misto.zp.ua

Анна: Моя війна. Відкладені мрії

 

Все це почалось 24 лютого 2022 року в Україні. Коли росія розпочала повномасштабне вторгнення, коли шалена кількість техніки пішла по нашим рідним вулицям, коли падали будинки не в силах вистояти проти удару проклятої ракети, коли сльози полились рікою, коли смерть пішла у наступ, коли небо почало забирати людей…

«Почалась війна…»

Мій ранок почався із цих страшних слів, яких я ніколи би не хотіла почути в житті. Ці слова і до сьогодні лунають в моїй голові, немов злісне відлуння, яке повертається кожен ранок.

Я не вірила в це чи не хотіла вірити, що тепер маю жити у воєнний час.

Пам’ятаю декілька перших днів. Я не спала, не могла спати, знаючи, що на моїй землі гинуть люди, гинуть діти, гинуть мрії, гине надія. Вдень я лежала в ліжку і читала новини в Телеграм. Кожна новина була для мене киснем, киснем який повільно вбивав, наче напускав на мене безкінечну кількість отрути. Та я не могла вже відірватись від них. Кожна смерть, про яку я чула, різала моє серце, рвала душу на малесенькі шматочки. Я захлиналась в сльозах… Коли вбивають твій народ, вбивають тебе особисто.

Летіли дні яких я не пам’ятаю. Тільки біль, нестерпний біль… Потім стало ще гірше. По моїй вулиці почали їхати колони ворожої техніки. Мені здавалось, що їй не буде краю. Вона їхала, їхала і їхала… І я розуміла, що все це буде вбивати людей, кожен снаряд забере чимало життів.

Наше містечко Чернігівка і до сьогодні знаходиться в окупації. Тільки тоді, коли все починалось страх ліз під ребра, не даючи заплющити очі навіть на хвилину. Нікому не побажаю так жити, але в ті дні я просто сиділа цілу ніч в двох штанях, в декількох кофтах, щоб в будь який момент бігти в укриття. Десь так пролетів тиждень. Тиждень в дрімоті, одягнена як капуста.

В якусь ніч мені вдалось заснути. Я прокинулась десь о 8 годині ранку, коли почула звук винищувача, який летів над моїм будинком. Не пам’ятаю, але за секунду я вже стояла біля дверей вдягнена в зимовий пуховик і взута в зимові ботики. Було страшно, але все минулося.

Я завжди боялась смерті, та зараз думаю, якщо моя доля померти, я обов’язково помру, і не має значення куди я сховаюсь. Досі переконана, що від долі не втечеш. Вона завжди тебе знайде, навіть на іншому материку.

Згодом моя найкраща подруга зі своїми батьками вирішила виїхати на підконтрольну частину України. Тоді я втратила частинку підтримки, бо ця людина знає як тут важко і завжди могла підставити своє плече. Та в мене ще залишилась одна подруга, від цього мені ставало легше.

Потім росіяни відключили зв’язок і інтернет. В ці моменти я почувалася ізольованою, тому що я не могла поспілкуватись з друзями навіть через телефон. І через це хвиля самотності накривала мене кожен день з новою силою. Єдине, що тоді допомогло мені вийти з цього стану це книжки і вірші. Книжки стали для мене друзями, саме за допомогою них я тікала в інший світ. За півтори місяці я прочитала 30 книг, іноді це доходило до того, що я читала дві книги в день. Але потім я все переосмислила. Моє життя тут, в реальності, і я повинно його прожити. А вірші для мене особливий спосіб вилити свій біль. Взагалі думала, що не має в мене таланту до віршування, але виявилось навпаки. Коли біль здавлює моє серце, вірші це саме та кров яка з нього виливається разом з емоціями. Я вважаю, вірші не творчістю, а емоціями, тому…

Вірші, що я пишу ночами

Не творчість це

Не спалах чи порив

Це біль якого так багато

Та поділитись ним мені немає з ким

Його частинку я віддам паперу

Бо він для мене ніби кращий друг

Він знає, що в середині у мене

Не тиша, а божевільний серця стук

В словах оцих я закарбую сльози

Бо тільки на вірші ці падають вони

Їх стільки, що можна відкривати море

І ці моря солоні ворогу ніяк не перейти

12 липня друзів не залишилось, остання подруга також виїхала на підконтрольну територію України. Тепер я тут сама, але відстань ніколи не роз’єднає рідних людей по духу.

В окупації дуже складно не втратити себе, залишатись при своїй думці, яку не маєш права виказати. Та мовчати складніше всього, бо мовчання вбивало мене з середини, бо тут не знаєш кому можна довіряти. Ще й прапори ці так душать. Куди б не кинула свій погляд, висить прапор. На якого би військового, який топче мою землю, не глянула, бачу в ньому вбивцю.

Та багато людей може сказати, що мені пощастило, бо я хоча б знаходжусь вдома, але дім це там, де ти відчуваєш себе захищеною, а тут я відчуваю себе чужою. Напевно без такої сильної підтримки, яку кожен день я знаходжу в своїх одногрупниках я б вже пала духом. Та вони допомагають мені триматись і разом ми віримо, що ЗСУ скоро завітає і до нас.

Та вони не знають як тут іноді буває важко, а я не хочу ділитись цими історіями, бо я не та людина, яка буде сіяти бодай одне зернятко сумніву в нашу перемогу. Тому я замовчую історії вбивства і тортур, а розповідаю тільки кумедні і смішні, щоб вони також тримались, і стояли зі мною в одному строю.

До війни в мене було багато мрій. Я хотіла закінчити університет. Працювати по спеціальності, бо дійсно горю цією професією. Обов’язково хотіла написати книжку. Хотіла прожити щасливе життя, яке б було наповнене радістю. Та війна зруйнувала моє життя, вкрала мрії і позбавила надії, але вона триває вже більше року і я не збираюсь коритись обставинам, бо я гордо кажу, що я УКРАЇНКА, незламність тече в моїй крові і я готова боротись за свої мрії.

Я продовжую жити далі, бо дійсно «плач не дав свободи ще нікому, а хто борець той здобуває світ». Тому я борюсь і буду це робити поки наші військові кожен день відвойовують моє майбутнє ціною свого життя.

Анна , студентка факультету

журналістики ЗНУ


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
MISTO.ІНФОРМ
ПОЗИЦІЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
ПОРОГИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Студентський інформаційний портал «Пороги» - це цікаво й корисно, це креативно й актуально, це гостро й оперативно. «Пороги» - це погляд запорізького студентства на молодіжні проблеми. Це репортажі з мистецьких акцій і спортивних подій, інтерв’ю з  неординарними людьми, це матеріали, що зацікавлять молодого науковця, майбутнього студента, творчу людину. «Пороги» - це ресурс для тих, хто шукає себе, хто хоче писати, кого турбує молодь Запоріжжя. «Пороги» - для тих, хто думає і хоче знати.

Контакты

Адреса:
м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 24, 9 поверх, к. 907

Телефон:
289-12-22

Сайт:
www.porogy.zp.ua

E-mail:
porogy@mail.ru

Запоріжжя та область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 |