Учасники гурту «D.StaFF» (Канцлер – вокал, «Ёж» – вокал, Маньяк – гітара, Ел – бас-гітара, Віталя – барабани) – люди з різними музичними вподобаннями, та саме це дозволяє їм створювати унікальну й цікаву музику. Буква “D” в назві значить слово «Different», що підкреслює різноманітність колективу.
- Хлопці, як ви познайомились? В кого і як виникла ідея створити групу?
Канцлер: З Єжом ми дуже давно знайомі – років вісім. При цьому років сім разом лабаємо реп. А ідея грати репкор з’явилася, коли я зустрів давнього знайомого з інституту, і він каже: «А ми граємо живу музику!», а я йому: «А я роблю реп!». Я дав йому послухати один свій трек, і він запропонував створити щось спільне. Ми й створили. та згодом майже всі учасники колективу розійшлись, хто куди: хтось надто дорослим для цього став, хтось ще щось… Тоді вже просто позапрошували знайомих хлопців до гурту – так і виник колектив у теперішньому його складі.
«Ёж»: До речі, четвертого червня нашій групі буде вже два роки.
- Скільки у вас було виступів? Які з них найяскравіші?
К.: «Рок-клуб»! Найяскравіший виступ в «Рок-клубі»!
Ё.: А хіба не «Нахерсон»?..
К.: Та ні! Ти згадай «Рок-клуб», той слем, що там взагалі коїлось. А взагалі виступали разів 15.
- Так що ж було такого яскравого на «Нахерсоні»?
Ё.: Я там ледь не навернувся зі сцени!
К.: А, оце й все! Взагалі складно виокремити якийсь один виступ. Ми завжди дуже яскраво виступаємо. Це по-перше. А по-друге, нас завжди кличуть. Без нас не рентабельно щось взагалі влаштовувати (сміється). Просто в Запоріжжі здебільшого грають панк-рок. Кому як, а мені цей напрям не подобається. Коли ми виходимо на сцену, слухачі нам дуже раді. Вони чекають альтернативи. Ми виходимо, й публіка каже: «Жгі, таваріщ!».
- Кого з запорізьких гуртів ви поважаєте найбільше? Можливо, хотілось би з кимось записати спільні треки?
К.: На мій погляд, це «CO2» і «Millennium Day».
Ё.: Ще «Інула», мабуть…
- Чи заробляєте ви на музиці?
К.: Ми не заробляємо. Та це можливо, якщо буде якась геніальна продюсерська думка. В Україні із гуртів, що грають репкор, тільки «ТОЛ» заробляє, напевно.
- Чи потрібна, на вашу думку, для музиканта спеціальна освіта та чи є вона у вас?
К.: Ні, не потрібна. Тут головне – бажання. Ми всі самі навчились грати та співати. Музична освіта є лише у нашого барабанщика.
- Яким одним словом ви б описали зміст своїх пісень?
К.: Мабуть, соціальне. Тому що ми співаємо про все. І це все, звичайно, торкається суспільства.
- На кого з українських та зарубіжних музикантів можна рівнятись? Кого ви поважаєте?
К.: З українських мені подобаються «СКАЙ» та «Роллікс». А з зарубіжних – «KORN», «Limp Bizkit», «Wu-Tang», «Onyx».
- Музика для вас –тимчасове захоплення? До якого віку ви бачите себе в групі?
К.: До труни! Ні, музика – це не тимчасове захоплення. Музика – вічна. Ми ні на що її не проміняємо. Можливо, гурт колись і розпадеться – то вже справа непередбачувана… Але займатись музикою будемо завжди.
- Як ви гадаєте, що потрібно грати, щоб бути популярним і заробляти гроші?
К.: Потапу – респект! Він хоч і гівнюк, та він знає, чим і як вдарити по кишені слухача. Щоб гарно заробляти, треба, мабуть, співати такі собі дурнуваті пісні. Навіть реп, коли виходить на велику сцену, стає дурнуватим. Тому що популяризація робить свою справу.
Ё.: Так, тому що, щоб читати реп на великій сцені, треба робити його таким, щоб він подобався всім. А тоді вже втрачається весь глибинний зміст пісень. Той самий Потап в свій час робив дуже серйозні та якісні речі.
- Які ваші власні досягнення в музиці?
Ё.: Нас багато хто знає в Україні та Росії. В Росії здебільшого нас знають ще як «Зону П». Як «Зона П» ми увійшли до фіналістів «Hip-Hop.Ru». В 2005 році ми зайняли друге місце на «Червоній Руті». На всеукраїнському фестивалі «Водоворот» ми зайняли перше місце.
- Чи берете ви участь у благодійних концертах?
К.: Ні. Нас не запрошують. Та й навіщо нас запрошувати, якщо «Тартак» приїжджає на подібні концерти?
Ё.: Так, якби запрошували, звичайно, залюбки брали б участь. Чом би й ні? Нам гроші не цікаві.
- Ну вам нічого і не платять…
К.: Тому й не цікаві! Нам цікава винятково музика. Оренду приміщення, ремонт, апаратуру – все сплачуємо зі своєї власної кишені. Але воно того варте. Не було б варте – не займалися би цим.
- Чи замислюєтесь ви над своїм іміджем перед виступами?
К.: Абсолютно ні! Ел (басист) – так… А ми – аби в чистому! (сміється)
Ё.: Взагалі ми стараємось брати публіку своїми піснями, а не зовнішнім виглядом.
Ознайомитися з творчість групи «D.StaFF» можна на їхній сторінці Вконтакті: http://vk.com/d_staff
Довідка «Порогів»
Група «D.StaFF» була створена в травні 2010 року шляхом злиття двох різних субкультур: сучасного хіп-хопу й важких гітарних рифів. Основний стиль колективу – репкор, але, не дивлячись на це, хлопці стараються зробити кожну пісню особливою, в той самий час не виходячи за рамки свого стилю.
Оксана ЖИТНЮК
Комментарии:
нет комментариев