misto.zp.ua

Як війна впливає на сприйняття новорічних свят?

Як війна впливає на сприйняття новорічних свят?

Війна суттєво вплинула на життя українців, зокрема й на їхнє ставлення до новорічних свят. Традиції, які раніше асоціювалися з радістю та безтурботністю, сьогодні набувають нового змісту. Святкування тепер сповнені символізму, а емоційна складова тісно пов’язана з переживаннями, втратами та сподіваннями на краще майбутнє.

Для багатьох українців святкування новорічних свят в умовах війни означає зібратися разом, прикрасити ялинку, навіть скромно, означає показати, що ми здатні зберігати людяність і традиції, незважаючи на всі труднощі. Це не просто свято, а акт опору та віри у світле майбутнє. Так наприкінці 2023 року комунікаційна агенція Postmen поділилася результатами дослідження передсвяткових настроїв українців. Попри воєнний стан, понад 62,7% українців планували відзначати зимові свята. Це свідчить про те, що, незважаючи на складні обставини, бажання зберігати традиції та створювати атмосферу свята залишається важливою частиною життя.

Ялинка як символ

Ялинка вже давно стала головним символом Нового року, уособлюючи атмосферу свята, затишку та надії. Вона згуртовує родини, наповнює теплом і нагадує нам про важливість збереження традицій навіть у найважчі часи. У контексті війни ялинки набувають глибшого значення. Це не тільки прикраса, а й символ стійкості, віри в майбутнє і прагнення до нормального життя. Для багатьох українців важливо зберегти цю традицію, навіть якщо це лише гілочка чи символічна композиція. У прифронтових містах та на передовій ялинка стає знаком стійкості й нагадуванням про дім, затишок і святковий дух, який неможливо зруйнувати.

Психологиня Світлана Арефнія зазначає, що для виходу зі стану стресу в якому перебуває більша частина українців, важливо створювати атмосферу радості. Свята, спілкування, подарунки, обійми та мрії сприяють виробленню гормонів щастя, таких як дофамін, окситоцин і ендорфіни. Це допомагає підтримувати психо-емоційний, нервовий та гормональний баланс організму.

Психологічний аспектсвято крізь біль

Новий рік стає не лише святом підведення підсумків, а й часом переосмислення цінностей. Психолог Ольга Конюх, співзасновниця психологічного центру, в матеріалі Суспільне Львів надала кілька важливих порад для українців:

  • Не варто відкладати своє життя на «після війни», хоча пам’ятати про неї необхідно.
  • Замість того, щоб занурюватися у відчуття суму чи провини, краще замінити їх на вдячність.
  • Військових слід не вітати зі святами, а дякувати їм за можливість святкувати.

Такий підхід допомагає зберігати емоційну рівновагу навіть у складних обставинах. Святкування у важкі часи нагадує нам про те, що навіть найтемніші моменти можуть бути наповнені світлом, якщо ми будемо дбайливо ставитися до традицій, які зміцнюють наш дух і національну ідентичність.

Святкові вогні, різдвяні ялинки і сімейні вечері стали своєрідним викликом ворогові – непереможною демонстрацією і бажанням жити, незважаючи на обставини. В умовах війни Новий рік перетворився на момент єднання – сімейного, дружнього, соціального. Навіть якщо свято пройшло без феєрверків і великих урочистостей, його значення буде глибше. Люди загадують не особисті бажання, а спільну мрію – перемогу.

Дар’я Хоменко


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |