Якщо через погоду чи власні причини ви залишаєте велосипед зберігатися на балконі, це значно економить місце у квартирі чи гаражі. Але це не спрощує вам задачу: просто закинути транспорт не можна. Вам знадобиться і мастило, і специфічний захист для байка. Додаткове приладдя для двоколісного транспорту ви знайдете за посиланням https://veloplaneta.ua/ua у магазині «Велопланета».
Почистити й висушити
Спочатку необхідно прибрати з велосипеда весь вуличний бруд. Він містить реагенти, залишки мастила й пального. А вони можуть нашкодити велосипеду. Помийте транспорт вдома чи на мийці й дайте висохнути.
Нюанс тут стосується ланцюга. Просто так його помити водою недостатньо. Обробіть її від старого мастила й пилу за допомогою очищувальних засобів, які ви можете знайти в спеціалізованих магазинах.
Змащуйте деталі
Мастило захищає велосипед від надмірної вологості й низьких температур. А вони на балконах — доволі часті гості. Що треба обробляти:
- ланцюг;
- гальмівні троси;
- підшипники;
- перемикачі;
- шарніри гальм.
Бажано обробляти покришки гліцерином або силіконовим мастилом. Це дасть змогу зберегти гуму від низьких температур. У теплі тримати варто і шкіряне сідло, якщо на вулиці морози.
Зніміть напруження
Якщо ви надовго залишаєте велосипед на балконі, краще послабити всі тросики. Якщо цього не зробити, то ви можете отримати неприємні бонуси: зайве розтягнення, корозію на пружинах перемикачів. Тож краще скинути ланцюги на мінімальні зірочки й розімкнути.
Зверніть увагу на колеса
Якщо у вас на балконі холодно, при перекачуванні коліс ви можете отримати тріщини на гумі. Якщо їх спустити на довгий термін, можуть пошкодитися ободи.
Оптимальний варіант: трішки спустити повітря з коліс. Можете дійти до того стану, коли гуму можна пром'яти двома пальцями. А далі можете періодично підкачувати їх.
Отже, нюансів у збереженні велосипеда багато. І надмірна спека, і морози будуть шкідливими для транспорту. Намагайтеся знайти золоту середину в температурі й волозі.