misto.zp.ua

Месенджери і живе спілкування: як молодь пристосовується до цифрової епохи

Месенджери і живе спілкування: як молодь пристосовується до цифрової епохи

Сучасні месенджери давно стали основним засобом спілкування серед молоді. Вони дозволяють швидко обмінюватись інформацією, організовувати зустрічі, а також використовувати різні функції для навчання та розваг.

Проте разом із популярністю цифрових платформ постає питання: як змінилося живе спілкування у молоді? Чи впливає використання месенджерів на їхні комунікативні навички і ставлення до особистих розмов?

Аби знайти відповідь на це запитання, ми провели опитування серед групи молодих людей і проаналізували їхній досвід і погляди на тему спілкування.

Хто відповідав?

Опитування охопило людей віком 15-24 років. Більшість респондентів 61,9% – жінки, 33,3% – чоловіки, і 4,8% представників інших гендерних ідентичностей.

Скільки часу молодь проводить у месенджерах?

Цікаво, що більшість респондентів проводить у месенджерах від 3 до 4 годин щодня (33,3%), а ще 47,6% понад 5 годин. Тільки 19% відповіли, що використовують месенджери менше 2 годин на день.

Це свідчить про те, що месенджери не просто інструмент для швидкого зв’язку, але й справжній центр спілкування, роботи і розваг.

Які з месенджерів найпопулярніші серед молоді?

Telegram є беззаперечним лідером, ним користуються 95,2% опитаних. Instagram Direct посідає друге місце (66,7%), a Viber третє (28,6%). Інші месенджери та платформи, як Facebook Messenger, TikTok або Goodnotes, згадувалися набагато рідше.

Для чого молодь використовує месенджери?

Як виявилося, месенджери використовують не лише для спілкування з друзями (85,7%), а й для навчання та роботи (також 85,7%). Розваги – відео, ігри, меми – обрали трохи більше половини (57,1%).

Це свідчить про їхню багатофункціональність та інтеграцію в різні сфери повсякденного життя користувачів. Водночас розважальна функція месенджерів є менш значущою, хоча й залишається популярною.

Чи уникають опитувані особистих зустрічей?

Результати можемо спостерігати на діаграмі. Лише 9,5% часто уникають особистих розмов на користь месенджерів.

Хоча месенджери й стали важливою частиною життя, вони не замінюють живого спілкування для більшості.

Як молодь почувається під час живого спілкування?

Опитування показало, що дискомфорт при особистому спілкуванні відчувають не всі. Лише 4,8% відзначили, що це трапляється часто, а 28,6% – ніколи. Більшість (71,5%) відчувають дискомфорт або іноді, або рідко.

Отже, живе спілкування для більшості досі залишається природним, хоча й іноді викликає певну тривожність.

Чи змінилися навички живого спілкування?

Як вважають респонденти, за останні 2-3 роки їх навички живого спілкування покращились – 47,6%. 28,6% не помітили змін, а 26,8% все ж таки вважають, що погіршились.

Ці результати доволі несподівані, адже часто поширена думка, що месенджери «руйнують» комунікативні навички. Втім, результати свідчать, що молодь швидше адаптується, а не деградує.

Який спосіб спілкування комфортніший?

Більше половини (52,4%) опитаних вважають, що обидва способи (живе спілкування і переписка) для них однаково комфортні. При цьому по 23,8% надають перевагу або особистому спілкуванню, або месенджерам.

Це говорить про гнучкість молоді у виборі способу комунікації. Вони здатні легко перемикатися між онлайн і офлайн форматами.

Також наостанок ми попросили респондентів оцінити свої комунікативні навички за 5-бальною системою оцінювання (де 1 – дуже слабкі, а 5 – відмінні). Цікаво, що молодь досить високо оцінює свої навички.

Опитування свідчить, що сучасна молодь впевнено поєднує цифрові месенджери з живим спілкуванням, не надаючи переваги лише одному формату. Варто зазначити й те, що майже половина респондентів відзначає, що завдяки цьому їхні комунікативні навички навіть покращилися. Такий результат спростовує поширені стереотипи про зниження якості живого спілкування в цифрову епоху.

Ірина Терехова


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОРОГИ
MISTO.ІНФОРМ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |