misto.zp.ua

Як опанувати себе та позбутися стресу: поради психолога

Як опанувати себе та позбутися стресу: поради психолога

Запоріжжя зараз живе у стані постійної напруги. Нічні вибухи, обстріли стали, на жаль, страшною реальністю, і щохвилини під час повітряних тривог існує реальна загроза життю. Як в таких умовах підтримувати свій психологічний стан? Саме про це йшлося на тренінгу «Збереження стресостійкості під час війни», який в Центрі журналістської солідарності Запоріжжя провели досвідчені психологині Благодійного фонду «Посмішка.ЮА» Ольга Манжура та Поліна Плетніченко.

– Все частіше ми з вами відчуваємо психологічне знесилення. Все важче долати негативні емоції – страх, злість, сум, розпач, ступор, виснаження тощо. Це захисна реакція організму, щоб справитися з надзвичайною ситуацією. Але, коли всі ці реакції є надмірними, на допомогу прийдуть техніки саморегуляції та формули самозаспокоєння, які направлені на стишення занадто активованої нервової системи, – зазначила Ольга Манжура.

Тренерки запропонували учасникам тренінгу створити дерево стресостійкості. Як це робиться? Перш за все потрібно наклеїти листочки з назвами методів самозаспокоєння: додати поради професіоналів та власні.

Коли перша частина була виконана, усі разом обговорили колективно визначений арсенал технік збереження та відновлення стресостійкості.

Потім з «чарівного мішечка» психологинь учасники заходу діставали листочки з новими, нестандартними рекомендаціями та вправами, які можна використовувати, щоб відновити власну психологічну стабільність.

Дуже можуть допомогти подолати стрес прості вправи.

– Цих технік існує дуже багато, і вони можуть здаватись примітивними, але саме в простоті — їхня користь. Вони працюють, бо базуються на законах нейробіології, – підкреслила Поліна Плетніченко.

Техніки самозаспокоєння: поради від психологінь

Техніка 1. Дихайте

Зробіть глибокий вдих через ніс і глибший видих через щілину між губами. 5-6 циклів такого дихання сповільнять калатання серця і зберуть докупи розпорошені думки.

Можливо, ви помічали, що під час стресових подій люди та зокрема військові на війні часто починають курити. Так от здебільшого справа не в тютюні, а в диханні, яке є специфічним у цьому процесі — таким, що заспокоює нервову систему. Вам не потрібні для цього сигарети — спробуйте дихати так, як дихають при палінні, приблизно стільки ж часу, скільки йде на одну цигарку — тобто, 6-8-10 циклів вдихів-видихів.

Техніка 2. Простукайте тіло

Притисніть руки до тіла, склавши долоні навхрест під ключицями, і наче крильцями метелика простукайте долонями плечі у комфортному ритмі та з комфортною силою. Також можете по черзі постукати долонями по ногах у ділянці трохи вище колін. Ця техніка називається тепінг. Дві хвилини простукування активують дію парасимпатичної нервової системи, яка сприяє відновленню та забезпечує внутрішній баланс організму.

Техніка 3. Порухайтеся

Використовуйте будь-яку можливість для фізичної активності. Навіть в умовах обмеженого простору можна по черзі стискати руки в кулаках або підіймати-опускати стопи, із зусиллям притискаючи їх до землі.

Техніка 4. Пийте воду

На стишення перезбудженої нервової системи дуже добре працює такий простий процес як ковтання. Зробіть приблизно 20 маленьких ковтків у спокійному ритмі (ковток — вдих-видих або два — ковток). Маленькі діти часом смокчуть палець для заспокоєння — механізм дії той же.

Техніка 5. Потрясіть частинами тіла

Якщо у вас раптом неконтрольовано почало тремтіти все тіло — це нормальна реакція на шок. Так організм звільняється від зайвої напруги, буквально «пробуджується» та виводить вас зі стану заціпеніння. Тремтіння не несе шкоди, тому не треба намагатись його зупинити, а можна просто дочекатися, поки хвиля мине.

Або ж можна допомогти собі, збільшивши тремтіння — наприклад, потрясти стегнами, плечима, злегка пострибати. Якщо таке трапилось з дитиною, можна запропонувати побавитись — зобразити песика, який після купання струшує з себе воду. І вже коли тремтіння вщухне, можна обійняти дитину чи ніжно взяти її руки в свої долоні.

Формули для самозаспокоєння:

* Відкинь негативну думку.

* Все буде добре.

* Проблема вирішиться.

* Це не варте хвилювання.

* Я зосереджуюся на своєму диханні.

* Я почуваюся здоровою (здоровим)

* Я абсолютно спокійна (спокійний).

* Як я могла (міг) хвилюватися через дрібниці?

Фото з відкритих джерел


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ПОРОГИ
МІГ
MISTO.ІНФОРМ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |