misto.zp.ua

Бюджет міста прийнято, але його дефіцит поки що становить 60 мільйонів гривень

Як ми вже повідомляли, в п‘ятницю відбулася вісімнадцята позачергова сесія Запорізької міської ради. Перед її відкриттям міський голова Євген Карташов привітав усіх присутніх з Новим роком і побажав здоров‘я та успіхів на благо Запоріжжя.
– Практично всі завдання, які ми ставили перед собою торік, виконали. А сьогодні намітимо плани на 2008 рік, – сказав він.

– Нам потрібно забезпечити життєдіяльність міста, поліпшити якість обслуговування городян, підвищити якість усієї нашої роботи, підняти рівень економіки міста за рахунок розвитку промисловості. Одним із найголовніших напрямків нашої діяльності є будівництво транспортних розв‘язок у Запоріжжі. Нам потрібен міст через Дніпро. Уся країна про це знає. Друге: питання бюджету я особисто обговорював із нинішнім Прем‘єр-міністром Юлією Тимошенко. Вона сказала, що Держбюджет буде переглянуто з урахуванням наших інтересів. Те, що робилося з Держбюджетом досі, вона назвала неправильним.

Пріоритетним, за його словами, у місті буде спорудження житла, особливо соціально доступного. Кабмін обіцяє, що цього року протягом двох місяців буде розроблено відповідну програму фінансування житла в кредит на 35 років із відсотковою ставкою 5–6. На засіданні виконкому міськради прийнято рішення розробити таку програму в себе й винести її на розгляд депутатів.

Позитивний результат той, що за 2007 рік у Запоріжжі народилося 8044 дітей, тобто на 1022 більше, ніж у 2006-му. Це – чи не найголовніший показник, що характеризує підвищення добробуту людей, а значить, і роботу міської влади.

Міський голова запевнив присутніх, що буде добиватися, щоб Запоріжжя включили в програму проведення "Євро-2012". Адже в нашому місті екскурсантам є що подивитися. Скажімо, Національний заповідник "Хортиця" та культурно-історичний комплекс "Запорозька Січ". Євген Карташов подякував трудівникам і керівництву ВАТ "Запоріжсталь", за кошти якого споруджено комплекс. Але щоб довести все до кінця, завершити будівництво та оформлення Січі – потрібні гроші. Тому мер закликає інші підприємства підключитися до цієї благородної справи. І міську програму "Запоріжжя – туристичне місто" треба здійснити вже цього року на базі острова Хортиця.

Генеральний директор Національного заповідника "Хортиця" Максим Остапенко подякував керівництву міста, депутатам за їхню увагу до Хортиці. Він нагадав, що ідея спорудження Запорозької Січі не була реалізована в 60-ті роки ХХ століття, потім була повторна спроба зробити це в кінці 80-х – знову невдала. І лише 2004 року після прийняття генерального плану розвитку заповідника було розпочато будівництво. Саме Запорозька Січ стає візитною карткою нашого міста.

Нині реалізовано вже 80 відсотків загально-будівельних робіт історико-культурного комплексу. Залишається завершити спорудження й відтворити інтер‘єри, створити експозиції в куренях, хаті кошового, канцелярії, в інших об‘єктах. Останнє робитиметься разом із обласною організацією Національної спілки художників. Про це розповіла депутатам її голова Ірина Гресик. Вона сказала, що вже опрацьовано проекти інтер‘єрів усіх об‘єктів Запорозької Січі. На Хортиці відбулося п‘ять пленерів НСХУ. Художників не можна було забрати на екскурсію в інші місця острова – всі хотіли працювати саме на історично-культурному комплексі.

Запорізькі художники провели унікальну роботу – збирали все по крупинці. Адже в історичних джерелах ніде чітко не сказано, який вигляд мав той чи інший об‘єкт Січі. І це буде не просто музей, куди можна зайти й подивитися, але й заклад патріотичного виховання молоді.

Від імені почесних громадян міста Запоріжжя перед депутатами виступив Герой України Федір Муравченко.

Із доповіддю "Про програму соціально-економічного й культурного розвитку міста Запоріжжя на 2008 рік" виступила заступник міського голови, начальник головного економічного управління міськради Наталя Новак.

Програма, за її словами, складається з двох частин: головна мета і пріоритети економічного й соціального розвитку міста Запоріжжя на 2008 рік; прогноз соціально-економічного й культурного розвитку м. Запоріжжя на 2008 рік. Темп росту обсягів промислової продукції у 2008 році прогнозується збільшити на 10,0 % до очікуваного виконання у 2007 році (120,9 %).

Обсяг реалізованої продукції (у відпускних цінах підприємств) прогнозується на рівні 43930,7 млн. грн., що на 12,1 % більше очікуваного виконання у 2007 році (39174,5 млн. грн.). Роздрібний товарообіг у 2008 році становитиме 5532,6 млн. грн., тобто планується збільшення на 20,0 % у порівнянні з 2007 роком (очікуваний – 4610,5 млн. грн.), у тому числі на душу населення – 7056,0 грн., що на 21,7 % більше очікуваного у 2007 році.

Прогнозний обсяг фонду оплати праці на 2008 рік складає 7684,38 млн. грн., що на 30,7 % більше очікуваного у 2007 році. Середньомісячна заробітна плата прогнозується на рівні 2098,8 грн., що на 27,5 % більше очікуваного у 2007 році (1646,12 грн.).

Депутати затвердили програму соціально-економічного й культурного розвитку Запоріжжя на нинішній рік.

Із доповіддю "Про бюджет міста на 2008 рік" виступила заступник міського голови, начальник фінансового управління Валентина Малиш. Вона доповіла, що доходна частина міського бюджету складає 1 мільярд 954 мільйони гривень. Обсяг доходів загального фонду бюджету складає 1362992,5 тисячі гривень, у тому числі офіційні трансферти 310692,4 тисячі гривень. Обсяг доходів спеціального фонду складає 545308,4 тисячі гривень. Обсяг доходів, що враховується при визначенні міжбюджетних трансфертів заплановано в сумі 941600 тисяч гривень, що на 21,4 відсотка більше, ніж торік. Найбільшу питому вагу в структурі доходів загального фонду бюджету має податок із доходів фізичних осіб – 83,6 відсотка.

Збільшується розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня до 515 гривень, з 1 квітня – до 525, а з 1 жовтня – до 545 гривень. Фонд оплати праці в бюджетних установах зростає на 33 відсотки. На фінансування установ соціально-культурної сфери спрямовується 725851,7 тисячі гривень, що на 28,5 відсотка більше, ніж торік. Видатки на соціальний захист збільшаться на 13714,4 тисячі гривень, або на 4,8 відсотка. На капітальний ремонт житлового фонду виділено коштів більше ніж минулого року на 17,7 відсотка. Видатки на благоустрій міста зростуть на 8,6 відсотка. Видатки бюджету розвитку плануються по 52 об’єктах в обсязі 451715,5 тисячі гривень. Виділяється також 1014 тисяч гривень на довготермінові пільгові кредити молодим сім’ям на спорудження, реконструкцію та придбання житла.

Депутат Віктор Петренко звернув увагу на те, що будівля Орджонікідзевської районної адміністрації потребує невідкладного ремонту. За його словами, там уже працювати страшно: штукатурка відвалюється цілими глибами.

Зі співдоповіддю виступив голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету й фінансів депутат Віктор Великий. Він сказав, що бюджет більший проти минулорічного на 21 відсоток. Здавалось би, що це добре. Але з нього треба відрахувати інфляцію та зростання заробітної плати бюджетної сфери. Це 31 відсоток – в охороні здоров‘я, 38 – в освіті та 64 відсотки в сфері культури. Тому зарплата плюс оплата енергоносіїв дають скорочення резервів, що йдуть на всі інші статті витрат, включаючи медикаменти, обладнання тощо.

Перед спеціалістами та депутатами бюджетної комісії стояло непросте завдання: збалансувати бюджет так, щоб закрити найбільш болючі питання, покликані забезпечити динамічний розвиток усіх галузей міста. Ставляться нині й завдання, про які тільки говорили багато років. Наприклад, придбання комп‘ютерного томографа, який буде першим таким муніципальним приладом у місті й області. На нього виділено 4,5 мільйона гривень. Це – виділення більше 20 мільйонів гривень на ремонти закладів охорони здоров‘я, освіти й культури. На 4,5 мільйона гривень збільшено витрати на ремонт доріг. Майже вдвічі проти минулого року збільшуються витрати на реалізацію програми "Освітлення" – із 2,5 до 4,4 мільйона гривень. Це все – плюси, яких не мав минулорічний бюджет.

Щодо депутатського фонду, Віктор Іванович запропонував нині виділити на нього половину необхідних коштів, а вже в березні при корегуванні бюджету додасться й друга половина.

Він відзначив, що бюджет розвитку нині значний. Але левину долю в ньому складає субвенція на мости через Дніпро. Дефіцит в 60 мільйонів гривень – саме по бюджету розвитку. Потрібен нетрадиційний вихід із ситуації. Таким є емісія муніципального займу на суму 60 мільйонів гривень.

Наостанок Віктор Великий сказав, що питання бюджету розглядалися з жовтня минулого року. Комісія присвятила цьому дванадцять засідань. Він подякував усім, хто брав участь у підготовці бюджету міста.

Депутат Володимир Максимов запропонував 154-й і 247-й дитячі садки реконструювати, щоб не брати кошти з бюджету розвитку. На це Віктор Іванович відповів, що потрібно зробити пропозиції щодо цього відповідним управлінням і разом із ними відпрацювати ці питання.

Депутат Володимир Яковлєв запропонував колегам припинити дебати й прийняти бюджет міста на 2008 рік, зазначивши, що всі недоліки в ньому випливають із документів центральних органів, згідно з якими й формувався бюджет. Його підтримав також депутат Володимир Кияниця, порушивши заодно й проблеми освітлення вулиць у Ленінському районі та розподілу депутатського фонду по районах міста. Депутат Павло Баулін сказав, що жодне звернення міських депутатів до Кабміну не було враховано при формуванні бюджету, а Держбюджет фінансує в основному управлінські структури. Він засумнівався в корегуванні Держбюджету в березні. Бо дефіцит його складає нині 18 мільярдів гривень.

Бюджет міста було прийнято одностайно.

Перший заступник міського голови Володимир Грищенко доповів про виділення коштів з міського цільового фонду Запорізької міської ради на придбання житла постраждалим при аварії в будинку № 62 на вулиці Військобуд. Детальніше про це – в інформації під рубрикою "Місто: день за днем".

Сесія вирішила створити координаційну раду з питань проведення випуску облігацій VІ внутрішньої місцевої позики міста Запоріжжя в 2008 році. З цим питанням виступила Наталя Новак. Також внесено зміни до рішення міськради від 27.12.2006 року "Про затвердження розмірів орендної плати за земельні ділянки певного функціонального призначення у Запоріжжі". Із цим питанням виступив заступник міського голови, депутат міськради Сергій Гладченко.

У роботі сесії взяв участь і виступив виконувач обов‘язків голови обласної держадміністрації Валерій Черкаска.

Сергій СТРІЛЕЦЬ


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
ПОЗИЦІЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
MISTO.ІНФОРМ
ПОРОГИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ
Контакты
Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |