Як повідомив нашому кореспонденту начальник обласного управління освіти та науки Олександр ВЄРОЗУБОВ, цього року вступна кампанія до вищих навчальних закладів триває до 8 липня у національні вузи (у Запоріжжі – це ЗНТУ і ЗНУ); 15-го закінчується подання документів до інших вузів 3–4 рівнів акредитації та до 22-го липня дозволяється прийом документів до вузів 1–2 рівнів. Варто зазначити, що вузам, які мають статус національних, у разі необхідності, дозволено подовжити на тиждень прийом документів, проведення вступних випробувань та зарахування.
За інформацією Олександра Георгійовича, введено деякі зміни в процес кампанії. По-перше, прийом документів, проведення фахових вступних випробувань та зарахування на навчання за освітньо-професійними програмами спеціаліста і магістра проводиться до 5 серпня. До того ж встановлено нову норму прийому документів, згідно з якою процедура розпочинається не раніше, ніж за 30 днів до початку вступних випробувань (8, 15, 22 червня відповідно). У цей рік більш чітко визначено строки прийому документів та проведення вступних випробувань на навчання без відриву від виробництва (вечірнє, заочне, дистанційне). Прийом документів здійснюється один раз на рік, а додатковий прийом, проведення вступних випробувань і зарахування дозволяється лише за спеціальностями, які передбачають сезонний характер роботи.
З метою адаптації приймальних комісій до повного переходу до прийому на навчання за результатами незалежного оцінювання знань, конкретизовано перелік шкільних предметів, які можуть виноситися вищими навчальними закладами на вступні випробування, а саме: українська мова, українська література, зарубіжна література, іноземні мови, математика, історія України, всесвітня історія, географія, біологія, фізика, хімія, основи правознавства, основи економіки, фізична культура, трудове навчання.
Також у зв’язку з труднощами в комплектуванні контингенту студентів на певні напрями підготовки, вищим навчальним закладам дозволено збільшити обсяги застосування особливих умов прийому та участі у конкурсі для осіб, які досягли успіхів під час попереднього навчання. Кількість місць для цих осіб установлюється приймальною комісією вищого навчального закладу і не повинна перевищувати сорока відсотків від загального обсягу державного замовлення. У вищих навчальних закладах, у яких здійснюється підготовка за галузями знань: природничі науки, інженерія, будівництво та архітектура, транспорт – до 60 % загального обсягу державного замовлення, доведеного вузу за цими галузями знань.
Порахуємо
Мережа вузів області складає 35 (з них 24 державних): вісім університетів, дві академії, два інститути, дев’ять коледжів, три училища і 11 технікумів.
У 2006–2007 навчальному році відбулися якісні зміни за рахунок надання статусу університету двом вищим навчальним закладам: Бердянському університету менеджменту і бізнесу (колишній інститут) і Таврійському державному агротехнічному університету (колишня академія).
Студентів на початок 2006–2007 навчального року в області було 103,6 тисячі осіб. За даними обласного управління освіти та науки, за рахунок Державного бюджету навчаються 28,5 %, місцевого – 2,6 %, 68,7 % за рахунок фізичних осіб і 0,2 % – юридичних осіб.
Чітко просліджується тенденція до збільшення показника кількості студентства на 10000 населення області. Так, у 1995–1996 навчальному році у регіоні навчалося 283 студенти, а в 2006–2007 – 561 студент на 10000 громадян. У 2006-му студентами вузів стали 24,7 тисячі абітурієнтів, з них 5,7 тисячі – вузів 1–2 рівнів акредитації і 19 тисяч – вузів 3–4. Випускниками вищих навчальних закладів області у 2006 році стали близько 20,6 тисячі студентів, з них 5,5 тисячі випускниками вузів 1–2 рівнів акредитації і 15 тисяч – вузів 3–4 рівнів акредитації.
У вищих навчальних закладах регіону на початок 2006–2007 навчального року навчається 163 студенти-інваліди та 259 студентів з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, віком до 18 років.
Підготував Любош ПОЛЯНЧУК
Комментарии:
нет комментариев