Росія почала активно будувати захисні споруди на своїх авіабазах після успішної операції "Павутина", здійсненої Україною 1 червня, яка завдала значної шкоди російській стратегічній авіації. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Масштаби будівництва
Frontelligence Insight повідомила, що супутникові знімки від 7 липня демонструють інтенсивне будівництво на авіабазі Халіно в Курській області. Там було зведено приблизно 10 посилених бункерів з ґрунтовим покриттям, 12 бетонних споруд бункерного типу без ґрунтового покриття та 8 ангарів. Додаткові знімки Planet Labs від 27 червня також показують посилені ангари на цій базі.
Крім того, знімки від 9 липня свідчать про будівництво двох бетонних споруд бункерного типу на авіабазі Саки в окупованому Криму. Супутникові знімки Planet Labs від 7 липня також показують бетонні укриття для літаків на цій базі.
Проте, за даними Frontelligence, супутникові знімки від 9 липня не фіксують жодних будівельних робіт на авіабазі Джанкой в окупованому Криму.
Наслідки операції "Павутина"
Нещодавні супутникові знімки також показують уламки бомбардувальників, які досі знаходяться на авіабазі Бєлая в Іркутській області та авіабазі Оленья в Мурманській області. Саме ці дві авіабази були серед цілей українських ударів під час операції "Павутина".
Нагадаємо, 1 червня Служба безпеки України здійснила масштабну операцію "Павутина" з ураження російської стратегічної авіації. Ціллю стали п'ять аеродромів: "Оленья" (Мурманська), "Бєлая" (Іркутська), "Дягілево" (Рязанська), "Іваново" (Іванівська) та "Українка" (Амурська області). Удар по авіабазі "Бєлая", розташованій за близько 4400 км від кордону з Україною, став першою українською атакою по об'єктах у Сибіру. Основними засобами ураження були FPV-дрони, частина з яких була дистанційно запущена з вантажівок.
Очільник СБУ Василь Малюк заявив, що внаслідок операції було "уражено 34% стратегічних носіїв крилатих ракет на основних аеродромах базування РФ". За офіційними даними СБУ, загалом було уражено 41 ворожий літак стратегічної авіації, серед яких А-50, Ту-95, Ту-22М3 і Ту-160. Орієнтовна вартість ураженої техніки перевищує 7 мільярдів доларів.
Комментарии:
нет комментариев