Як дострокова зміна влади вплине на життя Запоріжжя, „Пороги” запитали у експертів з різних сфер життя.
Нагадаємо: 23 вересня мер Запоріжжя Євген Карташов офіційно заявив про свою відставку. Наступного дня на позачерговій сесії міськрада прийняла відставку свого секретаря Юрія Каптюха та затвердила на його місце - Володимира Кальцева. Юрій Каптюх рішенням сесії став заступником міського голови. Володимир Кальцев наразі займає посаду виконуючого обов’язки мера міста.
Денис Пятигорець, Центральний європейський інститут демократичних реформ, політолог:
- Потрібно з самого початку розуміти передумови ситуації. Була влада з командою Карташова. Люди наживалися на міському бюджеті, творили чорне. Коли Карташов почав втрачати підтримку («Запоріжсталь» продали росіянам – підтримки немає, «Індустріалбанк» теж припинив фінансування), він почав це розуміти. Довелося вибивати собі місце та йти з посади достроково.
Отже, Кальцева, першого заступника голови обласної державної адміністрації, обирають секретарем міської влади. Автоматично він стає виконуючим обов’язки мера міста. Юридично все правильно. Та й місту це піде тільки на користь. Є чітка вертикаль влади. Не буде такого, що одні прийняли рішення, а інші його не затвердили. Місто знаходиться в одних руках. Вже не можна буде сказати, що хтось працює погано. Партії Регіонів просто не залишається вибору, як робити щось позитивне. Вони мають працювати на благо міста.
Максим Лепський, доктор філософських наук:
- Поки залишається команда, яка працює над управлінням та розвитком міста, динаміка збережеться. Для того, щоб увійти в поле управління, керівнику потрібно мінімум півроку. Зараз головним завданням центральної влади є створення вертикалі влади. А завданням людей, які прийшли в управління – зберегти все, що було позитивного та зробити прорив і цікаві проекти для покращення життя і розвитку міста.
Окрім цього, політика - на порозі виборів. Я вважаю, міський ресурс буде використовуватися в передвиборчих технологіях. Наскільки коректно – покаже час.
Генадій Рекалов, депутат Запорізької міської ради:
- Я гадаю, що цілком позитивно вплине. На жаль, нагромадилося багато проблем в комунально-господарській сфері, які колишніми методами управління вирішити було неможливо. Так само і в інформаційній політиці: можливо стане більше справи та менше піару.
Федір Турченко, доктор історичних наук:
- Усілякі дострокові зміни викликають дестабілізацію. В нашому випадку це можуть бути чутки, спричинені питаннями «Чому так вийшло?», «Хто саме займає місце?», «Наскільки все узгоджується з нормами моралі?». Хвиля чуток буде кристалізувати ситуацію. Я гадаю, що таке становище піде не на користь кандидату, якщо з боку влади не будуть внесені позитивні зміни в життя міста.
Тетяна Ніколаєва, кандидат філософських наук, політолог:
- Зміна влади в нашій державі чревата потрясіннями, тому що відсутні її спадкоємці. Політики одержимі помстою. В її ході вони ладні перевернути всю політику. Коли влада змінюється достроково, вона особливо обіцяє бути радикальною. Весь радикалізм ми побачимо після 30 жовтня. Будуть не вибори, а кадрові призначення. Масові вигнання та масові призначення. Буде радикалізація влади.
Євгенія СКОРИНА
Комментарии:
Запорожец | 04.10 2010 в 17:33
2Денис Пятигорець - с вашей "политологией" вы немного запутались в понятиях экономического провала (коим Карташов не страдал и это никак не могло повлиять на еще один месяц его правления) и политического захвата власти (то, что именно и произошло, когда пана Карташова, я предполагаю, что практически насильно попросили уйти). Спросите у каждого школьника, который не занимался политологией и он вам ответит причину ухода Карташова. И еще спросите так-же что они думают по поводу "наживания" на местном бюджете новой власти... Вы еще потом скажете, что Карташов практически ничего не брал...