Українська компанія "Нафтогаз" почала імпортувати газ, щоб пройти опалювальний сезон. Про це пише Forbes.
Зазначається, що поки що йдеться про невеликі обсяги поставок, але загалом, за оцінками експертів, на вирішення питання може знадобитися до 500 мільйонів євро.
"Поки що імпорт невеликий — 100 мільйонів кубічних метрів, але може знадобитися вдесятеро більше, щоби пройти зиму без відключень", - пише Forbes.
Як нагадує видання, минулого літа у компанії запевняли, що перезимувати Україні вдасться на власному газі. Однак, якщо зимові морози посиляться і власних запасів газу України не вистачить, це може обернутися масовими відключеннями опалення.
В Україні закликали оперативно розпочати імпорт газу у великих кількостях
Про те, що обсяги газу в сховищах України знизилися до майже критичної позначки десять відсотків, 30 січня заявив колишній глава компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.
Він зазначив, що Україні слід оперативно імпортувати газ у більших обсягах для покриття внутрішніх потреб. За його словами, оскільки газ у сховищах перебуває під тиском, нижчі рівні означають, що щодня можна видобувати все менше цього палива.
"Це означатиме, що ми не зможемо задовольнити попит на газ за рахунок видобутку та підземних газових об'єктів, і нам доведеться імпортувати газ в екстреному порядку", - заявив Сергій Макогон колишній голова компанії «Оператор ГТС України».
Він наголосив, що рік тому сховища були заповнені приблизно на 20 відсотків, а 2023 року на той самий момент — на 22–23 відсотки. Поточне добове споживання газу він оцінив у 110 мільйонів кубічних метрів, з яких 52 мільйони покриваються добиччю та 58 мільйонів надходять зі сховищ. В умовах заморозків споживання може зрости до 150 мільйонів, і цей стрибок не вдасться покрити за рахунок резервів.
"У нас такого раніше ніколи не було", - прокоментував ситуацію експерт. За його словами, у разі, якщо вдарять морози, газу не вистачить для проходження зими. З поточного опалювального сезону Україна вийде із майже порожніми сховищами, констатував він.
Комментарии:
нет комментариев