В межах реалізації проекту, мобільний консультаційний пункт (МКП) Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спільно з фахівцями Запорізької обласної громадської організації «Об’єднання психологів, психоаналітиків «ВЗАЄМОДІЯ» виїжджає в міста та райони Запорізької області.
Робота ведеться в двох напрямках:
- юридична та психологічної допомога жінкам, які постраждали від домашнього насильства, а саме можливість стабілізувати психоемоційний стан, почувати себе більш захищеною та впевненою, відреагувати почуття агресії на адресу кривдника, усвідомити свою унікальність, прийняти власну соціальну роль і оволодіти новою. Жінки змогли сформувати чіткі уявлення про цілі і завдання як діяти на найближчий час.
- тренінгова робота для представників структурних підрозділів, на які покладено функції роботи з попередженням насильства в сім’ї, а саме для спеціалістів центрів соціальних служб для ім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення, управління освіти, служб у справах дітей, органів внутрішніх справ, тому ця робота спрямована на налагодження ефективної взаємодії, відпрацювання професійних навичок на прикладі змодельованих ситуацій.
Мобільний консультаційний пункт вже перебував 3 липня 2014 року в м. Бердянськ та Бердянському районі, 10 липня в Кам’янсько-Дніпровському районі куди також були запрошені представники м. Енергодар та Великобілозерського району. Наступний виїзд заплановано у Веселівський район.
За результатами соціального опитування жителів усіх районів Запорізької області встановлено, що 46,4% людей переживали факт насильства в їхньому житті.
В Україні та Запорізькій області зокрема, це явище має прихований характер. В I півріччі 2014 року на обліку центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Запорізької області 112 таких сімей, реальна статистика значно більша.
Домашнє насильство – це відчай, біль, зневіра, страх, безвихідь… В таких ситуаціях особливо страждають діти. Тому своєчасна, професійна допомога спеціалістів, а також злагодженість їх дій, вкрай необхідна кожній людині. І саме на вирішення цих завдань направлений проект «Сім’я без насильства – майбутнє України».
Комментарии:
Денис | 16.07 2014 в 07:23
Интересно для кого в запорожском СМИ пишут на мове? Наверное для волонтёров из Львова "Волонтеры проекта "Открой украинское!" объявили сбор украинской символики и литературы для жителей Востока. Активисты такими действиями хотят поддержать жителей Донбасса украинскими книгами, периодикой и национальной символикой. Ведь, учитывая сложную ситуацию, в этом регионе украиноязычная литература стала настоящим дефицитом. Во Львове открылся первый пункт сбора, где волонтеры будут принимать литературу, журналы, диски с украинской музыкой, чтобы потом отправить это жителям Востока. "На Донбассе десятилетиями методично уничтожали украинскую идентичность, заменяя ее советско-российской. После агрессивного воздействия пропаганды, русифицированные города Донбасса стали очагами сепаратизма, - говорят организаторы проекта. - На Донетчине почти не продается украиноязычная пресса, литература, там украинцам Донбасса трудно сохранять свою идентичность. Именно поэтому молодежь Львовщины инициировала просветительский проект "Открой украинское!" - отмечают волонтеры. Те самые, что вскоре после 2 мая ездили в Одессу с поездом дружбы. Занавес, господа!" polemika.com.ua/article-149891.html#title