В останні роки місто зробило помітні кроки на шляху вирішення сміттєвої проблеми. За рахунок міської скарбниці для потреб комунального підприємства “Комунсантрансекологія” закуплено кілька тисяч нових сміттєвих контейнерів, кілька десятків нових сміттєвих автомобілів, налагоджено графік вивозу сміття. В той же час істотних змін у “сміттєвій” проблемі місто так і не побачило. Ще далекі від цивілізованого способу життя, наші громадяни скидають тонни сміття у посадках, на схилах рік. Екологічна міліція щодня виписує десятки протоколів за несанкціоновані смітники, але ефективних результатів такі заходи не приносять. Вдумайтеся: за самоскид сміття порушник порядку, якщо його “застукає” екологічний патруль, заплатить від 17 до 51 гривні!
Ліси й ріки ми забруднюємо не просто папірцями й кавуновими очистками. У останні роки істотно змінилася морфологічна сполука сміття. І все – завдяки пластиковій тарі й гарній упаковці, що ми змітаємо із прилавків супермаркетів, а потім викидаємо, де схочемо.
Побутових відходів стає все більше й більше, а де їх зберігати? Запорізькі полігони повністю вичерпали свої можливості: той, котрий біля селища Леваневського, треба буде закривати через 7–8 років, а строк поховання відходів на полігоні, що на Нікопольському повороті, закінчується вже цього року.
Для обласного центру, що продукує до 340 тисяч тонн відходів на рік (його кількість буде збільшуватися з кожним роком), будівництво сміттєпереробного заводу – питання життєвої важливості. Це не тільки екологічне виробництво, до якого рухається увесь світ, але й нові робочі місця, а також можливість отримувати органічні добрива, переробляти відходи дерева й паперу.
Щоб не затикати ніс, проходячи через черговий смітник, нам з вами потрібно навчитися сортувати сміття у себе біля будинку. Контейнери для роздільного збору сміття вже експлуатуються у Полтаві, Черкасах, Києві, Харкові, Кременчуці, Миргороді й інших містах України.
Не так давно до Запоріжжя прибула німецька делегація, що представляє фірму "РЕМОНДІС". Цього разу західні партнери приїхали з чітким наміром підписати тристоронній договір про створення у нашому місті спільного підприємства з переробки твердих побутових відходів.
На сьогодні у Запоріжжі працює всього один полігон твердих побутових відходів – у районі селища Леваневського. Щодня туди вивозиться більше 300 машин сміття. Не дивно, що смітник збільшується шаленими темпами. Якщо так піде й далі, то місто може потонути у смітті, констатує директор КП "Комунсантрансекологія" Андрій Козак.
На думку фахівців, найбільш оптимальний вихід – перехід на новий рівень утилізації твердих побутових відходів. Свою допомогу у цьому пропонує німецька фірма "РЕМОНДІС", яка зарекомендувала себе надійним партнером у багатьох країнах світу.
Як розповів менеджер фірми Фрідріх Бухгольц, "Запоріжжя – поки єдине місто в Україні, з яким ми розпочали таке тісне співробітництво. Ми впевнені, що у нас все вийде й це стане гарним стимулом для інших міст".
За словами представників німецької фірми, насамперед у Запоріжжі варто почати активну роботу з роздільного збору сміття. Для цього необхідні спеціальні контейнери європейського зразка. Тут багато чого залежить і від самих городян, підкреслює Фрідріх Бухгольц. Тільки за їхнього бажання й активній участі може здійснюватися початкове сортування. На полігоні також будуть забезпечуватися сортувальні роботи. Це значно скоротить кількість сміття на запорізькому смітнику.
І вже 15 серпня був підписаний тристоронній договір між німецькою фірмою "РЕМОНДІС", комунальним підприємством "Комунсантрансекологія" і запорізькою фірмою "ОЛЬФ" про створення в нашому місті спільного підприємства з переробки твердих побутових відходів. У той же час треба зазначити, що договір вступає в дію лише після його схвалення більшістю депутатів під час чергової сесії міськради.
Юрій Каптюх, секретар міської ради:
– Ставлення до цього проекту у депутатського корпусу лише позитивні, але подальші дії будуть залежати від тієї тарифної політики, яку буде проводити керівництво створеного підприємства.
Егберт Телле, фірма "РЕМОНДІС":
– Ми готові працювати так, щоб ваше місто було не тільки чистим, але й щоб сміття поверталося у вигляді переробленої продукції знову у виробництво.
Андрій Козак, директор КП "Комунсантрансекологія":
– Створення СП у цій галузі повинне вирішити завдання не тільки у питанні вивозу сміття та його утилізації, але й у поліпшенні екологічної ситуації в Запоріжжі, зокрема, на полігонах побутових відходів.
Сергій Ольшанський, генеральний директор ТОВ "Ольф ЛТД":
– Я хочу запевнити міську владу та депутатський корпус у тому, що ми не підведемо.
Олександр СЕВЕРИН
Комментарии:
нет комментариев