЖО" на даний час уже існує абонентська служба, крім того, надання всіх житлово-комунальних послуг здійснюється одним виконавцем, що дозволяє зменшити витрати. Статутною діяльністю концерну передбачено виробництво, транспортування та постачання теплової енергії споживачам, тому для забезпечення надання послуг населенню необхідно створювати абонентську службу "з нуля", яка буде здійснювати надання тільки послуги з теплопостачання, що веде до збільшення вартості послуг. Аналогічний приклад – це вартість товарів при оптовій і роздрібної торгівлі.
Питання 9: Якщо на будинку немає приладу обліку теплової енергії, чи залежить сплата за опалення від температури в квартирах?
Відповідь: При температурі в приміщенні в межах норми плата здійснюється за один квадратний метр опалювальної площі відповідно до встановленого тарифу для споживачів без прилада обліку, при температурі в приміщенні нижче нормативної здійснюються відповідні знижки плати.
Питання 10: Роз’ясніть, будь ласка, який тариф встановлено для населення – 3,90 грн. або 4,29 грн.?
Відповідь: При укладанні договору на надання послуг із централізованого опалення з КП "ВРЕЖО" тариф становитиме 3,90 грн., при укладанні договору на надання послуг із централізованого опалення з Концерном "Міські теплові мережі" тариф 4,29 грн.
Питання 11: До кого звертатися зі скаргою за неякісне опалення?
Відповідь: При зниженні кількісних та якісних показників послуг слід звертатися з претензією до виконавця послуг.
Питання 12: Як зменшити платежі за опалення та гарячу воду?
Відповідь: Здійснення заходів з утеплення житлових приміщень, виконання ізолювальних робіт внутрібудинкових мереж теплопостачання й утеплення місць загального користування, а також встановлення приладів обліку, яке дозволить регулювати обсяги споживання теплової енергії, надасть можливість зменшити розмір плати за опалення та гаряче водопостачання.
Питання 13: Якщо менше днів опалювального сезону, чи буде перерахування?
Відповідь: Здійснення перерахувань, у разі своєчасного початку та закінчення опалювального сезону в строки, встановлені органами місцевого самоврядування, діючим законодавством не передбачено.
Питання 14: Як нараховується оплата за гарячу воду при сезонному тарифі?
Відповідь: Введення сезонного тарифу на централізоване опалення ніяк не впливає на порядок нарахувань за гарячу воду.
Питання 15: Поясніть, чому при введені сезонного тарифу у вас не стикуються місяці? Чому мешканці повинні сплачувати послугу за опалення за липень та серпень? Це є авансовий платіж за сезонним тарифом?
Відповідь: Плата за опалювальний період за тарифами, що діяли до введення сезонного тарифу, здійснювалася рівними частками протягом усього року, відповідно в січні-квітні 2007 року споживачі здійснили оплату за централізоване опалення лише частково. Тому з травня до липня 2007 року включно здійснюються остаточні розрахунки за минулий опалювальний період. За серпень нарахування за послуги опалення здійснюватися не будуть, але з метою зменшення фінансового навантаження в зимовий період, за бажанням споживачів, можливе здійснення авансових платежів.
Питання 16: Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ластівка- Запоріжжя" чотири роки сплачує за опалення, тобто тільки в опалювальний сезон. Ціна за 1 Гкал в минулому сезоні була 154,0 грн. Роз’ясніть, чому зараз 170,4 грн.? Подорожчав газ, або існують інші причини? Нарахування мешканцям ми здійснюємо самі.
Відповідь: Для розрахунків із виконавцями послуг для населення, яким є ОСББ, Концерну "Міські теплові мережі" встановлено, згідно з проектом, тариф у розмірі 163,05 грн. за 1 Гкал. Тариф 170,40 грн. встановлений КП "ВРЕЖО" як виконавцю послуг для розрахунків із населенням, з яким укладено договори на надання послуг.
Пропозиція 1: Можливо, для Концерну "Міські теплові мережі" економічно й вигідний сезонний тариф, а для мешканців – не дуже. До осінньо-зимового періоду їм необхідно заготовити овочі та фрукти на зиму, купити одяг, взуття на зиму, підготовити дітей до школи, разом з тим, відбудеться збільшення тарифу за опалення. Адже за осінньо-зимовий період заробітну плату ніхто не збільшить. А передоплата – це оплата, яка ведеться й на даний час. Та якщо пенсіонери в змозі отримати субсидії, то люди, що мають дітей, цією субсидією навряд чи скористаються. Прилади обліку зможуть здешевити, а неплатників – відключайте. Яка кількість мешканців має заборгованість? Наші суди та ЖЕКи не зацікавлені в стягненні заборгованості.
Коментар: Згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради від 20.06.2007 № 252 "Про запровадження сезонного тарифу на послуги з централізованого опалення для населення м.Запоріжжя" при введенні в дію з 01.09.2007 сезонного тарифу на послуги з централізованого опалення мешканці будуть оплачувати зазначені послуги, починаючи з листопада 2007 року й по квітень 2008 року включно. Тобто, згідно з зазначеним рішенням, із 1 вересня 2007 року по жовтень 2007 року мешканці будинків, не обладнаних приладами обліку, не будуть оплачувати за опалення. За своїм бажанням мешканці можуть оплачувати послуги з теплопостачання круглий рік, починаючи з серпня, здійснювати авансові платежі, для того щоби зменшити свої фінансові витрати в зимовий період.
Робота щодо відключення злісних неплатників від подачі гарячого водопостачання та опалення, спільно з Концерном "Міські теплові мережі", ведеться постійно. За 7 місяців 2007 року подано до суду 2223 позови на суму 8530,1 тис.грн.
Пропозиція 2: Встановлювати прилади обліку в першу чергу на житлові будинки, що мають найменшу прострочену заборгованість за послуги з централізованого опалення за рахунок виділених коштів, що є заохоченням для сумлінних платників.
Коментар: При виборі будинків, на які планується встановити прилади обліку теплової енергії за рахунок державних субвенцій, обов’язково враховується розмір заборгованості по будинках та ступінь проплат поточних платежів за комунальні послуги.
Комментарии:
нет комментариев