misto.zp.ua

Журналістика і війна

Журналістика і війна

Війна завжди була однією з найбільш складних та вразливих ситуацій для людства. У таких небезпечних умовах роль журналістів стає надзвичайно важливою. Вони виступають свідками, які доносять інформацію про військові події, наслідки та постраждалих сторін. Завдяки роботі медівників люди отримують достовірну інформацію переглядаючи репортажі та прямі трансляції, їхні матеріали про те що відбувається у державі можуть надихати, приземляти та впливати на українців та світ.

Однією з важливих функцій журналістики у військовий час є свідчення про порушення прав людини та військові злочини, згодом ці події можуть стати важливими доказами для міжнародних слідств та допоможуть притягнути винних до відповідальності.

Ще однією поширеною проблемою є інформаційно-психологічна пропаганда з боку росії, яка націлена на роз’єднання українського суспільства тому кожен день журналісти мають свій фронт. Детектор медіа повідомляє що у перші місяці повномасштабної війни, українські медіа проявили себе ефективніше за російську, наголошуючи що наша країна деталі частіше в іноземних медіа стала звучати та асоціюватись як незламна, сильна та вольова.

Повномасштабна війна стала важким випробуванням і для інституційної стійкості медіасфери: станом на травень 2023 року в Україні закрилися понад 200 видань, переважно у зоні окупації і на прифронтових теренах, про це повідомляє Суспільне Україна. Окрім цього працюючи на фронті журналісти наразі ризикують здоров’ям та життям. Медійники неодноразово потрапляли під обстріли. ІМІ надає таку інформацію: «83 медійники загинули під час російсько-української війни у період з 2014 до 2024 року», а Детектор медіа наголошує «як мінімум 12 журналістів затримано на окупованих Росією територіях, двоє українських журналістів вважаються зниклими безвісти в Росії.»

Робота журналістів під час війни небезпечна та важлива, адже є невід’ємною складовою інформаційного простору, яка допомагає забезпечити правдивість, допомогу постраждалим та є надзвичайно важливою для суспільства та міжнародного співтовариства.

Валерія Кур’янінова


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МІГ
ПОРОГИ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
MISTO.ІНФОРМ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |