У середу відбулося засідання п‘ятнадцятої сесії міської ради. Спочатку депутати відвідали відновлений Покровський собор, де вшанували загиблих під час аварії газогону в Дніпропетровську. Того ж дня, пізніше, в сесійному залі, вони проголосували за те, щоби перерахувати потерпілим 100 тисяч гривень.
Потім вони побували на новобудові – майбутньому житловому комплексі – в Південному мікрорайоні (на Пісках). Міський голова Запоріжжя Євген Карташов, розповідаючи про забудовну політику міської ради, сказав, що це нині – одне з найголовніших завдань міської влади. Адже жителі Запоріжжя повинні мати повноцінне житло. Керівники найбільших будівельних організацій Запоріжжя (Домобудівний комбінат, "Арсенал" та "Константа") розповіли обранцям про те, як іде спорудження будинків.
– Із 84 домобудівельних комбінатів в Україні збереглося всього вісім, – сказав генеральний директор Запорізького домобудівного комбінату Володимир Рудь. – Один із них – наш, запорізький. І приїзд депутатів на будівництво – красномовне свідчення того, що це питання перебуває на контролі міськради. Думаю, що проблеми, які в нас є, буде з вашою допомогою вирішено. У березні ми здамо п‘ятимільйонний квадратний метр житла з часу діяльності комбінату. Тобто буде загалом уже близько 90 тисяч квартир.
Споруджують житло будівельники Домобудівного комбінату за шведською технологією. Застосовують новий будматеріал сканр (штучний камінь із великою гамою кольорів), що виготовляється в Києві. Комбінатівці повністю позбавилися так званих "панельних хвороб": протікання й промерзання стін. Під шаром каменю, яким обкладають панелі, вкладається утеплювач товщиною до десяти міліметрів. Вікна вставляють метало-пластикові. Вони потрійні, тобто, мають три листи скла. Додатково утепляються підвал і горище. Тепер будинок нагадує термос. Улітку він прохолодний, а взимку – теплий. На сто відсотків вирішено проблему теплозбереження.
– Домобудівний комбінат віддає місту п‘ять відсотків житла, – зазначив начальник комунального підприємства "Управління капітального будівництва" Іван Сухомлин. – Він будує більш соціальне житло, яке менше коштує. А щодо інших будівельних фірм, то вони не є конкурентами – житло дуже потрібне нашим людям: хтось придбає дорожче, хтось – дешевше. Собівартість одного квадратного метра житла на комбінаті – 3600–3800 гривень. А ціна – 4300–4500 в залежності від поверху.
Найбільша проблема – відставання проектувальників. Будівельники працюють швидшими темпами, ніж проектні інститути. Не вистачає нині й спеціалістів-будівельників (мулярів, штукатурів, кранівників та інших). Їх тепер мало випускають профтехучилища.
Продовжили роботу депутати в сесійному залі. Вони розглянули більше сорока питань. Євген Карташов привітав Галину Туліну з тим, що вона зареєстрована депутатом міської ради. Привітали народні обранці й заслужену артистку України Інну Гапон з присвоєнням їй цього високого звання.
Євген Карташов відмовився від звання Почесний громадянин Запоріжжя. Мер подякував ветеранам і раді Почесних громадян, що висунули його кандидатуру на присвоєння такого високого звання. При цьому він підкреслив, що будь-який мер повинен одержувати оцінку своєї діяльності після завершення роботи:
– Я ще маю намір попрацювати для міста й городян. Коли термін мого перебування на посаді мера закінчиться, запоріжці будуть вирішувати: гідний Карташов звання Почесного чи ні.
Міський голова також запропонував на цій сесії зняти з розгляду питання про присвоєння звань "Почесний громадянин Запоріжжя" й іншим претендентам. Депутати підтримали цю пропозицію й перенесли розгляд цих питань на грудневу сесію.
Було розглянуто питання "Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2006 № 5 "Про бюджет міста на 2007 рік". Із інформацією виступила заступник міського голови Запоріжжя, начальник фінансового управління міськради Валентина Малиш.
Валентина Іванівна зазначила, що згідно з рішенням сесії обласної ради від 06.09.2007 № 17 "Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 26.12.2006 № 1 "Про обласний бюджет на 2007 рік" бюджету міста виділена додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у сумі 996.0 тис. грн. Вищезазначену дотацію пропонується спрямувати на забезпечення видатків на заробітну плату, а саме: по установах освіти – 250,1 тис. грн., охорони здоров’я -669,5 тис. грн. та міській службі соціальної допомоги – 76,4 тис. грн.
З метою забезпечення фінансування об’єктів бюджету розвитку за рахунок зменшення бюджетних призначень по галузях соціально-культурної сфери та місцевих бюджетних програмах, планується збільшити обсяг коштів загального фонду, які передаються до бюджету розвитку, на суму 2672,7 тис. грн.
Дефіцит бюджету розвитку зменшиться на 4183,173 тис. грн. і складатиме 16251,827 тис. грн.
Загальний обсяг доходів збільшено на 996.0 тис. грн. Він становить 1617127.813 тис. грн. у тому числі по загальному фонду – 1184682.235 тис. грн. Загальний обсяг видатків складає 1620021.520 тис. грн., у тому числі по загальному фонду – 1167250.471 тис. грн., спеціальному фонду – 452771.049 тис. грн.
Депутати ухвалили щодо цього питання відповідне рішення.
Біля будинку міськвиконкому було пікетування людей, які протестували проти приватизації підвальних приміщень та перебудови їх новими власниками, внаслідок чого відбувається руйнування будинків. Певно, деякою мірою тому питання про підвали перенесли з 34 на 23 місце в порядку денному сесії. У дебатах виступили депутати Володимир Гордієнко, Геннадій Рекалов, Людмила Маринюк, Володимир Максимов, Володимир Кияниця, Роман Таран та інші. Дискусія була щодо пункту 4.1 проекту постанови, в якому зазначалося, що новий власник повинен узгодити проведення будівельних робіт із 75 відсотками власників будинку. Пропонувалося змінити цю цифру на 50 відсотків плюс один голос. Інші депутати пропонували узгоджувати тільки з жителями квартир, які мешкають безпосередньо біля приватизованої частини підвалу, де вестимуться роботи. За пропозицією Романа Тарана рішення було прийнято, але з нього тимчасово видалили цей пункт, який депутати доопрацюють до наступної сесії.
Після перерви міський голова сказав:
– До мене підійшли кілька журналістів і говорять: "Євгене Григоровичу, є пропозиція продовжити подальше будівництво моста на умовах концесії або взяти кредит, який би дозволив його побудувати за два роки". Я відповідаю, що це – профанація чистої води. По-перше, це – неповага до міста Запоріжжя, яке заслуговує того, щоб за бюджетні гроші держави було побудовано цей міст. Ми з вами торік заробили 2 мільярди 800 мільйонів гривень. А нам дали тільки 600 мільйонів. Ми б ні в кого не просили й за ці гроші вже давно побудували цей міст.
По-друге, на території країн СНД я не знаю жодного прикладу, де був би побудований міст на умовах концесії. За рубежем – так, у нас – немає. У нас люди живуть не настільки багато, щоби щоразу, проїжджаючи по мосту, платити гроші.
По-третє, ніколи не слухайте, коли хтось заявляє: "Я б побудував цей міст за два роки". За технологією будівництва наш міст повинен будуватися 5 років. На замовлення й установку вантових канатів іде два роки. Будівництво крана, що повинен перевозити по воді всі конструкції, займе два роки (це по найсучасніших технологіях). Виготовлення конструкцій – теж повинне йти строго за технологією. Тому не слухайте ніколи тих людей, що говорять, що міст можна побудувати за два роки, – зазначив мер.
Була дискусія щодо відведення полігону для твердих відходів. Проти виділення балки за Верхньою Хортицею виступили депутати Сергій Крупінов та Олександр Корнієць. Вони пропонували спочатку провести громадські слухання, а потім вирішити питання про полігон. Як зазначив перший заступник міського голови Володимир Грищенко, це питання узгоджено з райдержадміністрацією та райрадою Запорізького району. Залишилося ухвалити його на сесії міськради й дати на затвердження обласної ради. Справа полягає ще й у тому, що там уже фактично існує полігон відходів – туди їх звозять жителі Верхньої Хортиці. Депутати вирішили звернутися до обласної ради з проханням дати дозвіл на відкриття полігону.
Найбільш гострі дебати відбулися навколо питання про КП "Запоріжринок" і його директора Максима Югаєва. Про роботу та висновки двох комісій доповіли депутат Володимир Котов і заступник міського голови, начальник головного економічного управління Наталя Новак. Більшість депутатів проголосували за розірвання контракту з паном Югаєвим і на конкурсній основі призначення іншого директора цього підприємства. Але ці питання – в компетенції міського голови.
Чимало дискусій було щодо земельних питань. Депутати на цій сесії не дали згоду на виділення землі (півтора гектара) для розширення яхт-клубу "Запоріжсталі", де виховуються майбутні спортсмени. Вирішено після більш детального вивчення розглянути це питання на наступній сесії. Таке ж рішення прийнято й щодо виділення земель під кам’яний кар’єр у Шевченківському районі. Депутати задовольнили протест прокурора міста щодо виділення землі під забудову в районі Кривої бухти.
У дебатах взяли участь також депутати Сергій Гладченко, Віктор Петренко, Іван Костенко, Володимир Гунько, Анатолій Стриганов, Віктор Короленко, Володимир Яковлєв, Валерій Іванов, Олег Дорофеєв, Сергій Пшигоцький та інші.
Сергій СТРІЛЕЦЬ
Комментарии:
нет комментариев