misto.zp.ua

Моя війна

Війна — для мене дуже страшне слово. Вона ламає життя, калічить фізично і психологічно.

Я вважаю, що в цивілізованому світі, взагалі, не має бути такого жахливого слова, бо воно не сумісне з такими поняттями, як гуманізм, віра і спокій. Війна знецінює людське життя, робить його менш важливим, нормалізує насилля і жорстокість. Вона також є і викликом для гідності людини, бо тільки в найважчих ситуаціях люди можуть по-справжньому проявити себе. Одні з них стають справжніми героями, захищаючи свою територію і країну та віддаючи останнє, що мають, а інші через великий страх втікають, втрачаючи залишки поваги до себе.

Для мене війна в Україні розпочалася ще давно в 2014 році, але тоді я ще була дитиною і погано розуміла що там відбувається, та й в новинах не багато про це говорили, називаючи збройним конфліктом. Тоді, пам’ятаю, як ми з однокласниками постійно дивилися в небо на вертольоти, які пролітали над нашою школою. І, оскільки наше містечко знаходилося недалеко від Донецька, місцеві жителі дуже боялися, що російські окупанти прийдуть і сюди також. До нас масово приїздили біженці по допомогу, втікаючи від обстрілів. Я дуже пишаюся тим, що в смт, де я жила, була і є проукраїнська позиція: люди допомагали армії, проводили благодійні аукціони, вчителі в школі заохочували дітей до проявів патріотизму. В центрі площі навіть побудували стелу присвячену Небесній Сотні.

За той час поки триває війна, я дуже багато чого переосмислила особисто для себе. Мої цінності змінилися, єдиною мрією став кінець цього жаху і мир у всій Україні. Страшні картинки, які я колись бачила в підручниках історії, ожили і стали реальністю. Але набагато жорстокіше і кривавіше. Біль і відраза змішались, дивлячись на фотографії вбивства всього живого. Кров стала символом жаху, а страждання – символом цієї реальності. Проглядаючи новини з дня на день і читаючи про нещастя інших, розумієш наскільки вразливе людське життя, що лише одна секунда відділяє тебе від смерті.

Найсильніше мене вражає відношення більшості інших країн світу, звичайних людей, благодійних організацій і політиків до трагедії України, вони не ставляться до цього надто серйозно, допомагають по мінімуму, пропонують принизливі варіанти закінчення війни і взагалі не сильно удаються в розуміння подробиць конфлікту. Дехто може сказати, що вони взагалі не повинні нічим допомагати, і добре, що хоч щось дають. Але ні, українці не обирали гинути чи втрачати свої домівки і території, тому і в інших країн не повинно бути вибору, крім, допомагати і бути зацікавленими в тому, щоб Україна перемогла, а не сидіти і спостерігати, роблячи ставки скільки ми ще протримаємося.

Я вірю, що Україна переможе. Вірю, що справедливість настане і про це напишуть багато книжок, щоб українці ніколи не забували хто їх ворог, і хто віддав своє життя для їхнього миру і спокою.

Валерія Столярова


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ПОРОГИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |