misto.zp.ua

Вплив відеоігор на молодь

Вплив відеоігор на молодь

Відеоігри як інструмент формування ідентичності

Дослідження Світлани Лукомської вказує на те, що цифрові ігри можуть сприяти формуванню мілітарної ідентичності у підлітків, особливо в умовах війни. Це відбувається через занурення в ігрові світи, де молодь освоює ролі, пов’язані з військовими діями, що може впливати на їхнє сприйняття себе та навколишнього світу.

Когнітивний розвиток та емпатія

Відеоігри можуть позитивно впливати на когнітивні здібності підлітків. Зокрема, вони сприяють розвитку навичок читання та письма, особливо у хлопців, які раніше не проявляли інтересу до читання. Близько 73% таких підлітків зазначили, що ігри допомагають їм краще занурюватися в історії, ніж книжки.

Крім того, 65% опитаних підлітків вважають, що відеоігри допомагають їм розвивати емпатію, ставлячи себе на місце інших персонажів.

Емоційна підтримка та зниження стресу

У періоди стресу, такі як пандемія COVID-19 чи військові конфлікти, відеоігри можуть служити засобом емоційної підтримки для підлітків. Вони дозволяють відволіктися від негативних новин та зануритися в альтернативні світи. Наприклад, підлітки зазначають, що гра допомагала їм впоратися зі стресом під час повномасштабного вторгнення.

Також дослідження показують, що хлопці, які регулярно грають у відеоігри, мають на 24% менше симптомів депресії, ніж ті, хто грає рідше.

Потенційні ризики та залежність

Однак надмірне захоплення відеоіграми може призвести до негативних наслідків. Підлітки з низькою самооцінкою можуть бути більш схильні до ігрової залежності, що впливає на їхню соціальну адаптацію та академічну успішність. 

Крім того, деякі відеоігри можуть містити сцени насильства чи сексизму, що впливає на сприйняття реального світу. Дослідження показують, що хлопці, які грають у такі ігри, можуть виявляти менше співчуття до жертв насильства.

Спільна гра з батьками

Цікаво, що спільна гра з батьками може мати позитивний вплив на підлітків. Дослідження показують, що дівчата, які грають у відеоігри разом з батьками, демонструють кращу поведінку, сильніші сімейні зв’язки та покращене психічне здоров’я.

Тож, можемо зазначити, що Відеоігри мають значний вплив на формування самоідентичності підлітків та молоді. Вони можуть сприяти когнітивному розвитку, емоційній підтримці та соціальній інтеграції. Однак важливо контролювати час, проведений за іграми, та обирати відповідний контент, щоб уникнути негативних наслідків.

Збалансований підхід до відеоігор дозволить молоді отримати максимальну користь від цього виду розваг, сприяючи їхньому всебічному розвитку та формуванню здорової самоідентичності.

Микита Грицун


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
МІГ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |