misto.zp.ua

Що таке онлайн-освіта, її переваги та недоліки

Що таке онлайн-освіта, її переваги та недоліки

Онлайн-освіта відносно нещодавно стала альтернативою традиційному навчанню. Особливу популярність серед навчальних закладів вона здобула під час пандемії коронавірусу та повномасштабного вторгнення.

Онлайн-навчання – це освітній процес, що відбувається у режимі реального часу. Учні долучаються до «живого» уроку по відеозв’язку, який відбувається у певний день та час.

За даними моніторингового дослідження Державної служби якості освіти України, на початку 2023/2024 навчального року більшість закладів освіти східного (71,3 %) та південного (53,6 %) регіонів продовжували освітній процес переважно у дистанційному форматі. Порівняно з показниками минулого року, майже удвічі зросла частка застосування очного формату закладами західних областей (з 29% до 56 %) та на третину – у центральному регіоні (з 50 % до 68,1 %).

Не зважаючи на зростання частки очного формату, онлайн-освіта залишається поширеною в освітньому процесі, а особливо – в східних областях України.

Переваги онлайн-освіти:

  1. Безпека: під час війни освітні заклади можуть стати ціллю для ворога.
  2. Доступність: не потрібно витрачати час та гроші на дорогу до закладу. У кожного учня/студента є смартфон, ноутбук чи будь-який інший пристрій, за допомогою якого можна доєднатися до заняття. До того ж, долучитися до навчання можуть учні, що знаходяться за кордоном або працюють, іноземці.
  3. Розвиток самодисципліни: учень або студент самостійно контролює свій навчальний процес: від відвідування занять до виконання завдань.
  4. Інтерактивність: поєднання декількох засобів подачі інформації, яке дозволяє краще сприймати інформацію, об’єднання учасників задля гри або ж виконання групових завдань, проходження онлайн-тестів.
  5. Саморозвиток: онлайн-освіта дає можливість отримувати знання одразу у декількох закладах, проходити різноманітні курси, а також «відвідувати» цікаві зустрічі та конференції.

Але, як і кожен вид навчання, дистанційний формат має свої недоліки:

  1. Відсутність практики: особливо цей пункт стосується технічних спеціальностей (медики, інженери, хіміки та ін). Через це знижується рівень компетентності спеціаліста.
  2. Технічні проблеми і залежність від технологій: збої в інтернет-з’єднанні, технічні проблеми та проблеми з платформами можуть заважати якісному навчанню. Крім того, не у всіх учнів є пристрої для навчання і доступ до мережі «Інтернет».
  3. Нестача живого спілкування: онлайн-формат обмежує соціальну взаємодію між учнями, що негативно впливає на розвиток міжособистісних навичок.
  4. Відсутність контролю: учень під час виконання тестів або практичних завдань може користуватися будь-якими джерелами. Результатом списування є відсутність знань з певної теми чи предмета в цілому. Через це процес навчання є не ефективним.
  5. Брак мотивації та дисципліни: деякі учні можуть відчувати меншу мотивацію долучатися до занять через відсутність контролю з боку вчителя або викладача.

Звичайно, що недоліки можуть бути значними, проте багато з них можна подолати за допомогою інноваційних підходів і створення сприятливого навчального середовища.

Своїми думками щодо онлайн-навчання поділилися студенти журфаку ЗНУ:

«Онлайн-навчання дозволяє здобувати знання в будь-який час і з будь-якого місця, що є великим плюсом для людей з щільним графіком. Однак брак соціальної взаємодії може негативно впливати на розвиток комунікативних навичок. Також важливо мати самодисципліну, адже деяким людям важко дотримуватися графіка навчання».

«Плюси: гнучкість графіку, економія часу, індивідуальний темп навчання, розвиток самодисципліни. Мінуси: не вистачає живого спілкування з колегами, не вистачає практичних занять, залежність від якості мережі, відключень світла».

Ірина Онипенко


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |