misto.zp.ua

Майстриня художнього розпису скла Наталя Курій-Максимів: «Моя країна є для мене невичерпним джерелом натхнення»

Майстриня художнього розпису скла Наталя Курій-Максимів: «Моя країна є для мене невичерпним джерелом натхнення»

Виставка львівської художниці, майстрині художнього розпису скла Наталі Курій-Максимів відкрилася ще 25 червня в галереї «Art L». Картини Наталі випромінюють тепло, хоча й намальовані на холодному матеріалі – склі. «Пороги» запитали авторку, де вона знаходить натхнення.

- Наталю, як давно ви займаєтеся малярством на склі?

 - З 2002 року.

- Як ви почали малювати?

 - У дитинстві я дуже любила малювати, а після вступу до коледжу вирішила, що це буде моєю професією.

- Що вас надихає більше за все?

 - Напевно, українська культура, звичаї, традиції рідного народу.

- Хто вплинув на вас, як на художницю?

 - На формування мого світогляду як художника вплинули вчителі. Найбільше – самбірський художник Михайло Яремків, який надихав і спонукав до праці в студентські роки.

- Чи є у вас художники-кумири, на яких ви рівняєтеся?

 - Художників-кумирів дуже багато й серед класиків, і серед сучасників. Надихають сюрреалісти та західноукраїнська школа живопису.

 - Мабуть, у вас майже немає вільного часу. Як ставляться до цього ваші друзі, близькі, рідні?

 - Вільний час є. Друзі ставляться з розумінням, оскільки самі є творчими особистостями. Я завжди намагаюся знайти час для близьких мені людей.

- Чому ви працюєте саме в цьому стилі (малярство по склу)? Чим він вас приваблює?

 - Малярство на склі є улюбленою моєю технікою. Найбільше приваблює те, що ця техніка є автентичною українською й у ній чудово поєднується живопис із графікою.

- Ви можете написати роботу на замовлення? Або ж тільки тоді, коли є натхнення?

 - Звичайно, краще малювати, коли є натхнення, але якщо ти обираєш професію художника, маєш бути готовим працювати постійно й пробуджувати натхнення в собі за потребою. Тому малювати на замовлення, я вважаю, цілком нормальна практика для професійного художника.

- Яку картину вважаєте найуспішнішою?

 - У мене немає найуспішнішої роботи. Є, звісно, картини, які більше припали до душі. Усі вони дорогі для мене, й приємно, коли вони приносять людям радість та добро.

- Тоді яка картина найулюбленіша? Чому?

 - Улюбленими картинами є мої перші роботи на склі, які в мене збереглися. Вони, хоч і мають багато помилок, але є моєю згадкою про творчий шлях.

- Скільки часу йде на створення однієї картини?

 - Буває по-різному – від трьох днів до трьох місяців. Це залежить від розміру та складності роботи. Часто працюю паралельно над декількома роботами.

- Коли прийшло визнання? Після якої роботи про вас заговорили?

 - Я не можу оцінити, коли воно прийшло й чи взагалі прийшло, оскільки не знаю його масштабів і тривалості. Визнання мають такі художники, як Марія Примаченко чи Пабло Пікассо, а я лише прагну займатися улюбленою справою, й буду вдячна Богу, якщо ця справа даватиме мені засоби для життя й подальшої творчої праці. Час розсудить, як кажуть.

- Ви закінчили Самбірський педколедж імені І. Филипчака за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», Дрогобицький державний педуніверситет, спеціальність – «Вчитель образотворчого мистецтва», а зараз навчаєтесь в Українській академії друкарства, спеціальність – «Графіка». Ви завжди вдосконалюєте свої вміння. Вважаєте, що освіта необхідна для досягнення успіху?

 - Освіта – це чудовий спосіб почерпнути щось нове, удосконалювати свої вміння та поглиблювати знання. Але основне в роботі художника – наполеглива праця, бо коли немає бажання працювати й навчатися, тоді ніяка освіта чи диплом не допоможуть.

- Якими рисами, на вашу думку, має володіти людина, котра вирішила займатись малярством на склі?

 - Творчою уявою, наполегливістю, працелюбністю, акуратністю, а також запастися великим терпінням.

- Яка людська риса найважливіша при створенні витвору мистецтва?

 - У кожному випадку, напевно, потрібен набір рис. Це індивідуально. Деякі художники створюють картину імпульсивно, на одному подиху, інші – наполегливо працюють роками. В обох випадках можна створити шедевр, все залежить від поставленої мети, бажання та підготовленості майбутнього глядача.

- Чи займаєтеся ви чимось ще, крім живопису? Чим саме?

 - Займаюся керамікою. Обожнюю глину, «побавитися» з нею, поліпити, пофантазувати над різними формами – це чудове заняття.

- Вхід на виставки безкоштовний. Але гроші витрачаються. Хто спонсорує виставки, поїздки, витрати на матеріали?

 - Я сама собі спонсор, інколи допомагають близькі люди.

- Ви вже побували з виставками в Трускавці, Дрогобичі, Львові, Херсоні, Житомирі, Києві, Дніпропетровську та Запоріжжі. Які міста плануєте підкорити ще?

 - Взагалі однією з моїх мрій є організація виставок по всій Україні, адже я дуже люблю подорожувати, а моя країна є для мене невичерпним джерелом натхнення, і за допомогою таких поїздок я шукаю нові враження та відчуття. Тому, сподіваюся, мої виставки будуть і в інших містах нашої держави.

Олександра МИРОШНИЧЕНКО

Фото з особистого архіву Наталі


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОРОГИ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |