Останнім часом поширились випадки так званого винахідливого шахрайства. Підкинутий з грошима гаманець - це найпростіша ланка у шахрайських пірамідах. Бажання ввести людей в оману та виманити їхні гроші зросло настільки, що шахраї випробовують себе у ролі ясновидців, соціальних робітників, працівників різноманітних служб. Непоодинокими стали випадки існування названих міліціонерів, які за гроші «допомагають» у неіснуючій біді.
Так, мешканка Шевченківського району потрапила у пастки псевдоміліціонерів. Літній жінці зателефонував невідомий чоловік, який назвався співробітником внутрішніх органів. В розмові він повідомив для жінки неприємну новину – її син знаходиться у райвідділі міліції за підозрою у скоєнні тяжкого злочину. Відразу ж «міліціонер» запропонував вихід. Сина можна випустити, заплативши шість тисяч гривень. Коли почув, що у «жертви» є лише дві тисячі, погодився і на цю суму. Переповнена емоціями жінка якнайшвидше прагнула допомогти дитині. Свої кровні дві тисячі вона за вказівкою телефонного співрозмовника передала водію таксі. В той самий час як шахраї втілювали свою злочинну схему, син жінки знаходився у себе вдома і гадки не мав про те, що діється.
Наразі тривають пошуки зловмисників. У силу похилого віку, громадяни не завжди можуть реально оцінити ситуацію що склалася, а тому стають жертвами подібних псевдоміліціонерів. Окрім того, спрацьовує механізм, що співробітники міліції – це люди, які допомагають в біді, отож на щось зворотне від них зовсім не очікують.
Шановні громадяни! Будьте уважними в спілкуванні з невідомими людьми, які видають себе за співробітників правоохоронних органів. Зверніть увагу на те, що давання грошей навіть справжнім правоохоронцям є кримінально-карним діянням.
Довідка: за 6 місяців 2012 року в Запорізькій області зареєстровано 615 випадків шахрайства.
Прес-служба прокуратури Запорізької області
Комментарии:
нет комментариев