У середу відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань екології Запорізької міськради. Цього разу депутати працювали у такому складі: Людмила Завгородня, Олександр Мунтянов, Людмила Огороднік, Василь Полюсов, Олександр Поспєлов, Костянтин Сілін.
На початку засідання депутати поздоровили своїх колег – Людмилу Огороднік та Костянтина Сіліна з днем народження. Після цієї приємної процедури комісія розпочала розгляд найактуальніших екологічних питань.
Депутати обговорили хід підготовки до перших у місті громадських слухань з питань екології, які заплановано провести вже після закінчення виборчого процесу. На думку усіх членів комісії, головне завдання слухань – залучити до вирішення проблеми якомога більше громадських екологічних організацій.
Після цього начальник відділу гігієни навколишнього середовища міськСЕС Євген Тулушев розповів депутатам про екологічну ситуацію у Запоріжжі за останні півроку.
За словами представника санстанції, нагляд за якістю атмосферного повітря житлових районів здійснюється проведенням підфакельних досліджень у більш ніж 60 умовно фіксованих точках у всіх районах міста та на стаціонарному пості, що на вулиці Миру, 1.
Основний внесок у забруднення атмосферного повітря міста вносять промислові підприємства, викиди яких становлять 60–70 відсотків від загального валового викиду шкідливих речовин. Значний внесок – від 30 до 40 відсотків вносять викиди автотранспорту, частка яких у загальному валовому викиді щорічно зростає. Істотну частку в забрудненні атмосферного повітря міста вносить транзитний автотранспорт, котрий навіть не підлягає обліку.
Пріоритетними забруднювачами атмосферного повітря міста є: зважені речовини, двоокис азоту, фенол, фтористий водень, сірководень, сірковуглець, сірчаний ангидрид та інші.
На думку спеціалістів СЕС, основною причиною забруднення атмосферного повітря міста залишаються застарілі технології та устаткування, на базі яких функціонують підприємства і які вже не в змозі забезпечити дотримання сучасних екологічних нормативів. Очисні споруди підприємств уловлюють, в основному, тільки пил, у той час як найбільш шкідливі з’єднання – окисли азоту, вуглецю, фенол, сірчані, фтористі сполуки і інші – викидаються без очищення. Ситуацію загострює розташування основного промвузла з навітряної сторони стосовно житлових районів міста, що сприяє їхній загазованості. Обмеження зі споживання електроенергії у денний час стимулюють підприємства працювати з найбільшою інтенсивністю в нічний час. Велика частка неорганізованих (ліхтарних) викидів на промпідприємствах значно сприяє загазованості житлових районів.
Як особливо зауважив Євген Тулушев, при всій цій несприятливій картині розроблені повітряноохоронні заходи в більшій частині не виконуються, строки їх виконання у попередні роки постійно переносились. Плани природоохоронних заходів промислових підприємств розроблені, виходячи із пропозицій самих підприємств, і не пов’язані із впливом їхньої діяльності на здоров’я населення. Як наслідок, санітарно-епідеміологічна ситуація й стан здоров’я населення залишаються надзвичайно напруженими.
Людмила Завгородня, депутат міськради:
– Як видно з даних міської санстанції, екологічна ситуація у місті залишається надзвичайно складною. Більшість промисловців ставляться до наших вимог щодо зменшення викидів не досить серйозно. Тому, на мою думку, нам потрібно виробити більш дієві шляхи впливу на металургійні комбінати. Перший з них – звернення до Президента країни та Кабінету Міністрів. У документах ми маємо розповісти, що саме коїться з запорізькою екологією та здоров’ям нашого населення. Вкажемо також, скільки саме додаткових смертей на рік викликають шкідливі викиди. Окрім того, на адресу вищого керівництва буде надіслано чіткі плани виходу з екологічної кризи.
Роман ПРЯДУН
Комментарии:
нет комментариев