misto.zp.ua

Онкологічні захворювання в Україні: статистика, причини та методи боротьби

Онкологічні захворювання в Україні: статистика, причини та методи боротьби

Онкологічні захворювання на сьогодні є однією з найбільш актуальних медичних проблем суспільства у всьому світі. Злоякісні пухлини – патологічне розростання кліток не координоване з ростом нормальних тканин що продовжується і після припинення дії причин, що його викликали. Можуть виникати в легенях, молочних залозах, кишківнику, шкірі тощо. Злоякісні пухлини мають кілька характерних рис:

  • агресивний ріст,тобто швидко розмножуються;
  • метастазування(поширюються в інші органи через кровоносні або лімфатичні судини);
  • клітини пухлини можуть руйнувати інші тканини.

Через агресивний характер злоякісні пухлини є однією з основних причин смертності від раку.

Провідною проблемою протиракової боротьби в Україні є низький рівень своєчасної діагностики. Відсутність скринінгових програм. В Україні значно недостатньо програм для масового обстеження, які допомогли б виявляти рак на ранніх стадіях. Це означає, що більшість випадків раку виявляються вже на пізніх стадіях, коли лікування значно менш ефективне. Також в країні обмежений доступ до новітніх методів лікування. Більшість новітніх методів лікування онкології є дуже дорогими і недоступними для багатьох українців. Проблемою для лікування раку стало і забезпечення певних ліків, через недостатнє фінансування та неефективне управління закупівлею ліків, часто виникають затримки в постачанні. Проблеми боротьби з раком в Україні комплексні і потребують комплексних змін в системі охорони здоров’я. Це включає покращення ранньої діагностики, збільшення доступу до сучасного лікування, навчання та підвищення обізнаності серед населення, а також вирішення проблем з інфраструктурою та фінансуванням.

В Україні за останні роки рівень захворюваності на рак збільшився приблизно на 2-3% щорічно. Щорічно реєструється понад 160 тисяч нових випадків онкології.

  • Рак молочної залози: Це один з найбільш поширених видів раку серед жінок в Україні. Щороку діагностується близько 20-22 тисяч нових випадків;
  • Рак легень: Захворюваність на рак легень є високою, особливо серед чоловіків;
  • Рак прямої кишки: Цей вид раку займає третє місце серед найбільш поширених форм захворювань в Україні.

Захворюваність на рак зростає, але смертність від онкологічних захворювань залишалася високою. Згідно з останніми даними, смертність від раку становить близько 90 тисяч осіб на рік. “У 2050 році очікується понад 35 млн нових випадків раку, що на 77% більше, ніж у 2022-му”, – повідомляють у Міжнародному агентстві з дослідження раку ВООЗ. Ключовими факторами зростання захворюваності на рак є, зокрема, вживання алкоголю та тютюну, а також ожиріння. Крім того, прогнозується, що найбільше зростання захворюваності буде спостерігатися у країнах з низьким рівнем доходів. Смертність від онкології там може зрости вдвічі.

Методи боротьби з онкологічними захворюваннями включать широкий спектр дій.Вибір методу лікування залежить від типу раку,стадії та загального стану пацієнта.Одним з найбільш ефективних методів лікування на ранніх стадіях онкології це хірургічне втручання, операція. Також, застосовують у комплексі хіміотерапію, це лікування за допомогою якого знищують ракові клітини або зупиняють їх ріст. Таргетна терапія: це лікування, спрямоване на конкретні білки або гени, що забезпечують зростання та поділ ракових клітин. Таргетні препарати можуть заблокувати ці білки або гени, що знижує ризик подальшого розвитку ракових клітин. При онкологічних захворюваннях ще використовують інтервенційну радіологію – це метод лікування раку, що використовується для знищення пухлини або зменшення її розміру за допомогою радіації.

Онкологічні захворювання продовжують бути однією з основних причин смерті в світі, зокрема в країнах з високим рівнем розвитку. Прогнозується подальше зростання кількості випадків через старіння населення та зміни в його способі життя. Регулярні обстеження та скринінги можуть значно знизити смертність від раку, важливим також є профілактичні заходи. Якщо рівень доступу до медичних послуг та проведення глобальних, просвітницьких заходів для підвищення обізнаності про фактори ризику та методи профілактики раку буде якісніше,тоді знизиться відсоток смертності та захворювань.

Вероніка Шелухіна


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ПОЗИЦІЯ
ПОРОГИ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
MISTO.ІНФОРМ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |