misto.zp.ua

У Запоріжжі вперше виявили небезпечну комаху із запахом скунсу: подробиці

В Запорожье впервые обнаружили опасное насекомое з запахом скунса: подробности

У Запоріжжі фахівці Держпродспоживслужби вперше виявили карантинного шкідника, до цього відсутнього на території України, – жовто-бурого мармурового клопа.


Про це повідомила пресслужба відомства.

Вогнище шкідника виявили на деревах роду граб у Дніпровському районі міста Запоріжжя, на земельній ділянці в межах вулиць Верхня, Незалежної України та проспекту Соборного.

Після отримання висновку фітосанітарної експертизи було запроваджено карантинний режим на території міста Запоріжжя на загальній площі 2,46 га.

Також затверджено план фітосанітарних заходів з локалізації і ліквідації цього карантинного шкідника.

Що відомо про цю комаху?

Жовто-бурий мармуровий клоп (Halyomorpha halys Stal.) має коричневий колір, але спинка і голова мають незвичайні «вкраплення», що візуально створює мармуровий відтінок.

Батьківщиною клопа вважають країни Південно-Східної Азії (В’єтнам, Китай, Японія).

Поширюється за допомогою транспортних засобів з вантажними конструкціями, рослинами та рослинною продукцією, із зрізами квітів, посадковим матеріалом, дерев’яним пакувальним матеріалом, одягом, взуттям та багажем.

Єдиним ефективним методом боротьби проти мармурового клопа є хімічний.

Чим небезпечний?

Мармуровий клоп є серйозним сільськогосподарським шкідником.

Він пошкоджує плодові (груша, яблуня, персик, абрикос, черешня), субтропічні (цитрусові, хурма, інжир, маслина), ягідні (виноград, шовковиця, шипшина, вишня, обліпиха), горіхоплідні (ліщина, або фундук), овочеві (томат, огірок, перець, баклажан), зернові та зернобобові (кукурудза, пшениця, ячмінь, соя, горох, нут, квасоля), декоративні деревні культури (павловнія, магнолія, церцис, платан і ін.) і лісові породи (клен, ясен та ін.); може пошкоджувати бур’яни та чагарники.

Шкідливість дуже велика – зниження врожайності в 2-3 рази: на яблуні та груші утворюється некроз, горбистість, а під шкіркою – суха ватообразна тканина; на винограді – ягоди не розвиваються і обпадають; на перці і томатах – в місцях проколу розвивається гниль плодів; на кукурудзі – в качанах не розвиваються зернівки.

Крім прямої шкоди, є переносником ряду фітоплазменних захворювань рослин.

Для здорової людини клопи загрози не несуть, але у разі попадання на тіло людей з ослабленою імунною системою, вони можуть кусатися. Це спричиняє набряки.

При попаданні в кімнату виділяють дуже неприємний запах – запах скунса, суміші паленої гуми з кінзою – і викликають алергічну реакцію.

У природних умовах цей запах відлякує від клопів їхніх ворогів – птахів, комах.

Фото з відкритих джерел та Держпродспоживслужби


 

* Редакция сайта не несет ответственности за содержание материалов. Мнение авторов может не совпадать с мнением редакции.

Добавить комментарий
Имя
Сообщение

Комментарии:

нет комментариев
Лента статей
MISTO.ІНФОРМ
ПОЗИЦІЯ
ДІТИ ЗАПОРІЖЖЯ
МІГ
МЕЛИТОПОЛЬСКИЕ ВЕДОМОСТИ
ПОРОГИ (АРХИВ)
ІНДУСТРІАЛЬНЕ ЗАПОРІЖЖЯ
РАЦИОНАЛЬНАЯ ГАЗЕТА (АРХИВ)
ЗАПОРІЗЬКА СІЧ (АРХІВ)
РОСТ (АРХИВ)
КЛЯКСА. ГАЗЕТА ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ (АРХИВ)
СОДРУЖЕСТВО (АРХИВ)
ПРАВДА (АРХИВ)
УЛИЦА ЗАРЕЧНАЯ (АРХИВ)
ЗАПОРОЖСКИЙ ПЕНСИОНЕР (АРХИВ)
ВЕРЖЕ (АРХИВ)
МРИЯ (АРХИВ)
НАДЕЖДА (АРХИВ)
ГОРОЖАНИНЪ (АРХИВ)
БЕРДЯНСК ДЕЛОВОЙ (АРХИВ)
ОСТРОВ СВОБОДЫ (АРХИВ)
ЖУРНАЛ ЧУДО (АРХИВ)
БЕЛАЯ СТРЕЛА (АРХИВ)
ЗНАМЯ ТРУДА (АРХИВ)
АВТОПАРК (АРХИВ)
МИГ по ВЫХОДНЫМ (АРХИВ)
Про СМИ

Газета "МИГ" – издание с интереснейшей судьбой и историей. Первый номер ее, тогда еще "Комсомольця Запоріжжя", вышел 12 ноября 1939 года (с 1991 года "Комсомолець Запоріжжя" сменил название на "МИГ").

Все более 70-ти лет своего существования газета прошла вместе со страной, была активным участником всех этапов ее развития на пути к независимости Украины.

Журналисты газеты "МИГ" и ее дизайнеры – это профессионалы, опытные знатоки своего дела, поэтому не удивительно, что они – лауреаты многих областных, республиканских и международных конкурсов, обладатели различных стипендий. В свое время газета получила грант британского фонда WFD, грант посольства США в Украине и др.

В штате – более 50 сотрудников. Средний возраст – 38 лет. Каждый сотрудник (кроме водителей и уборщиц) имеет рабочий компьютер.

Газета имеет свою принципиальную позицию, никем не финансируется, ее владельцами издания являются сами журналисты.

С уважением,
редактор

Контакты

Адреса редакції:
69600, г. Запорожье, пр. Ленина, 152, 5-й этаж.

Запорожье и область | Новости Запорожья и области RSS 2.0 | follow us on | читайте нас в