misto.zp.ua

Усиновлення під час повномасштабної війни: що змінилося?

Усиновити дитину можливо на території, що підконтрольна українській державі, де працюють органи влади та немає активних бойових дій.

Усиновлення під час повномасштабної війни

 

На початку повномасштабних воєнних дій в Україні процедуру усиновлення було неможливо здійснювати. Це був вимушений крок через неможливість забезпечити дотримання законодавства та безпеку дітей. Коли ситуація стала більш контрольованою, можливість усиновлення відновилася.

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у сім’ю дитини на правах дочки чи сина, яке здійснюється на підставі рішення суду. Дітей, які осиротіли у зв’язку з воєнними діями, спочатку ставлять на облік з усиновлення, тобто вони офіційно мають бути визнані сиротами. Мають бути повністю встановлені обставини життя їхніх батьків або родичів. В умовах воєнного стану, коли люди можуть перебувати без зв’язку, в полоні або в лікарні із пораненнями, це може потребувати більш тривалого часу.

Після з’ясування усієї інформації пріоритет в усиновленні надається перш за все родичам дитини. Усиновити можуть і ті, хто не має із дитиною кровного зв’язку, зокрема й іноземці. Як і до війни, усиновити можна дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, дитину, нотаріальну згоду на усиновлення якої надали батьки, і яка в обов’язковому порядку перебуває на обліку з усиновлення. При цьому потрібна згода самої дитини, якщо вона може її висловити.

Наприкінці травня були внесені перші зміни у процедуру усиновлення. Так, з’явилася можливість забрати в нову родину усиновлену дитину, якщо вона евакуйована за межі України. Це можливо у присутності посадової особи консульської установи України.

Триває цифровізація процесів усиновлення. В Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти» створений банк даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімей потенційних усиновлювачів, а також опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

Подати заявку на консультацію з усиновлення дитини можна на порталі Дія. Наступним етапом стане можливість подати в Дії заяву на статус кандидата на усиновлення. Зараз подати заяву можна на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг.

Водночас варто бути обережними із повідомленнями на кшталт «усиновлення за три години», тому що це є фейком.

У перші тижні війни у соцмережах писали про можливість термінового усиновлення дітей, які втратили батьків. Однак в Міністерстві соціальної політики України називали це «кричущим невіглаством» або «свідомим шахрайством», що веде до порушення прав дітей, а в окремих випадках – до додаткової травматизації дитини, торгівлі дітьми.

Якщо ви бажаєте допомогти дитині, ви можете тимчасово прихистити її у своїй сім’ї. Для цього потрібно:

1. Звернутися до служби у справах дітей за місцем вашого перебування

2. Або скористатись чат-ботом «Дитина не сама», де можна онлайн подати заявку на тимчасовий прихисток. З вами зв’яжуться спеціалісти у справах дітей та визначать подальші дії

У відповідному чат-боті також є нагода повідомити, якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих, ваша дитина загубилася, маєте інші питання стосовно дітей (можна звернутись на гарячу лінію).

Тимчасове влаштування дитини у родину не прирівнюється до її усиновлення та триває протягом певного періоду (тимчасове). Щойно буде нагода – дитина повернеться до батьків, інших родичів чи органів у справах дітей.

* На основі інформації Офісу президента України, Міністерства соціальної політики України, радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
МІГ
MISTO.ІНФОРМ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОЗИЦІЯ
ПОРОГИ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

В 2004 году один молодой человек решил помочь детям в интернате. Парня звали Альберт Павлов, и он хотел подготовить детей к выходу во взрослую жизнь. Ведь за воротами интерната нет нянь и воспитателей, а на завтрак, обед и ужин надо сначала заработать. Так появился проект www.deti.zp.ua

В 2007 году проект перерос в Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок» с офисом, сотрудниками и счетами в банке. Сейчас фонд объединяет тысячи жертвователей, и помогает детям, больницам, малообеспеченным и приёмным семьям. Ежегодно объём помощи составляет несколько миллионов гривен.

В этой рубрике мы размещаем актуальную информацию фонда о нуждах детей, лишенных родительской заботы, а также о потребностях тяжело больных ребят.

Надеемся на Вашу поддержку и помощь!

Контакты

Благотворительный фонд «Счастливый ребёнок»

Сайт: www.deti.zp.ua
Email: info@deti.zp.ua
FB: @detizpua
Телефоны:
+380 (50) 452-03-92
+380 (96) 700-55-91 (моб.)

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в