Сучасні виробники пропонують телевізори на будь який смак та гаманець. Але як вибрати найпідходящий? Цей ТОП-5 допоможе не загубитись в такому різномаїтті техніки та придбати для себе найбільш оптимальний варіант, враховуючи основні побажання та бюджет. Ближче ознайомитись з характеристиками телевізорів популярних брендів можна на сайті https://zhuk.ua/ru/televizory/. Розглянемо найбільш розповсюджені параметрами телевізорів:
- Розмір екрану
- Роздільна здатність
- Частота оновлення дисплея
- LCD чи OLED: в чому різниця?
- Додаткові функції
Розмір екрану
Діагональ екрану є одним з перших факторів, які слід враховувати при виборі телевізора. Не треба ганятися за великими екранами, навіть якщо дозволяє бюджет. Тому що «великий» - не завжди означає «кращий». Щоб вибрати оптимальний розмір екрана слід враховувати:
- кількість людей, які одночасно будуть дивитись кіно або мультфільми тощо;
- розмір приміщення;
- розміри місця, де безпосередньо буде розташований телевізор (стояти на тумбі або висіти на стіні);
- наявність тварин, маленьких дітей та інших суб’єктів, які гипотетично можуть перекинути екран - тому потрібне буде надійне безпечне закріплення (яке може займати додаткове місце).
Оптимальним розміром діагоналі для середньостатистичних гостьових кімнат є від 43 до 70 дюймів.
Роздільна здатність
Роздільна здатність екрану відповідає за якість відображення картинки відео. Класикою сучасної якості є Full HD з кількістю пікселів по горизонталі та вертикалі 1920х1080. Але цифрові технології невпинно йдуть вперед, та все більше користувачів хотіли б мати у себе вдома пристрій, який підтримує 4K (3840х2160 пікселів) або 8K (7680x4320 пікселів).
Дійсно, чим більше пікселів формують картинку, тим більш чітке та більш реалістичне зображення. На заміну Full HD прийшов стандарт 4K (Ultra HD). Завдяки йому можна розгледіти маленьки об’єкти, тому загальна картинка стає більш інформативною та цікавою. Також, зображення в 4K зручно дивитись на невеликій відстані (зникає ефект «піксельності»). Крім того, багато відео-сервісів, таких як Netflix та YouTube, стрімко переходять на 4K, що дозволяє користувачам отримувати контент у відмінній якості.
8K - це наступне покоління відтворення зображення. Ще більш чітке та якісне. Але на сьогодні телевізор з такими параметрами не зможе повністю показати себе, оскільки замало відповідного контенту. Тому 4K - це оптимальний вибір для задоволення потреб сьогодення.
Частота оновлення дисплея
Чим швидше оновлюється зображення на дисплеї, тим краще. Стандартна частота оновлення екрана становить 60 Гц. Цього достатньо для перегляду звичайних фільмів та відео. Але якщо користувач любить екшн, коли дія змінюється дуже швидко, то слід обирати телевізор з частотою 120 Гц. Пристрій з меншою частотою може зробити зображення розмитим, або зі “стрибками”.
Так, це може зробити покупку дорожчою, але ця інвестиція окупить себе дуже швидко. Все більше відео-виробників переходять на нові стандарти, працюючи над збільшенням якості з усіх сторін.
Особливо слід звернути увагу на дисплеї з частотою оновлення 120 Гц тим, хто буде використовувати пристрій для ігор. Адекватна частота оновлення зображення дуже важлива для сучасних ігор, особливо, якщо вони розроблені для онлайн геймінга. Пристрій з низькою частотою оновлення буде невірно відображати картинку, тому гравцю буде важко орієнтуватись в процесі гри.
LCD чи OLED: в чому різниця?
Більша частина виробників екранів сьогодні віддає перевагу LCD-технології. Це рідкокристалічні дисплеї, в яких використовуються надзвичайно тонкі світлодіоди для динамічного підсвічування або затемнення певних частин екрана. Це популярна недорога технологія, яка цілком задовольняє потреби для буденного перегляду відео.
Якщо користувач хоче більше? Більш глибоких віддінків, більше контрасту та справжнього чорного кольору? Тоді йому слід обрати телевізор з технологією OLED. Такі дісплеї набагато краще передають кольори. Замість того, щоб підсвічувати тільки окремі зони, як в LCD, в OLED використовують шар світлодіодів, які контролюють зображення на рівні пікселів. Таким чином можна досягти глибокого чорного кольору та незрівняного рівня контрасту.
Недоліком OLED-екранів є їх велика ціна. Альтернативою виступає технологія QLED, яка допомагає рідкокристалічному екрану відтворювати ширший спектр кольорів. QLED-дисплей не такий приголомшевий, як OLED. Тим не менш, поєднує в собі оптимальне співвідношення ціни та якості.
Додаткові функції
Комусь може показатись це незначним фактором, але важливо, щоб телевізор мав велику кількість HDMI-портів. Це набагато спростить життя у майбутньому та виключає необхідність у додаткових адаптерах для приєднання пристроїв: ігрової консолі, акустичної системи, та інших гаджетів для розширеного використання дисплея.
Також зручно, якщо телевізор підтримує бездротові технології, такі як Wi-Fi та Bluetooth. Це значна перевага для тих, хто любить мінімалізм та не терпить велику кількість дротів.
Слід звернути увагу на наявність Smart TV (хоча більшість сучасних телевізорів мають таку функцію), можливість підключення до комп’ютера та використання дисплея як браузера. Так, сервіси, як Netflix та YouTube, постачають левову долю відео, але користувач має бути впевнений, що він зможе дивитись на своєму телевізорі будь-який контент на свій смак.