misto.zp.ua

ОСББ і місцева влада: протистояння чи співпраця?

ОСББ і місцева влада: протистояння чи співпраця?

Енергодар довгий час стояв дещо осторонь від питань створення ОСББ. Вартість послуг з утримання будинків та їхня якість задовольняли більшість мешканців, тож змінювати щось та покладати на свої плечі відповідальність щодо управління цілим будинком не хотілося зовсім. Тих небагатьох, хто замислювався над питанням створення об’єднання співвласників, зупиняв стан наших будинків. А першопрохідці – ОСББ, створені у 2016 році, – скаржилися на відсутність допомоги від місцевої влади. Дещо активізував енергодарців не закон і не терміни його виконання, а конкурс з призначення управителя. Одні не погодилися з тим, що за них питання вирішила влада, у інших були претензії до якості послуг керуючої компанії. А хтось, дивлячись на успішний приклад сусідів, вирішив і собі самостійно обрати форму управління. У кожного будинку були свої причини та аргументи. Врешті на початок 2020 року в Енергодарі було офіційно зареєстровано 38 ОСББ (у 43-х будинках). Це майже п’ята частина багатоквартирних будинків міста. Достатньо, щоб місцевій владі рахуватися з проблемами та побажаннями наших ОСББ.

Минулого тижня в Енергодарі відбувся перший «круглий стіл» за участі представників міської адміністрації, комунальних підприємств та об’єднань співвласників. Запитання до міських керманичів були різними – як за змістом, так і за емоційним посилом.

Ексдепутат міської ради Артем Дубков повідомив про те, що в Енергодарі деяким ОСББ відмовляють у державній реєстрації, і за цією послугою містяни їздять до інших населених пунктів. Артем Володимирович цікавився у міського голови, чи не впливає той на державного реєстратора. І хоча Павло Музика запевнив, що жодного втручання з його боку у питання створення ОСББ немає, його опонент на завершення попросив не створювати перепон.

Так хто ж все-таки має вивозити сміття?

Немало часу на зустрічі пішло на обговорення «сміттєвої» проблеми. Більшість будинків, де створені об’єднання співвласників, укладають договори на вивезення сміття не з комунальним підприємством «Чисте місто», а з фірмою
«Трансбудсервіс», що пропонує нижчі ціни.

Директор КП «Чисте місто» розказав про роботу свого підприємства та нагадав, що саме воно в Енергодарі визначене виконавцем комунальної послуги з поводження з побутовими відходами. Втім голів ОСББ більше цікавили не презентація та проблеми «Чистого міста», а якість та вартість послуги.

Але питання виявилась не суто фінансовою. Законом «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що виконавців послуги з поводження з побутовими відходами визначають у встановленому порядку – тобто через проведення конкурсу. І саме з такими суб’єктами господарювання споживачі зобов’язані укладати договори. Щодо ОСББ, то вони мають право обрати собі підприємство, яке буде вивозити сміття, але тільки серед визначених у встановленому порядку виконавців.

В Енергодарі сьогодні визначено єдиного виконавця – КП «Чисте місто», тож з цим підприємством і мають укладатися договори. Таку позицію озвучили представники міської адміністрації. Але дещо іншої думки з цього приводу співвласники. Законодавство про ОСББ дозволяє їм вільно обирати тих, хто надаватиме послуги.

Спірне питання викладення цих норм доручили опрацювати юридичному відділу виконкому. Як має бути за законом, обіцяють повідомити на наступній подібній зустрічі.

Неабияка проблема для ОСББ – отримати технічну документацію. Співвласники звертаються до керуючої компанії МДЛ, яка має передати папери, але там повідомляють, що документації немає. Павло Музика пообіцяв: у такому разі технічна документація буде виготовлена наново.

Через терни – до співфінансування

Чи не кожне енергодарське ОСББ рано чи пізно постане перед питанням капітальних витрат на ремонти. Адже будинки в управління об’єднань передавали у тому стані, у якому вони були. Це старі комунікації, ліфти, покрівлі тощо.
Свого часу в законодавстві була норма про те, що у будинку, де створюється ОСББ, спочатку бюджетним коштом має бути виконано капремонт. Втім такої статті в законах вже давно немає. Натомість у містах ухвалюють місцеві програми підтримки об’єднань співвласників.

В Енергодарі, наприклад, ще у 2018 році ухвалено порядок співфінансування капремонтів будинків, де створені ОСББ. Про те, як він має працювати, розповів начальник УКВ Олег Гордевич.

Спочатку співвласники на загальних зборах 2/3 голосів дають згоду провести капітальний ремонт. Друге рішення – про збір коштів на виготовлення проєкту ремонту (його вартість потім буде врахована). Готовий проєкт подається в міську раду, розпорядженням міського голови створюється комісія (в неї входять представники виконавчої влади, депутатів та ОСББ), яка вирішує питання співфінансування. Запит на виділення коштів подається в УКВ і після цього виноситься на сесію міської ради. Співвласники самі обирають організацію, яка виконає заплановані роботи. Після їхнього завершення і отримання актів УКВ виплачує компенсацію.
Отримати кошти з місцевого бюджету ОСББ можуть на капітальні ремонти покрівель, стін, ліфтів, внутрішньобудинкових мереж та систем освітлення.

При ремонті покрівлі або внутрішньобудинкових мереж 80% необхідної суми виділяється з бюджету, 20% сплачує ОСББ; при капремонті стін або систем освітлення – 70% та 30% відповідно, при капремонті ліфтів – 95 та 5%.
І хоча порядок запущений в роботу, але на практиці ще ніким не випробуваний. Коштів у бюджеті на співфінансування капремонтів у 2020 році закладено не було, але як пояснюють в УКВ, лише тому, що не було запитів, а отже підстав для виділення грошей. І хоча, як можна здогадатися, процедура не зі швидких, а особливо насторожує проходження питання на сесії, впевнені, в Енергодарі знайдуться бажаючі спробувати.

Алиса ТИТОВА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
ПОЗИЦІЯ
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Еженедельная региональная газета РОСТ издается с 3 ноября 2004 года – и за это время завоевала репутацию популярного издания, оперативно информирующего о новых предложениях рынка товаров и услуг. Популярность газеты растет, в первую очередь, благодаря тому, что РОСТ как универсальное издание стремится предоставлять своим читателям наиболее полную и объективную информацию.

Специализация газеты: новости, реклама товаров и услуг, частные и коммерческие объявления, вакансии, справочные материалы, юридические консультации; 45 каналов телепрограммы с анонсами и другая информация.

Издание имеет статус областного и распространяется городах Энергодаре, Каменке-Днепровской, Днепрорудном, Васильевке, Михайловке, а также в Каменско-Днепровском, Велико-Белозерском, Васильевском и Михайловском районах.

Контакты

Почтовый адрес:
71503, г. Энергодар, пр. Строителей, 17/2, офис 27 – 30.
Тел./факс:
(06139) 4-04-32; 6-00-06; 6-07-80
E-mail:
rost@oriontv.net

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |