misto.zp.ua

Автостопер Андрій Лєтошинскі: «Людина, яка вас підвозить, – не таксист»

Автостопер Андрій Лєтошинскі: «Людина, яка вас підвозить, – не таксист»

Івано-франківський хлопець Андрій Лєтошинскі офіційно працює на радіо та робить книжки. Однак серед його планів і захоплень є й абсолютно нестандартні речі. Наприклад, він залюбки спить на дахах міських будинків, ходить на ночівлі в ліс, збирається підвіситися на гаках та набити кілька татуювань. Однак ми вирішили поговорити з Андрієм про інше його захоплення – автостоп.

- Андрію, як давно ти подорожуєш автостопом? Розкажи трохи про свій досвід.

- Вперше подорожував стопом у червні 2009 року. Тоді ми з подругою вирушили з Івано-Франківська до Львова на фестиваль «Старе Місто». Там саме мали виступати «Gogol Bordello». Чесно кажучи, досвід неоднозначний. Ми поводилися як пасажири таксі чи маршрутки – обоє сіли позаду й не спілкувались із хлопцем-водієм. Нам тоді ще й пощастило – весь шлях проїхали однією машиною. Але зважаючи на нашу поведінку, було логічним і те, що в підсумку він обернувся до нас і сказав: «З вас 40 гривень». Хороший урок з першої ж спроби. Адже людина, яка зупиняється, – не таксист і не водій маршрутки. Звісно, є такі, які не спілкуються, а їдуть мовчки. Але їх мало. Тоді сам зав’язую бесіду, тому що так цікавіше. Тут моя роль не клоунська чи розважальна. Я прагну до пізнання нового, а кожна людина, без сумніву, має що розповісти. Подобаються моменти, коли вже по приїзді до місця, де треба виходити, чужа, здавалося б, людина з усмішкою тисне руку і, від’їжджаючи, сигналить на прощання, а я махаю рукою у відповідь.

Повністю безкоштовним був стоп того ж року, але вже в листопаді. Ми зі знайомою, яку я вперше вживу побачив у переддень поїздки, махнули в Чернівці. Не пригадаю, скільки машин знадобилося, щоб дістатися до місця призначення. Та це й неважливо. Головне, що я відчув смак справжнього стопу! Хоча не подумайте, що для мене принципова безкоштовність. Ні! Часом хочеться самому дати гроші тому, хто підвозив.

- Чим тебе приваблює саме такий спосіб подорожування?

- Коли ми їдемо з пункту А в пункт Б потягом, автомобілем, автобусом або ж летимо літаком, чим ми займаємось під час дороги? Їмо, спимо, слухаємо музику, читаємо. Увесь час не дивитимешся у вікно. Це складно назвати подорожжю. Скоріше це пересування з пункту А в Б, не більше. У випадку стопу – повна включеність у мандрівку. Так само рух із А в Б , але з точками А1, А2, А3. Так вдається краще дослідити країну.

- У чому, на твій погляд, мінуси стопу?

- Як на мене, часові межі, коли є визначена кількість днів і в них треба вкластися. Люблю спонтанність, зміну планів і відхилення від заздалегідь визначеного напрямку руху під час мандрівки

-Подорожуєш сам чи компанією? Чому?

- Сам або парою (хлопець-дівчина). Так найшвидше. А самому інколи буває нудно.

- Чи траплялися з тобою під час мандрівок якісь кумедні або, навпаки, небезпечні випадки?

- Різні розмови смішні трапляються. Якось спілкувався з одним чолов’ягою про кукурудзяну кашу й квасолю. Ще одного разу п’ятидесятник дав мені 35 гривень, щоб я не їхав стопом.

Колись пасажир запропонував розпити з ним чвертку в дорозі. Я відмовив, а він образився. Це, мабуть, «найнебезпечніше», що було.

Насправді лише один раз за три з половиною роки взяв із собою щось, чим би міг захиститися, – канцелярський ніж. Знайомі кажуть, що це неправильний підхід. Я й сам розумію, щоправда не змінююся.

А от із подругою два роки тому сталася неприємна історія в Сумській області. Вона їхала одна. Чоловік завіз її кудись на другорядну дорогу й зупинився та почав чіплятися. Вона втекла, але це стало для неї шоком. Тому я проти того, щоб дівчата їздили самі.

- Де бував? Куди найдалі заїжджав автостопом?

- Бував у Львові, Києві, Вінниці, Житомирі, Чернівцях, Шешорах, Бресті, Харкові, Мінську, Кракові, Чернігові, Донецьку, Ялті, Севастополі, ну й проміжні пункти, а ще в Тернополі. В 2010 році подорожував 26 днів маршрутом Україна-Білорусь.

- Де, на твою думку, найпривітніші до подорожуючих водії?

- Такого розподілу не роблю. Є місця, де хороший стоп, і є, де поганий. От поганий був у Лубнах Полтавської області. Там завис на п’ять годин. У Рогатині Франківської області висів по 2-3 години багато разів. Є говіркі люди й мовчазні, хороші й погані, незалежно від статі, віку, національності тощо. А привітність усюди є, якщо сам привітний (посміхається).

- Дай професійну пораду: що треба врахувати, аби подорожувати автостопом? Що брати з собою?

- Допоможуть хороший настрій і блиск в очах! Повторюся, якщо сісти в машину й поводитися, наче тебе везе таксист, не дивуйтеся, що з вас попросять гроші. Це нахабно і відчувається. Кожна людина, яка зупиняється, – це цілий світ і, якщо розговоритися, то можна дізнатись дуже несподівані й цікаві історії. Найбанальніше спитати, звідки людина і що вона може розповісти про своє місто.

Якщо поїздка довга, бажано продумати, чим наповнити наплічник. Востаннє, коли їхав стопом (у Київ на чотири дні), мав лише запасні шкарпетки, дві футболки й одні штани плюс легка куртка, прикріплена ззовні, засоби гігієни, спальник і незмінного улюбленця – фотоапарат СМЕНА 8М. Усе вмістилось у рюкзак «міського стилю». Люблю бути легким від зайвих речей.

Звертайте увагу на місце, де стопитимите. Зрозуміло, що перед поворотом менше шансів застопити, ніж за ним. Так само й перед підйомом на пагорб. Зручно на кільцевих розв’язках, після пунктів ДАІ – метрів за тридцять від них. В усіх цих місцях автомобілісти скидають швидкість, а тому їм не треба різко тиснути на гальма, та є час повагатися, чи взяти гостя на палубу.

Бажано не спішити, адже часом краще почекати трохи довше й застопити людину, яка провезе, наприклад, на 200 км у потрібному напрямку, ніж п’ятьох, які провозитимуть по 40. Керуватися думкою «Як не як, але я рухаюсь все ж таки, йолкі палкі!» – погано, тому що так зазвичай довше.

- В тебе є власний блог, який ти присвятив подорожам. Як давно ти його ведеш і в чому фішка?

- Веду з початку травня. Фішки немає, є фото.

- Куди ще хочеш поїхати?

- Було б добре побувати на всіх океанах і побачити полярне сяйво.

Катерина ПОЛЯКОВА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |