У Запоріжжі побували світила журналістики із найпотужніших навчальних закладів України. Міністерство освіти і науки разом з Інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, факультетом журналістики Запорізького національного університету та Інститутом журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету, а також за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні організували Другу міжнародну науково-практичну конференцію «Соціальні комунікації сучасного світу».
У межах форуму відбулася прес-конференція на тему «Професійні стандарти соціальної комунікації». Модератором зустрічі був декан факультету журналістики ЗНУ, доктор філологічних наук, професор Володимир Манакін.
Першим виступив Валерій Іванов, доктор філологічних наук, професор, президент Академії Української Преси, який зауважив, що в Україні є велика проблема у відносинах мас-медіа та влади. За словами професора, влада ставиться до журналістики ніби до «маленького хлопчика», якого потрібно контролювати та виховувати. Однак така позиція є абсолютно неприйнятною для демократичних країн. В ідеалі медіа мають саморегулюватися, хоча тут слід враховувати і те, що в Україні ЗМІ не відрізняються відповідальністю.
Володимир Різун, доктор філологічних наук, професор, директор Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, як приклад навів плюралістичну модель шведської журналістики. Володимир Володимирович вважає, що саме така структура медіа є запорукою свободи вираження суспільної думки. У нас же історично склалися абсолютно інші умови діяльності ЗМІ, проте ніхто не може позбавити пресу свободи слова. На думку професора, українська журналістика поки що не готова до саморегулювання, оскільки ЗМІ не мають медійної корпоративності та відповідальності, без якої неможливо уявити свободи.
Західноукраїнську журналістику представив Василь Лизанчук, доктор філологічних наук, професор, заслужений журналіст України. Він зауважив, що самодостатність медіа ґрунтується на ідеологічному та політичному плюралізмі. Цитуючи Василя Васильовича, варто сказати, що «журналістам подекуди слід наступити на своє «регіональне горло" і думати про інтегруючу функцію журналістики, яка базується на моральних засадах утвердження високих цінностей».
Журналістика за своєю суттю має бути народною. А говорячи про суспільні медіа, варто надавати більше уваги інтересам громадськості. ЗМІ мають бути скоріше помічником людини, а не її поводирем.
Впроваджуючи журналістську освіту, викладачі теоретично використовують етичні засади діяльності та загальнолюдські цінності, проте студенти живуть абсолютно в іншому світі, де на практиці постійно відбуваються порушення цих вимог. Тому в молодих журналістах необхідно виховувати стійку соціальну позицію.
Катерина ПОЛЯКОВА, фото Віктор КIЩАК
Комментарии:
нет комментариев