misto.zp.ua

Тільки перемога та звільнення України – боєць ЗСУ Ілля Березенко

Тільки перемога та звільнення України – боєць ЗСУ Ілля Березенко

Волонтерська діяльність, участь в обороні Київщини та Бахмута, бойові хрещення та поранення, гумор на фронті – про це розповів на сторінках Еспресо Ілля Березенко, боєць ЗСУ. 

Бойовий шлях воїна

З перших днів повномасштабного вторгнення РФ до України Ілля записався добровольцем на фронт. До служби займався волонтерською діяльністю. «Певний час мій взвод виконував інженерні роботи, зведення оборонних споруд та бліндажів», – каже Ілля. Перші бої відбулися у Броварському районі. Згодом брав участь у зачистці Київщині, Чернігівщини. 

До відряджання на Схід займався тренінгами та підготовкою воїнів разом зі спецпризначенцями з Польщі та інших країн. З літа до жовтня брав участь в обороні Бахмута. Кілька разів отримував поранення та контузії.

Історії з фронту

За словами Іллі Березенко, бої за Київщину запам’яталися недолугими стратегіями росіян, коли в одній колоні прямували прямо по трасі готовими мішенями їхні танки, БМП та артилерійські установки. Про цей досвід бою бійця ЗСУ писали світові медіа, зокрема «Нью-Йорк Таймс». При проведенні зачисток всіх вражало те, що росіяни кидали своїх вбитих та поранених, турбуючись лише про награбоване. 

«При обороні Бахмута тривали численні артилерійські обстріли, які завдавали найбільших втрат серед нас», – розказує Ілля. Втрати ЗСУ також значні, найважче переживати загибель побратимів. Вкрай дивували постійні, по кілька разів на день, наступи ворога пішим порядком.

Чи є місто гумору на фронті?

На першій лінії всі хлопці максимально зібрані та зосереджені виключно на завданні. Коли вже відтягнулися за 2-3 лінію або у тил, приходять жарти. Гумор допомагає пережити усе побачене – некомпетентність та жадібність ворога, смішні побутові ситуації. Стосовно значення мови, за словами Іллі, про українську всі згадують на нічних чергуваннях. В інших ситуаціях, у безпеці кожен спілкується, як йому зручно. 

Поради цивільним на звільнених територіях

За словами Іллі, слід чітко дотримуватися рекомендацій ДСНС, не варто ходити до лісу, навіть не виїжджати на узбіччя доріг. Треба звертати увагу на підозрілі речі, адже нерозірвані снаряди можуть траплятися у смітті, побутових речах, у городах на звільнених територіях.

Інформаційна війна – особливості 

Новітні засоби маніпуляцій та спотворення інформації, залякування та діпфейки, створені за допомогою штучного інтелекту – це все підступні методи російської пропаганди. На підставі інформації експертів Массачусетського Технологічного Інституту Ілля розгорнуто описав, як правильно ідентифікувати діпфейк-відео. Про цю технологію можна прочитати у його статті на українському ресурсі «Мілітарний».

Актуальні потреби фронту

Головні потреби такі, як раніше – засоби зв’язку та спостереження, рації, тепловізори, у великих кількостях повербанки та генератори. У холодну пору знадобиться теплий одяг, спальники, обігрівачі. Багато у чому допомагають волонтери та благодійні фонди «Фонд Притули», «Повернись живим». Також актуальні антидронові засоби.

Модель новітньої України

Важливо стабілізувати економічне становище в країні, не втратити народну сьогоднішню єдність, не допустити політичної кризи. Серед ключових напрямків – подальше реформування ЗСУ, налагодження оборонного виробництва. Побажання тим, хто в тилу – займайтеся буденними справами, відвідуйте виставки та семінари, тренування. Не варто щохвилини перейматися думками про невідворотну загибель ваших близьких, рідних та друзів. Разом здолаємо ворога, віримо у нашу Перемогу!


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Лента статей
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯПОЗИЦІЯМІГДІТИ ЗАПОРІЖЖЯMISTO.ІНФОРММЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
Про СМИ

Розділ "Новини Запоріжжя" - це найвичерпніша інформація про події та події у найголовніших сферах: політиці, економіці, культурі, мистецтві, освіті. Крім цього розділ містить актуальні репортажі. Стрічка новин, що постійно оновлюється, Запоріжжя та області завжди містить найактуальнішу та корисну інформацію про наш регіон

Контакты

Контактна інформація знаходиться у розділі Контакти | Про нас

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в