Зміни в правилах реєстрації кодів ІМЕІ мобільних телефонів не зашкодять закордонним туристам користуватися послугами операторів мобільного зв’язку.
У період відпусток чимало громадян інших країн планують відвідати Україну в якості туристів. Проте, деякі ЗМІ встигли розповсюдити інформацію, яка певним чином викликає занепокоєність людей, що збираються відпочити у нас. Відпускний настрій, як зазначає одне з видань, може зіпсувати „сюрприз”, пов’язаний з впровадженням в Україні нових правил користування мобільним телефоном.
Згідно документу, що увійшов в дію навесні 2009 року, для безпроблемного спілкування засобами мобільного зв’язку туристам доведеться зареєструвати в УДЦР код ІМЕІ свого мобільного телефону. Якщо ж вони цього не зроблять вчасно, оператор відключить їх від надання послуг.
Український державний центр радіочастот роз’яснює: жодних причин для хвилювання у гостей, що прибули з-за кордону до України немає і вкотре хоче поінформувати їх про певні зміни в реєстрації мобільних терміналів.
Ці зміни, нагадаємо, не стосуються тих, хто перетнув кордон України і користується послугами роумінгу.
Якщо ж представник іншої держави вирішив з різних причин перебувати в Україні протягом трьох місяців і він не користується послугами роумінгу, то для підключення його мобільного терміналу до мереж українських операторів він має придбати sim-картку. Згідно з новими вимогами, при першому підключенні оператор має попередити користувача, що телефон буде обслуговуватися лише три місяці, а код ІМЕІ його телефону внесено до „сірого” списку. Після трьохмісячного терміну телефон автоматично буде внесено до „чорного” списку й відключено оператором від мережі. Використання цього телефону в майбутньому стане не можливим.
У разі, якщо людина перебуває в Україні більше 3 місяців або бажає відвідувати країну в майбутньому, то вступають в дію правила, згідно яких реєстрація телефону в УДЦР є обов’язковою. Для цього необхідно надіслати до УДЦР копію митної декларації, в якій записано тип телефону. При відсутності такого документу – надсилаються дані про телефон та ксерокопії першої сторінки паспорта та сторінки з відміткою про перетинання українського кордону. На підставі цих даних код ІМЕІ вашого телефону буде внесено до узагальненої бази даних і він буде обслуговуватись оператором на законних підставах.
Реєстрація телефонів у такий спосіб дозволить вам назавжди зняти проблему з отриманням послуг мобільного зв’язку в будь який час коли б ви не прибули в Україну.
З правилами реєстрації мобільних телефонів ви також можете ознайомитися на сайті УДЦР – www.ucrf.gov.ua.
Прес-центр Українського державного центру радіочастот
Комментарии:
нет комментариев