misto.zp.ua

Жіноча краса у військовій формі: запорізькі нацгвардійки про свій вклад у Перемогу

💛💙Жіноча краса у військовій формі: запорізькі нацгвардійки про свій вклад у Перемогу

9 вересня – Всесвітній День краси.

З давніх часів красу уособлювали саме жінки. Тому, напередодні ми зустрілися з двома зовсім різними представницями прекрасної статі, які вирішили вдягнути гвардійський однострій.

Знайомтеся:

Яна – молодший сержант, командир відділення, 20 років – з дитинства успішно займалася бойовими мистецтвами й одягнула погони за прикладом батька.

Як Ви опинилися на військовій службі?

 В мене батько служив у Збройних Силах України, я дивилася на нього і з дитинства прагнула стати військовою. У 18 років пішла по його шляху – одягнула погони.

Я шукала, як потрапити саме у цю частину – бо це ж полк оперативного призначення! Приїхала сюди, влаштувалася на службу. Спочатку мене хотіли записати у зв’язківці, але я попрохала посаду, пов’язаною зі спортом і активністю. Командири побачили мою мотивованість і запропонували стати кінологом. Я з радістю погодилася. І десь рік працювала з собакою, бельгійською вівчаркою – досить успішно, до речі.

Потім я захотіла розвиватися у військовій сфері, присвятити все життя армії. Для цього вивчилася на сержанта, командира відділення – з надією потім, після ще одного курсу навчання, здобути посаду інструктора з бойової підготовки. Але потім почалося повномасштабне вторгнення росіян, і про розвиток кар’єри довелося на деякий час забути.

Знаю, що Ви займалися бойовими мистецтвами…

Спортом я захопилася ще в 11 років. Спочатку практикувала у-шу, а згодом перейшла у спортивну школу, де розпочала серйозно займатися боксом, кікбоксингом і тайським боксом.

Вперше на всеукраїнські змагання з кікбоксингу я поїхала у 13 років і одразу зайняла перше місце. На наступний рік тренери відправили мене на міжнародні змагання по боксу, які проходили у Карпатах – тоді мені було чотирнадцять – і я знову перемогла. Дякуючи цій перемозі я отримала звання кандидата у майстри спорту.

Зараз я – багатократна чемпіонка України з боксу, кікбоксингу, тайського боксу. 

Розкажіть про Вашу сім’ю.

Як я вже говорила, батько в мене служить у Збройних Силах, також командиром відділення. З 2014 року був постійно на ротаціях у Донецькій області. Також хотів їхати вчитися на інструктора, та велика війна цьому завадила. На той час він був у Авдіївці, 24 лютого його підрозділ перевели у Верхньоторецьк. Ми з матір’ю підтримували з ним зв’язок до середини березня, потім цей зв’язок обірвався. З’ясувалося, що тоді на його позиції напали росіяни – з тих пір батько рахується зниклим безвісти, як і майже весь його підрозділ.

Ще в мене є син Кирило, йому три рочки. Хоча я народила доволі рано, проте дуже щаслива його появі на світ.

Чи важко Вам командувати чоловіками – тендітній дівчині?

На початку, коли мене призначили на посаду, було важкувато. Мої підлеглі звикали до мене, я звикала до них. І з кожним днем керувати відділенням ставало дедалі простіше. Головне – показувати особистий приклад, і вести за собою власним авторитетом.

Якщо Яна з дитинства мріяла про військову кар’єру, то наша наступна співрозмовниця одягла форму Національної гвардії після початку повномасштабного російського вторгнення. Тоді як її цивільна професія далека від військових реалій.

Дарина – солдат-зв’язківець, 27 років – виготовляла гарнющі букети з різних продуктів харчування, але пішла до війська по мобілізації з власної ініціативи.

Яким чином від смачної естетики Ви дійшли до військової служби?

Я бачила чоловіків, які боялися йти воювати. А ще у мене є дитина. І я не хотіла, щоб ці чоловіки через свою боязнь впустили ворогів до мого міста і зіпсували майбутнє моєї дитини. Тому сама прийшла до військкомату і сказала: мобілізуйте мене, мені потрібно бути у війську – хоч солдатом до окопу, хоч медсестрою на передову! Спочатку мене відмовляли, але я була наполегливою. Тоді мене направили у Нацгвардію. Тут я була зарахована до роти зв’язку.

Скільки років Вашій дитині?

Три з половиною. З чоловіком я розлучена. Є батьки, вони живуть тут, у Запоріжжі, допомагають доглядати дитину. Також є молодший брат, але він давно працює у Канаді. Зараз моя дитина сумує за мною. Але я розумію, що роблю добру справу заради її ж блага.

Плануєте далі служити у війську?

Гадаю, цей період у моєму житті тимчасовий – зараз потрібно захистити нашу землю і я ні на секунду не вагаюсь. На мою думку, щоб стати кадровим військовим, треба бути зануреною у цю «кухню» мало не від самого народження. Тому буду носити форму, поки не оголосять про Перемогу і демобілізацію. Хоча – хто знає, можливо, мені запропонують служити далі, і це мені сподобається…

Яка Ваша військова спеціальність?

Повинна була бути телефоністкою. Та коли ми приїхали на навчання, з’ясувалося, що посади телефоністів вже укомплектовані – і мене вчили інформаційним технологіям. Тому можна сказати, що я – військовий айтішник.

Важко служити у чоловічому колективі?

Зовсім ні. Відчувається турбота, зацікавленість у результатах моєї праці. Якщо є проблема – завжди пояснять, підкажуть. Хоча, до речі, в моїй роті служать в основному жінки. І я більше боялася якихось конфліктів з їхньої сторони. Але нічого подібного не відбулося. Усі допомагають одна одній, і роблять це щиро. Колектив реально класний.

Чи доводилося Вам старі навички – я маю на увазі складання букетів з продуктів – застосовувати у новій професії?

Навіть після початку повномасштабної агресії в мене було дуже багато замовлень. Доводилося відмовляти людям, адже я не зовсім розуміла, чи правильно дарувати радість у такі важкі часи. Згодом моє відношення до цього змінилося – не дивлячись на війну, людина все одно хоче радіти, хоче отримувати подарунки. Тому зараз іноді виготовляю “їстівні букети”. Я впевнена – все дійсно буде добре після нашої Перемоги. І кожен зможе повернутися до звичного та щасливого життя.

Нині обидві гвардійки не тільки прикрашають собою 9 полк оперативного призначення НГУ імені Героя України Богдана Завади, але й наполегливо роблять все заради однієї мети всіх українців: вигнати загарбників з нашої рідної Землі.

Південне оперативно-територіальне об’єднання Національної гвардії України

  


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
MISTO.ІНФОРМ
МІГ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
ПОЗИЦІЯ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОРОГИ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |