misto.zp.ua

Шестеро запорізьких медиків отримали “Медичний Оскар”

Шестеро запорізьких медиків отримали “Медичний Оскар”

Українські лікарі, медичні сестри та брати, фельдшери під час війни міцно тримають медичний фронт

Вони надають допомогу пацієнтам із різними “мирними” хворобами та травмами, рятують життя військових і цивільних, постраждалих від війни, впроваджують новітні технології.

І все це часто доводиться робити в надскладних умовах – під час повітряних тривог та обстрілів, без світла.

У Центрі журналістської солідарності Запоріжжя відбулася цікава зустріч із кандидатом медичних наук, доцентом кафедри військової медицини, медицини катастроф, начальником відділення торакальної хірургії Запорізького військового госпіталю Ярославом Тєлушко.

Лікар, який із початком повномасштабного вторгнення добровільно мобілізувався до лав ЗСУ як військовий хірург, розповів про щоденну героїчну роботу наших медиків у Запорізькому військовому госпіталі.

Цей медичний заклад приймає поранених бійців із зони бойових дій після так званих “стабілізаційних пунктів” в режимі 24/7 і надає їм різнопланову медичну допомогу.

У госпіталі оперують і лікують захисників не лише після поранень, а й із іншими супутніми хворобами, які з’являються або загострюються у бойових умовах.

– Нині медикам доводиться швидко приймати неординарні рішення й проводити оперативні втручання, зокрема й такі, які ніхто ніколи ще не робив.

Військові хірурги впроваджують і розвивають сучасні техніки оперування.

Міжнародні партнери хоча й не завжди розуміють, як можна працювати з таким ризиком і надмірним навантаженням, але радіють нашим успіхам і відмічають той професіоналізм, який є в українських хірургів, – зазначив Ярослав Тєлушко.

Щоденно доводиться працювати у надскладних фізичних та психологічних умовах.

А без допомоги волонтерів, зокрема з громадської організації «Запорозькі Берегині» на чолі з Оленою Шевчук, взагалі було б дуже важко цілодобово рятувати поранених захисників.

Ця волонтерська організація з початку повномасштабного вторгнення росії стала “янголом-охоронцем” для нашого військового госпіталю.

Волонтери допомагають, забезпечуючи медзаклад необхідним: від організації харчування, пошиття адаптивного одягу до закупівлі хірургічного інструменту, медичного обладнання, лікарських засобів.

Ярослав Тєлушко та Олена Шевчук на зустрічі з журналістами

“Орден Святого Пантелеймона” – вдячність медикам за професіоналізм, милосердя та самовідданість

Окремо військовий лікар-хірург Ярослав Тєлушко зупинився на вшануванні медичних працівників у рамках так званого “Медичного Оскара”.

Саме так називають “Орден Святого Пантелеймона” – найвищу громадську нагороду для медиків.

Цим орденом людей у “білих халатах” відзначають за професіоналізм, милосердя та самовідданість.

Його отримують не лише українські медики, а й іноземці, які допомагають нашій країні.

Нагороду заснували у 2009 році та щорічно вручають 9 серпня у День святого великомученика та цілителя Пантелеймона.

За весь час існування відзнаки “Орденом Святого Пантелеймона” були нагороджені шестеро медиків, цивільних і військових, із Запоріжжя та Запорізької області:

– начальник хірургічного відділення Запорізького військового госпіталю (Вільнянське відділення), лікар-хірург Геннадій Охматенко (2018 р.);

– головна лікарка Пологівського центру первинної медико-санітарної допомоги, а нині очільниця Департаменту з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення Запорізької міської ради Анна Дуб (2022);

– завідуючий хірургічним відділенням Оріхівської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, депутат Оріхівської міськради, а зараз військовий хірург Ігор Бєлкін (2023);

– доктор медичних наук, доцент кафедри хірургії Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, провідний військовий хірург Юрій Міхеєв (2023);

– військовий хірург Ярослав Тєлушко (2024);

– заступниця директора з медсестринства Запорізької обласної клінічної лікарні Ольга Гурчак (2024).

Історії героїв без зброї

У 2023 році “Орден Святого Пантелеймона” отримали одразу два лікарі з Запорізької області, які практично знаходяться на передовій медичного фронту – завідувач хірургічного відділення Оріхівської центральної районної лікарні Ігор Бєлкін і провідний хірург Запорізького військового госпіталю Юрій Міхеєв.

Ігор Бєлкін до повномасштабної війни працював завідувачем хірургічного відділення багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування в рідному Оріхові.


Він розповідає, що в лікарні, де він почав працювати після закінчення медичного університету, поступово вдалося запровадити нові напрямки – проктологію, флебологію, лапароскопію, реконструктивну хірургію, хірургію кисті тощо.

Закупили нове обладнання, зробили ремонти в операційних.

Було багато планів, однак повномасштабне вторгнення змінило все.

Із перших днів великої війни Ігор Бєлкін в Оріхівській лікарні почав рятувати поранених військових, які тримали оборону на Запоріжжі, та місцевих мешканців.

Перших поранених бійців почали привозити в Оріхів вже на початку березня 2022 року, а саме містечко дуже швидко опинилося на лінії вогню.

Тому було багато й травмованих мирних жителів – із відірваними кінцівками від обстрілів, мін, із уламковими пораненнями…

У травні того ж року росіяни вперше, але не востаннє обстріляли саму лікарню.

Було вирішено повністю евакуювати цивільний персонал.

Ігор та ще кілька медиків залишилися.

А на базі лікарні відкрили пункт, мобільну  операційну, де не лише стабілізували стан поранених із передової, але й проводили складні хірургічні втручання на легенях, судинах, нирках, серці…

Заклад працював автономно на генераторах, а воду підвозили.

За професіоналізм та милосердя лікаря Ігоря Бєлкіна відзначили “Орденом Святого Пантелеймона” та “Медаллю Святого Пантелеймона”.

– Коли отримуєш таку відзнаку, розумієш, що робиш в житті правильні речі та проживаєш його недарма! А це надихає, мотивує і підтримує, особливо в умовах, коли тебе щоденно оточують вибухи, біль, кров, каліцтва, страждання та смерть, – прокоментував своє нагородження лікар.

Провідний хірург Запорізького військового госпіталю Юрій Міхеєв нагороду отримав у номінації “Кращий військовий лікар”.

Лікар, доктор медичних наук,  працює за фахом більше 20 років.

У 2016 році саме Юрій Міхеєв вперше в Україні виконав лапароскопічну повздовжню панкреатоеюностомію при хронічному панкреатиті.

Але з початком повномасштабної війни “цивільний” лікар мобілізувався й став військовим хірургом у госпіталі.

Він каже, що у нього почалося нове життя:

– Зовсім інший ритм життя. Велика кількість поранених. Це робота в режимі 24/7.

Зараз лікар впроваджує лапароскопічні технології у військову хірургію.

– Проводить надскладні втручання при пораненні кінцівок, грудної порожнини, а також проводить нейрохірургічні втручання, – зазначили під час його нагородження Орденом.

За свою самовіддану роботу у 2023 році Юрій Міхеєв особисто отримав нагороду від президента Володимира Зеленського.

Хірург Юрій Міхеєв отримує відзнаку від Президента України. Запоріжжя, 27 березня 2023 року. Фото: особистий архів Юрія Міхеєва

Як зазначив Ярослав Тєлушко, цього року кількість номінацій значно розширилася, претенденти на нагородження “Орденом Святого Пантелеймона” розглядаються в восьми номінаціях:

Для цивільних:

«Найкращий лікар-еталон професії»: для тих, хто демонструє абсолютну відданість, професіоналізм і моральні принципи у своїй діяльності.

«Серце медицини»: для медичних працівників, які своєю турботою і людяністю стають для пацієнтів джерелом надії та підтримки.

«Новатор року»: для професіоналів і організацій, які сьогодні створюють медицину майбутнього.

«Взірець служіння суспільству»: для волонтерів і громадських діячів, чия діяльність змінює суспільство на краще.

«Фортеця здоров’я»: для закладів, які впроваджують інновації, задаючи стандарти управління та лікування.

Для військових:

«Опора на лінії життя»: для військових лікарів, які своїми діями рятують життя у найскладніших умовах.

«Герой медичного фронту»: для медиків і немедичних працівників, які працюють у надзвичайно складних обставинах, демонструючи мужність і стійкість.

Для іноземних громадян та іноземних організацій і установ:

«За вагомий внесок в боротьбі українського народу за свободу та незалежність»: для міжнародних партнерів, державних і неурядових організацій, які підтримують Україну у часи війни.

Фото авторки, фейсбук, із відкритих джерел


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
ПОРОГИ
MISTO.ІНФОРМ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |