В рамках проведення соціальної акції «Здоровим бути вигідно!» до Всесвітнього дня здоров’я, яка відбулася у м. Запоріжжя 6 квітня 2012 року на пл. Маяковського, спеціалістами Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено опитування серед присутніх на площі.
В опитуванні прийняли участь 100 респонденти віком від 15 до 55 років.
За результатами анкетування отримані наступні дані. На запитання «Як часто ви хворієте?» більшість респондентів (33%) відповіли, що хворіють раз на рік, 27% відповіли, що хворіють від 2-4 разів на рік, 21% відповіли, що не вважають захворюванням застуду, перенесену «на ногах», 19% не хворіють останні три роки.
На питання анкети «Чи займаєтесь ви фізичною культурою/спортом?» відповіді респондентів виглядають наступним чином: 27% - займаюсь у тренажерному залі, 27% - кожен ранок роблю зарядку, 26% - бігаю, 22% - не займаюсь, 15% - ходжу до басейну, 6% обрали власний варіант відповіді, серед яких були баскетбол, скалолазання, танці, туризм, бойові мистецтва.
Більшість серед відповівших (37%) на питання «Які причини заважають вам займатись фізкультурою» відповіли, що займаються спортом (фізичною культурою) регулярно, 31% відповіли, що головною причиною є брак часу, однакова кількість респондентів вибрали варіанти відповіді «відсутність грошей» та «лінь» (по 14%), 7% відповіли, що їм заважає відсутність відповідних закладів, 3% - шкідливі звички.
Коли респондентам запропонували описати звичний раціон харчування, відповіді розташувались у наступному порядку: 40% - намагаються їсти регулярно, але не завжди виходить, 27% - харчуються задля втамування голоду, 23% - дотримуються правильного харчування, 10% респондентів часто харчуються у фаст-фудах.
На питання «Як часто ви вживаєте алкогольні напої?» 31% респондентів відповіли, що взагалі не вживають алкогольні напої, 29% п’ють тільки на свята, 23% п’ють раз на тиждень, 11% - 1-2 рази на місяць, 6% - пиво та слабоалкогольні напої вживають кожен день.
За результатами опитування 56% респондентів взагалі не палять, 20% - 10 та більше сигарет на день, 15% респондентів палять менше 10 сигарет на день, 6% - пачку в день, 3% - більш однієї пачки на день.
На думку респондентів, найбільш впливає на старіння організму:
1. шкідливі звички, неправильне харчування, відсутність фізичних навантажень, стрес;
2. спадковість;
3. екологія
Як бачимо, особи які прийняли участь в опитуванні схильні до думки, що на стан здоров’я найбільш впливають фактори, які залежать безпосередньо від людини і тільки лінощі та неправильний розподіл часу праці та відпочинку заважають людині підтримувати та покращувати своє здоров’я.
Комментарии:
нет комментариев