misto.zp.ua

У поліції просять не знімати роботу ЗСУ – навіть без наміру розповсюдження

У поліції просять не знімати роботу ЗСУ – навіть без наміру розповсюдження

Громадянам не варто знімати на свої мобільні телефони роботу Сил оборони України, бо під час повномасштабної війни з рф вони можуть постраждати від дій хакерів і мимоволі стати пособником у розповсюдженні чутливої інформації.

Про це в ефірі подкасту NeVODA поінформував начальник відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Департаменту кіберполіції Нацполіції України Євген Дороганов, відповідаючи на питання, чи може, якщо люди зняли роботу Сил оборони на телефон без наміру викладати в Інтернет, цей контент потрапити до шахраїв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Звичайно, але скоріше за все, вони (ці фото і відеоматеріали – ред.) потраплять не до шахраїв – до хакерів. Потрібно двічі подумати, чи дійсно вам у галереї потрібне таке відео і що ви з ним у подальшому будете робити. Я б таке, наприклад, взагалі не знімав і ніде не постив і не підставляв себе під кримінальну відповідальність», – порадив Дороганов.

Він заявив, що проти України на сьогодні здійснюється повномасштабна кіберагресія, і що потрібно розуміти, що шкідливе програмне забезпечення розробляється не тільки під операційні системи, які застосовуються на комп’ютерах, а і під мобільні пристрої.

Відповідаючи на питання щодо незвичайних схем фішингу, він поінформував, що з часом шахраї адаптуються до тих обставин, у яких вони перебувають, і реагують на ті події, які здійснюються у країні і світі загалом.

«У 2022 році у нас був успішно задокументований гарний кейс по фішингу, який полягав у наступному: під час блекаутів на території України, саме тоді, коли були відключення електроенергії, група шахраїв з Одеської області створила низку Телеграм-каналів, які нагадували зовнішньо роботу енергетичних компаній України. Під виглядом цих Телеграм-каналів шахраї просили людей залогінитися у таких каналах з метою нібито отримання пріоритетних підключень», – розповів фахівець.

За даними Дороганова, у подальшому шахраї, коли особа ділилася своїм номером телефону, просили її ввести пароль для перевірки – той, який приходить від соцмережі.

За його словами, з часом шахраї побачили, що така схема не зовсім гарно працює – відсоток заходів у акаунти був не дуже високим, бо в багатьох громадян стояла двофакторна аутентифікація.

«Тому шахраї модифікують свій скрипт: він не тільки питає номер телефону, перевірочний пароль, а також питає і другий пароль двофакторної аутентифікації. Звучить нібито смішно – як люди можуть вводити і пароль, і номер, і двофакторку – але вони це робили», – зазначив він.

Дороганов пояснив, що у цьому випадку скрипт був заново модифікований.

«Він на вхід отримував номер телефона, пароль і перевірочний двофакторний код, після чого автоматично заходив до акаунту, збивав двофакторку легітимного користувача, накидав двофакторку вже підконтрольну шахраям і знову викидав легітимного користувача з його акаунту. Таким чином шахраї заволодівали акаунтом у Телеграмі», – поінформував представник кіберполіції.

За словами правоохоронця, реальний трафік полягає в тому, що за допомогою цих акаунтів шахраї вступали у свої заздалегідь підготовлені групи у Телеграмі і там рекламували шахрайську діяльність з інвестування коштів у грошові піраміди.

«Люди і, в тому числі, фільтри Телеграму, бачили, що там іде нативний трафік, дійсно нормальний, вони піднімали їх (ці групи – ред.) у рейтингу вище. Тому громадяни України бачили такі «інвестпроєкти» і, на жаль, інвестували гроші у такі проєкти», – зазначив представник кіберполіції.

Як повідомляв Укрінформ, шахраї для отримання даних клієнтів ПриватБанку пропонують скасувати неіснуючі транзакції до рф.


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |