
Про що на передноворічній сесії міськради говорили енергодарські депутати
Сьогодні відбулася чергова 37-а сесія Енергодарської міської ради. Про основні питання порядку денного ми вже повідомляли напередодні засідання. Почитати про фінансові плани на 2020 рік можна тут, тим більш, що на сесії всі ці питання підтримали більшістю голосів. Депутати розглядали зміни до міських програм та затвердили кілька нових – на наступні роки. Основним питанням стало затвердження бюджету міста на 2020 рік. Ще декілька стосувалися виділення та оренди земельних ділянок.
Що стосується бюджету міста на наступний рік, то, як ми вже повідомляли, очікується, що в цілому доходи-2020 складуть трохи більше 900 млн грн (це і загальний, і спеціальний фонди разом). Втім з розмахом пошикувати не вийде. Близько 80% енергодарських коштів спрямовуються на так звані захищені статті: оплата праці працівників бюджетних установ, нарахування на зарплату, придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, забезпечення продуктами харчування, оплату комунальних послуг та енергоносіїв тощо.
Деяких депутатів неприємно вразили занизькі суми реального фінансування тих чи інших заходів за міськими програмами. Так, наприклад, поки у бюджеті не передбачено коштів на ремонти покрівель житлових будинків. Нема грошей і на затверджену цього ж дня програму гуманного поводження з безпритульними тваринами, яка на весь наступний рік потребує менше мільйона гривень. Втім, як стало зрозумілим із пояснень фахівців, це поки основа міського кошторису, здебільшого в ньому профінансовати лише захищені статті. Наприкінці січня, після звітування про виконання бюджету у 2019 році, буде проведено уточнення і коригування видатків.
Власне, якихось несподіванок засідання міської ради не принесло. Запитання вже традиційно розподілили за пакетами та підтримали більшістю голосів. Втім на самому початку до порядку денного було внесено два проєкти про звернення до Президента України та Верховної Ради. Одне стосувалося ситуації в енергетичній галузі, інше – перспектив відкриття ринку землі.
У Президента вимагають врятувати енергетику країни від кризи
З подання депутата Андрія Карбасова Енергодарська міська рада спрямувала до Києва звернення про недопущення кризи на енергогенеруючих підприємствах, що нависає через імпорт в Україну електроенергії з Росії, об’єм якої сягнув 15% ринку. Енергодар вимагає у Президента не допустити втрат обсягів виробництва на енергогенеруючих підприємствах України та докласти всіх зусиль, щоб імпорт електроенергії з країн, які не є учасниками Європейського енергетичного співтовариства, був заборонений на всіх сегментах ринку України.
З відкриттям ринку землі просять не поспішати
Не один день лихоманило країну через перспективи ухвалення у другому читанні закону про впровадження ринку землі. Сутички через це стаються і під Верховною Радою, і в її кабінетах. Все частіше з’являється інформація, що чи не 70 відсотків українців проти ухвалення закону у тому вигляді, в якому він пройшов перше читання. Основні ризики відкриття ринку землі на таких умовах: право одній особі викупати по 200 тис. га угідь, а також доступ іноземців до ринку української землі. Про все це говорив депутат Анатолій Анохін, який вніс на розгляд міськради друге звернення до Президента та Верховної Ради.
У ньому наголошено, що серйозне питання щодо відкриття ринку землі потребує доопрацювання, всебічного вивчення, урахування думки аграріїв, громадськості. Перші ніж знімати мораторій на продаж землі, треба провести ревізію, створити відповідний реєстр, державі надати першочергове право на купівлю землі за ринковими цінами, українських фермерів підтримати шляхом надання пільгових кредитів, а питання дозволу на купівлю землі іноземцями винести на всеукраїнський референдум.
Освітленню – бути!
Одноголосно депутати підтримали і електронну петицію щодо покращення освітлення на пішохідних переходах. Рішенням міської ради управлінню комунальної власності доручено і місячний строк підготувати зміни до програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства, якими передбачити на 2020 рік з освітлення пішохідних переходів міста.
Після голосування з цього питання міський голова надав слово директору КП «Комунальні системи» Андрію Гріньку. Керівник підприємства відзначив, що робота з поліпшення освітлення переходів ведеться ще з 2018 року. Спочатку системи хотіли робити на сонячних батареях, але пізніше від такого задуму відмовились. Кошторис на освітлення майже 70 переходів готовий і вже переданий в управління комунальної власності.
Комментарии:
нет комментариев