„Забезпечуючи впровадження нових правил на ринку мобільного зв’язку, ми, в першу чергу, захищаємо інтереси наших громадян”, - заявив начальник УДЦР Павло Слободянюк, коментуючи ситуацію, що склалася навколо сертифікації iPhone 4.
В українських мас-медіа останнім часом активно мусується інформація навколо заходів, які вживають Національна комісія з питань регулювання зв’язку України та Український державний центр радіочастот стосовно реалізації державної програми, спрямованої на захист українського ринку від неякісних радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, в тому числі мобільних телефонів.
Різнобарвно трактується й тема, що пов’язана з сертифікацією та реалізацією нової моделі Apple iPhone.
Вважаємо за доцільне правильно розставити акценти в цій історії, яка несе в собі більше суб’єктивізму, ніж об’єктивної оцінки того, що відбувається на ринку мобільних телефонів.
Коментуючи ситуацію, що склалася навколо ввезення і продажу в Україні нової моделі смартфону від Apple, а також порядку застосування як цього так і інших телефонів в мережах національних операторів мобільного зв’язку, начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк зазначив, що УДЦР тут послідовно відстоює державні інтереси, піклується про створення прозорої конкуренції на українському ринку та захищає права споживачів.
Спільно з Держмитслужбою ми докладаємо багатьох зусиль задля того, щоб створити умови для надходження на наш ринок якісних та нешкідливих для здоров’я громадян мобільних терміналів.
Результатом цієї діяльності стало те, що державна скарбниця у 2009 році поповнилася більш ніж на 500 млн. гривень, а в Україну тепер легально ввозиться 90 % мобільних телефонів.
Треба відзначити, що більшість імпортерів відповідально ставляться до просування на ринок своєї продукції. Але, на превеликий жаль, існують певні проблеми у стосунках з виробниками деяких мобільних телефонів. Скажімо, з виробниками тих же iPhone.
Вони, здається, не бажають працювати на українському ринку у легальний спосіб. І тим, хто дуже хоче стати власником смартфону, хочемо повідомити, що дана марка апарату не сертифікована. А звідси виникає й проблема – телефон офіційно ввозитися імпортерами не може, а відповідно й реалізовуватися у нас.
На даний час, підкреслюємо, товарні партії зазначених телефонів вважаються ввезеними з порушенням митних правил, і тому їх реалізація незаконна. Відповідно вони будуть вноситись до „сірого” списку, а згодом, якщо їх власник не зміг довести легальне походження телефону, відключатись.
І те, що УДЦР вирішило звернутися до громадськості саме з цього приводу, свідчить про щире прагнення керівництва підприємства захистити наших громадян від небажаного кроку.
Але, якщо громадянин все ж таки вирішив придбати телефон на свій страх і ризик за кордоном, то УДЦР йде на зустріч і сприяє тому, щоб щасливий власник такого телефону, як, до речі, й телефонів інших марок, зміг зареєструвати його, надіславши до УДЦР певний перелік документів.
Всю інформацію довідкового характеру ви можете отримати на сайті УДЦР - www. ucrf.gov.ua або зателефонувавши до його Call-центру – 422-85-85.
І ще одне. Якщо ми йдемо до європейського цивілізованого ринку, то ми повинні і діяти за його правилами. Тобто, жити за законом, бути відкритими, чесними, відповідальними.
Прес-центр Українського державного центру радіочастот
Комментарии:
нет комментариев