misto.zp.ua

Що врятує від коронавірусу?

Що врятує від коронавірусу?

Здавалося б, відповідь очевидна – ефективні ліки. Однак, навіть за оптимістичними прогнозами, вони будуть винайдені лише через рік-півтора. Але ж лячна недуга зусібіч стрімко поширюється подібно пожежі в лісі-сухостої, «випалюючи» світ не лише фізично, а й економічно – підриває основи господарювання. Чи стане сил дочекатися жаданої панацеї?

Між Вищою Волею та випадковістю

В надскладний час вселюдських випробовувань, коли світські інститути управління навіть у найрозвиненіших країнах виявили повне безсилля перед пандемією «коронки», вирішальну роль у порятунку цивілізації може зіграти… духовна сфера. Так-так! Адже із сивої давнини відомо: щира, одностайна молитва богонаснаженої спільноти творить чудеса – терпить поразку сильніший супротивник, влягається буйство природної стихії, відступає згубна недуга.

Наочне тому підтвердження – виникнення свята Покров Пресвятої Богородиці на честь розкритого Божою Матір’ю рятівного омофору (покрову) над головами константинопольських віруючих, що ревно молилися за спасіння від іноземного нашестя.

Дехто заперечить: мовляв, то лише легенда і  має бодай два варіанти. По-перше, стосовно давніх русів-язичників на чолі з князем Аскольдом, які взяли в облогу столицю Візантії, а після втручання надприродної сили, будучи глибоко вражені могутністю близькосхідного вчення, на чолі зі своїм ватажком дружно прийняли хрещення. За іншою ж версією, основа свята – заступницьке видіння Андрія юродивого під час облоги того таки Царгорода вже військами агарян (ісмаїлітів), котрі також знічено відступили, не посмівши суперечити Вищій Волі.

Тоді звернемося до історично достеменних подій – незбагненної допомоги середньовічним японцям після всенародних молебнів Творцеві щодо загрози вторгнення потужного флоту правителя Монгольської імперії хана Хубілая, амбіційного онука Чінгісхана. Факт: неймовірної сили тайфуни двічі (!) в 1274 та 1281 роках  вщент рознесли кораблі загарбників. Після чого грізний завойовник геть відмовився од спроб поневолювати «зачарованих» острів’ян і взагалі розвивати військово-морську потугу. Що стало першою й останньою спробою монголів поміняти звичні для себе кінські сідла на непевну хиткість морської стихії.

Як встати з колін?

Упереджуючи скептичний закид на простий збіг обставин, зазначимо: картина повторилася  через майже сім століть. Наприкінці Другої світової війни в аналогічній ситуації нечуваний у ту пору року страшенний вітрогон добряче потріпав американські кораблі вторгнення до Японії, віддаливши її капітуляцію. А хіба не сталося щось подібне трьома роками раніше, коли, здавалося, вже ніщо не в змозі зупинити німецьку армію на сході?

Тоді, пізньої осені 1941 року, переступивши через власну образу за утиски й репресії з боку більшовицької влади, духовенство й віряни дружно молилися до Господа по допомогу в боротьбі з коричневою чумою. І – о, диво! – прийшла рання, навдивовижу люта зима, яка в повному розумінні зціпеніла не готових до боротьби з «генералом морозом» новоявлених володарів світу.

Знаменно: Пасха 1945 року припала на 6 травня – день пам’яті святого великомученика Георгія, покровителя воїнства, напередодні капітуляції Німеччини… Чом би віруючим знову не виступити «посередниками» до Всевишнього, скориставшись мудрою порадою Ліни Костенко: «Україна не встане з колін, поки не стане на коліна перед Богом»?

Тим самим храми й оселі наповняться Словом Божим. Нехай різними мовами, різними літургійно-обрядовими канонами. Та головне – єдиною спрямованістю до світла, добра, воскресіння в кожному з нас відповідальності не лише за власну шкуру, а й за долю спільних цінностей людства.  А воно ж бо нині балансує на краю прірви – еколого-техногенної катастрофи, економічного колапсу, духовно-морального звиродніння, гострої загрози Третьої (і вочевидь, останньої!) світової війни.

Чи ж не за те ми й отримали Згори, так би мовити, «останнє китайське попередження» – вкрай заразний та складний у лікуванні COVID-19, до якого, на відміну од інших інфекцій, не виникає імунітету у перехворілих підступною недугою? Тож навіть подолана напасть може повторитися…

Ось і тягне прямо-таки заволати до священнослужителів різних вірувань та їхньої пастви: об’єднаймося у смиренному зверненні до багатоликого, але ЄДИНОГО духовного Пастиря! В разі ж бо дієвості цього «всецерковного хору» отримаємо надію на гідне майбутнє…

Юрій СКИБА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
MISTO.ІНФОРМ
ПОЗИЦІЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
ПОРОГИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Еженедельная региональная газета РОСТ издается с 3 ноября 2004 года – и за это время завоевала репутацию популярного издания, оперативно информирующего о новых предложениях рынка товаров и услуг. Популярность газеты растет, в первую очередь, благодаря тому, что РОСТ как универсальное издание стремится предоставлять своим читателям наиболее полную и объективную информацию.

Специализация газеты: новости, реклама товаров и услуг, частные и коммерческие объявления, вакансии, справочные материалы, юридические консультации; 45 каналов телепрограммы с анонсами и другая информация.

Издание имеет статус областного и распространяется городах Энергодаре, Каменке-Днепровской, Днепрорудном, Васильевке, Михайловке, а также в Каменско-Днепровском, Велико-Белозерском, Васильевском и Михайловском районах.

Контакты

Почтовый адрес:
71503, г. Энергодар, пр. Строителей, 17/2, офис 27 – 30.
Тел./факс:
(06139) 4-04-32; 6-00-06; 6-07-80
E-mail:
rost@oriontv.net

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |