Громадяни чотирьох країн зможуть залишатись у США ще до 2026 року.
У п'ятницю адміністрація президента США Джо Байдена продовжила тимчасовий гуманітарний захист приблизно для 230 000 сальвадорців та 600 тисяч венесуельців, які мешкають у США, у спробі захистити ці групи від нової адміністрації Трампа, яка пообіцяла їх депортувати. Про це повідомляє The New York Times.
Також понад 100 000 українців зможуть залишитись у Сполучених Штатах до жовтня 2026 року. Близько 1900 людей із Судану також зможуть продовжити свій статус.
Рішення, ухвалене в останні дні президентства Джо Байдена, було ухвалено після того, як захисники прав іммігрантів та законодавці закликали Міністерство внутрішньої безпеки продовжити тимчасовий захищений статус (TPS), покликаний захистити іммігрантів від депортації до країн, охоплених стихійними лихами чи конфліктами.
DHS послалося на екологічні умови в Сальвадорі, який останнім часом постраждав від низки екстремальних погодних явищ, які не дозволяють людям повертатися в країну. Агентство продовжило захист венесуельців «на основі серйозної гуманітарної надзвичайної ситуації, з якою країна продовжує стикатися через політичні та економічні кризи», - заявило відомство.
За даними Дослідницької служби Конгресу США, станом на 2024 рік понад мільйон мігрантів із країн Латинської Америки, Карибського басейну, Африки та Близького Сходу мали тимчасовий захищений статус.
Цей крок юридично ускладнює Трампу відміну заходів захисту громадян чотирьох країн, принаймні до закінчення терміну їх дії в 2026 році.
"Оскільки президент Байден розширив захист громадян усіх цих країн, президент Трамп не зможе депортувати цих осіб найближчим часом", - сказав Стів Йель-Лоер, фахівець з імміграції в юридичній школі Корнелла.
Конгрес ухвалив як закон у 1990 році. Програма була підписана президентом Джорджем Бушем-старшим, щоб гарантувати, що іноземні громадяни, які вже перебувають у Сполучених Штатах, можуть залишитися в країні, якщо їм небезпечно повертатися на батьківщину через стихійне лихо, збройний конфлікт чи інші потрясіння.
Комментарии:
нет комментариев