Благодійна організація з Норвегії реалізує проект із відновлення водозабезпечення у громадах, постраждалих від підриву Каховської ГЕС
Внаслідок повномасштабної війни росії проти України зруйновано багато інфраструктурних об’єктів.
Крім іншого, була сильно пошкоджена сфера водозабезпечення і водопостачання.
Зокрема, у Запорізькій області загалом 14 населених пунктів Запорізького та Василівського районів постраждали через руйнування окупантами Каховської ГЕС.
Тисячі людей, що брали воду десь з обмілілого, а загалом зовсім зниклого нині водосховища, залишилися без питної та технічної води.
Місцева влада та благодійні організації, крім постійного підвозу води, в постраждалих селах подовжили труби та стали бурити нові свердловини.
Велику допомогу в питанні відновлення водопостачання надає благодійна організація Карітас Норвегії, яка ще на початку березня 2022 року однією з перших відгукнулася на заклик про допомогу українцям.
Саме зараз за підтримки Норвегії в прифронтових громадах Донецької і Запорізької областей реалізується проект із відновлення водозабезпечення і водопостачання.
Про результати наданої допомоги в Запорізькій області розповіла менеджерка проєкту Іванна Улей:
– Карітас України реалізує комплексну програму допомоги в сфері “Вода, гігієна, санітарія”, де пріоритетною складовою є системні рішення з відновлення доступу до води у найбільш потребуючих і найбільш постраждалих громадах, – розповідає Іванна Улей. – Програмою передбачено відновлення девяти свердловин та встановлення водонапірних башт у Донецькій і Запорізькій областях .
Також у соціально-значущих установах постраждалих громад встановлюємо 15 фільтрувальних станцій.
Це великі інфраструктурні роботи, яким передувало багато підготовчих зусиль: оцінки потреб громади, огляд об’єктів інженерами Карітасу України, технічна оцінка об’єкту підрядною організацією та проєктування.
Але вже зараз можна побачити та оцінити реальні результати роботи обладнання з водозабезпечення: громади, де проживають тисячі людей, забезпечені питною водою завдяки встановленому фільтрувальному обладнанню.
Запуск об’єктів водопостачання також матиме довготривалий позитивний вплив на життя громад.
Проте всі потреби цих регіонів не покриті, і ми з командою програми WASH думаємо над побудовою планомірної роботи з відновлення децентралізованих систем водопостачання та покращення санітарно-гігієнічних умов у соціально-значущих установах цих громад.
Тому плануємо наступного року продовжувати реалізацію проекту з водозабезпечення.
– Як реалізується проєкт у Запорізькій області?
– Через підрив окупантами Каховської ГЕС села на березі Каховського водосховища залишилися без технічної і питної води.
Команди Карітас Запоріжжя в тісній координації з органами місцевої влади й місцевого самоврядування виїздили в громади для верифікації їхніх потреб.
Інженери Карітасу ретельно оцінювали стан постраждалих об’єктів.
Таким чином, для надання допомоги були обрані громади, де потреба у відновленні водопостачання була вкрай критичною для мешканців.
Так, у Біленьківській громаді запровадили програму “Доступ до питної води”.
Вже працює шість пунктів видачі води в населених пунктах Біленьке, Лисогірка, Канівське та Мар’ївка.
Це резервуари з питною водою, аби люди могли набрати її в ємності
Кількість таких “питних точок” плануємо збільшити.
Також вразливе населення цих громад забезпечується гігієнічними наборами.
За словами Іванки Улей, цей проект комплексний і стосується не лише водозабезпечення.
Суттєвою проблемою прифронтових громад є відсутність робочих місць.
Мешканці прифронтових сіл, які не отримують пенсій або соціальних виплат, не мають змоги забезпечити себе та свої родини.
Якщо раніше вони могли виростити овочі та продати їх, то без зрошення складно щось вирощувати – овочі споживають багато води.
Тому людям надається гуманітарна допомога у вигляді виплат «Гроші за роботу» або «Гроші на розвиток присадибного сільського господарства».
Завдяки проєкту, місцева влада створює робочі місця для мешканців, люди виконують важливі для села роботи.
А Карітас оплачує ці роботи, забезпечуючи їх тимчасовим заробітком.
Наприклад, таким рішенням вдається підтримати мешканців вже згаданої Біленківської громади, в якій виникли проблеми з водозабезпеченням.
Загалом, в Запорізькій області 80 мешканців впродовж трьох місяців отримували кошти за виконання суспільно корисної праці на потреби громади.
Також було видано 312 цільових грантів на відновлення сільського господарства.
Фото – фейсбук Карітас та з відкритих джерел
Комментарии:
нет комментариев