misto.zp.ua

Молодь та інтернет: залежність від ігор та спроба влаштувати особисте життя

Молодь та інтернет: залежність від ігор та спроба влаштувати особисте життя

Близько половини молодих українців не змогли б прожити без інтернету. Він став життєвою необхідністю як для дітей, так і для молодих людей. Живе спілкування між собою зайняло останні позиції в рейтингу необхідних цінностей. Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Сучасна молодь України», проведеного Інститутом Горшеніна.

 Спробувавши дізнатися, чим манить та полонить всесвітнє павутиння й чим воно краще за свіже повітря і живе спілкування з друзями, ми зрозуміли, що онлайн є все – ігри, соціальні мережі, прослуховування музики, перегляд фільмів, читання книжок.

Он-лайн ігри – чума xxi століття

 Так, у комп`ютерні ігри грають 62,6 відсотків респондентів, а проводять час в соціальних мережах – 80 відсотків. Комп’ютер на сьогодні – це те, без чого не обійтися, тим паче, коли він перетворюється на предмет залежності, а спокусі ним скористатися майже неможливо протистояти.

 Підлітковий вік – один із найвразливіших періодів життя людини. У цей час роль сім’ї як соціалізуючого чинника втрачає своє колишнє значення та відступає на другий план. Підліток набуває досвіду соціальної поведінки, засвоює норми та цінності суспільства, вчиться виконувати суспільні ролі. На нього покладаються значно більші обов’язки, ніж це було раніше.

 «Моя дитина з семи років користується комп’ютером та інтернетом. Спочатку були прості ігри, перегляд мультфільмів, а вже з 11-ти Сашко почав грати в он-лайн ігри зі своїми друзями – стріляли та воєнні ігри. Він почав сидіти в інтернеті майже по 12 годин на добу, не виходить на вулицю, тільки по мікрофону спілкується зі своїми товаришами по грі. Закинув навчання, не допомагає по хатніх справах, друзів, із якими можна піти прогулятися, немає. Я працюю позмінно й не маю можливості контролювати його. Вже й комп’ютер забирали, вимикали інтернет, навіть шнури ховали, але все марно. Він став агресивний, жорстокий, біжить до ігротеки та сидить там до ночі. Зовсім зір зіпсував. Сина не бачу. Йому комп’ютер дорожчий за все, навіть за власну матір», – розповіла нам Олена Миколаївна, яка вже 10 років нічого не може зробити з інтернет-залежним сином.

 Відсоток підлітків та молодих людей, які живуть за формулою Інтернет = повітря + вода + їжа + житло, становить на сьогодні 62,6 відсотків.

 Як показало дослідження компанії «Cisco», якщо б студентам довелося робити вибір між автомобілем та інтернетом, то 64 відсотки віддали б перевагу мережі. 40 відсотків опитаних студентів коледжів заявили, що інтернет для них важливіший за побачення, зустрічі з друзями та музичні вподобання.

Інтернет-побачення. світла та темна сторони

 Однак, окрім залежності, є винятки, коли за допомогою інтернету люди дійсно покращують своє життя. Хтось працює в режимі он-лайн, студенти навчаються, й без такого помічника їм не обійтися. Хтось в інтернеті знаходить свою другу половину й створює шлюб. Прикладом із власного життя поділилася Кароліна Катаннікова: «Сидячи за комп’ютером, одного дня вирішила зайти до запорізького чату, де познайомилася з хлопцем. Наше спілкування потім тривало ще чотирі дні «Вконтакті». Далі зустрілися на першому побаченні й у той же вечір вирішили подати заяву до РАГСу. Зараз ми одружені, і я не шкодую».

 Проте частіше в чаті, замість того, щоб зустріти свою другу половинку, дівчата зіштовхуються з проблемами. Закінчитися таке спілкування може будь-чим.

 «Коли я починала спілкуватися з хлопцями в чаті, все було добре. Привітні, милі, щирі та люб’язні. Але далі спілкування не йшло. Одного разу написав мені граний хлопець, надіслав свою фотографію, розповів про себе. Він мене зацікавив, і я погодилася на його пропозицію зустрітися. Увечері, поки я чекала на нього в кафе, до мене підійшли двоє чоловіків. Почали говорити, що їхній друг чекає на мене в авто. Я не встигла й оком змигнути, а мені вже надягли пакет на голову й кудись повезли. І якщо б не аварія, в яку ми потрапили, мене б, мабуть, продали за схемою торгівлі людьми. Сьогодні я не користуюся інтернетом для пошуку чоловіка», – розповіла нам Анастасія Вагапова, яка відчула на собі недоліки життя в інтернеті.

Яна ЧІВІЛЬОВА


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОРОГИ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |