Введення сезонного тарифу на виробництво, транспортування й подачу теплової енергії населенню з 1 серпня обґрунтовано економічно. Такого висновку дійшли учасники науково-аналітичної ради з питань стратегії економічного й соціального розвитку міста.
Нагадаємо, що рада створена при міському голові ще в 2004 році. Крім муніципальних керівників, до неї входять відомі в місті фінансисти, юристи, економісти промислових підприємств, представники науки й бізнесу.
Міський голова Євген Карташов запропонував зважити всі "за" і "проти" введення в місті сезонної оплати за газ і тепло. Як повідомила раді заступник міського голови Наталя Новак, сезонний тариф на послуги централізованого опалення вводиться для мешканців, що проживають у будинках без приладів обліку тепла:
– Зараз городяни вносять плату за спожите тепло щомісяця рівними частинами. З нового опалювального сезону люди будуть платити за послуги тільки в період споживання. Іншим словами, за "гарячі батареї" прийдеться платити взимку повну вартість, зате влітку платити ніхто більше не буде. У підсумку – річна сума оплати залишиться незмінною.
У зв’язку із введенням сезонного тарифу, плата за тепло збільшиться вдвічі, при цьому кількість родин, що одержують державну субсидію, зросте мінімум на 30 %. Це підтвердили фахівці управління праці й соціального захисту інших міст, де вже діє сезонний тариф на тепло. Наприклад, у Луганську, Донецьку, Одесі, Рівному, Дніпропетровську, Кіровограді, Херсоні сума сезонного тарифу – від 3,09 грн. (Херсон) до 5,10 грн. (Донецьк). Фахівці Запорізького управління праці й соціального захисту запевнили мера, що пенсіонери не будуть обивати пороги, стояти в черзі, писати заяви, щоб одержати державну субсидію – адже в електронній системі обліку є інформація про кожного з них. Право на субсидію одержать також багато родин бюджетників. Тепер сума державних доплат буде вже не три гривні, а від 50 до 200 гривень.
Державна інспекція з контролю за цінами в Запорізькій області вже розглянула проектні тарифи й дала висновок про їхню економічну обґрунтованість. Із введенням сезонного тарифу на опалення й з урахуванням збільшення витрат на виробництво теплової енергії його розмір буде становити 3,90 грн. за 1 кв. м при вартості 1 Гкал теплової енергії 163,05 грн.
Висловивши свої зауваження, члени науково-аналітичної ради при міському голові погодилися з тим, що введення сезонного тарифу – назріла необхідність. Представники промислових підприємств відзначили, що у своїх відомчих гуртожитках вони вже давно ввели сезонний тариф: узимку мешканці платять за тепло повністю, а влітку, коли батареї холодні, плата не стягується.
Рада рекомендувала муніципальній владі провести громадські слухання в районах, роз’яснити городянам економіку формування сезонного тарифу на опалення.
Комментарии:
нет комментариев